Turnusy pocovidowe

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Czy macie więcej informacji na ten temat? Próbowałam tu coś znaleźć ale tylko ....Jantar - oddział zamknięty :shock: Taki mnie nie interesuje. Czytałam, że z NFZ turnusy są w Cieplicach , nawet w Wielkiej Pieniawie w Polanicy, w Nałęczowie, trochę ich jest. To pobyt na od 2 do nawet 6 tygodni na zwolnienie do 12 miesięcy po chorobie . Ciekawią mnie takie szczegóły jak : czy samemu się wybiera miejsce i jak długo się czeka i ewentualnie gdzie krócej , gdzie lepiej ? . Po prostu gdzie już ktoś korzystał z takiej rehabilitacji ?. O potrzebnych dokumentach wiem, czytałam.
Myślę, że takie informacje przydałyby się nie tylko mnie. Proszę, podzielcie się wiedzą w temacie. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Felice »

Zosiu na stronach NFZ jest wykaz tych ośrodków. Działa się tak samo jak w przypadku innych szpitalnych rehabilitacji, czyli bierzesz skierowanie z odpowiednim kodem czyli 4300, następnie szukasz miejsca i tam rejestrujesz skierowanie. Ile się teraz czeka, nie powiem, ale nie jest to jakoś bardzo długo. Koleżanka była w wojskowym w Ciechocinku i bardzo zadowolona była z zabiegów i sposobu podejścia do pacjenta. Funkcjonowali jak na normalnym pobycie, czyli wychodząc normalnie.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Dzięki Felice :kwiat: na rehabilitacji takiej szpitalnej nigdy nie byłam stąd brak mojej wiedzy :)
Wyczytałam, że w rozpoznaniu musi być jeden z kodów :
- U.07.1 - covid - 19 lub -U.10 - zespół powiązany ewentualnie U.09 schorzenie współistniejące - takie kwalifikują.
Każde sanatorium - oddział do którego się składa ma też swój kod . Np na stronie Uzdrowisk Kłodzkich podają, że do Wielkiej Pieniawy wpisać kod 6100, a do Polonii 6500.
Jak wypełnić skierowanie lekarz powinien wiedzieć (ale kontrolę lepiej zachować :D ) . natomiast po wybraniu miejsca trzeba się będzie skontaktować. Tak się właśnie zastanawiam.... choć jeszcze nie teraz :) .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Felice »

6100 to oddział uzdrowiskowy szpitalny. Widocznie taką umowę mają podpisaną.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Felice »

Czyli już wiesz, że trzeba szukać ośrodkami i sprawdzać ich wymagania.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Tak Felice już wiem. Myślę, że nie musi to być placówka w moim regionie ? Choć pisze na stronach NFZ "Znajdz placówkę w swoim regionie " - jak myślisz ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Felice »

Myślę, że nie musi. Wydzwaniaj teraz i sprawdzaj czas oczekiwania,
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Dzięki :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Tyle co się dowiedziałam . Okres oczekiwania wiadomo różny w różnych miejscach ale generalnie nie długi a czasami na bieżąco np w Szczawnie. Wszędzie zaznaczają jedno : na dziś , jak będzie później nie wiadomo i jeszcze wszystko zależy od złożonej dokumentacji , od wyników .
Szczawno jak napisałam realizuje wnioski na bieżąco,
Wielka Pieniawa do 1.5 miesiące ( około maja )
Cieplice zapisują na listopad , ewentualnie jak ktoś wypadnie z kolejki to szybciej
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Felice »

Ja bym uderzyła w Polanicę. Raz że miejsce super, dwa że świetne sanatorium, trzy że to Kotlina Kłodzka… ciekawe co wybierzesz.
ODPOWIEDZ