Uchodźcy w sanatoriach

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Kachurka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 61
Na forum od: 06 lip 2017 20:37
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: Kachurka »

Czy kuracjusze obecnie przebywający na kuracjach, mogą potwierdzić ,że są kwaterowani emigranci w ośrodkach sanatoryjnych?
suszania
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 01 lis 2013 18:58
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: suszania »

mogę potwierdzić, ze hotel WILGA w Ustroniu CAŁY!!!oddany Ukraińcom, ponieważ chciałam zarezerwować pobyt i dzwoniłam.Dostałam taka informacje, co najmniej do czerwca , a co dziwniejsze - Karczma( najlepszy dancing w piwnicy tegoż hotelu) zamknięta, nawet jak będziemy chcieli zabawić się , to nie wolno nam , ale Pani nie potrafiła wytłumaczyć mi sensownie dlaczego ; czy mamy żałobę z powodu wojny, czy boja się , ze Ukraińcy będą bawić się "na całego" . Wg mnie bardzo dziwna i niekomfortowa sytuacja dla kuracjuszy Ustronia.
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: ewana »

Witam ,nigdy nie byłam w Ustroniu ,ale rozważałam tam wyjechać .To bardzo niekomfortowa sytuacja ,dla nas potencjalnych kuracjuszy. Trzeba póki co poczekać do czerwca ,może coś się zmieni :?
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: berbla65 »

UPS, a my mamy zorganizowany wyjazd do Hotelu,, Wilga" od 3 - 5. O6 🤔 pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: Maryann »

O kurczę, no to klops. I jeszcze Zapiecek zamknięty?? To nie ma po co jechać do Ustronia. :roll: Słyszałam w TV wypowiedź osoby z Urzędu Miasta, że oddany jest Narcyz i jeszcze któryś obiekt, ale nie sądziłam że Wilga.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: sztani »

Również Glinik w Wysowej przyjął Uchodźców z Ukrainy .do końca maja.
marconis
Posty: 4
Na forum od: 05 kwie 2022 15:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: marconis »

ale dużo ich czy raczej kilkadziesiąt osób?
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Uchodźcy w sanatoriach

Post autor: zebra »

Czytałam ,że sanatorium w Kołobrzegu dla dzieci, oddane jest dla uchodżców. Ale sądząc po wolno przesuwającej się kolejce, tych ośrodków może być więcej.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Uchodźcy wojenni z UE w sanatoriach

Post autor: jacky6 »

suszania pisze: 04 kwie 2022 16:55 mogę potwierdzić, ze hotel WILGA w Ustroniu CAŁY!!!oddany Ukraińcom, ponieważ chciałam zarezerwować pobyt i dzwoniłam.Dostałam taka informacje, co najmniej do czerwca , a co dziwniejsze - Karczma( najlepszy dancing w piwnicy tegoż hotelu) zamknięta, nawet jak będziemy chcieli zabawić się , to nie wolno nam ..

Z uzdrowiskowej strony www.
"tel Wilga***Hotel Wilga***
To idealne miejsce, aby złapać oddech, zrelaksować się i zapomnieć o stresie. Położenie hotelu zapewnia bliski kontakt z naturą, stwarza jednocześnie doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Hotel jest położony na stoku Równicy, z wielu pokoi roztacza się widok na Czantorię i Małą Czantorię. Wiosną, latem i jesienią na zwolenników ruchu i aktywności czekają tu szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, a zimą malownicze trasy narciarskie.

Pobyt w naszym hotelu to odpoczynek nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Za sprawą usytuowania na terenie Uzdrowiska Ustroń, hotel sąsiaduje z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia. To daje możliwość pobytu z precyzyjnie ułożonym planem zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych w nowoczesnej bazie zabiegowej Medical & SPA. Basen solankowy i siłownia pozwolą dodatkowo zadbać o sprawność fizyczną lub zregenerować się po wysiłku.

Hotel Wilga*** to 158 miejsc noclegowych w 64 starannie zaaranżowanych pokojach Standard, Podwyższony Standard, w Apartamentach Junior i Vip.

Każdy pokój jest wyposażony w telewizor oraz bezpłatny dostęp do Internetu, do dyspozycji gości pozostaje też bar, restauracja oraz Karczma Zapiecek. Nie zapominamy o najmłodszych gościach – z myślą o nich powstał plac zabaw i pokój zabaw."

I staje się światło. Choć to obiekt uzdrowiska lecz pozostaje hotelem...

:mrgreen: :ugeek:


Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rezerwacja pokoju jednoosobowego.

Post autor: Muzyczka »

Witaj Sztani, gdzieś słyszałam, że w Gliniku w Wysowej są obecnie Ukraińcy do maja, nie wiem tylko czy to prawda.., i czy o ten Glinik chodzi. Serdeczności...
ODPOWIEDZ