Turnusy pocovidowe

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: dani888 »

Witam .
Nie odbyłam jeszcze takiej rehabilitacji choć przymierzam się a jak wyjdzie - nie wiem .
Tyle , że ja wolę niziny i termin co najmniej 28-dniowy bo rehabilitacja jest dla mnie ważna .
Dzwoniłam już do kilku ośrodków i w każdym jest różnie bo pobyty są 14 dni , 21 , 28 albo i dłuższe .
Poza tym nie wszędzie da się rezerwować miejsce wcześniej a tym bardziej pokój jednoosobowy .
Nie do końca orientuję się na czym polega to załatwianie ale z grubsza wiem co i jak :) .
Pozdrawiam zainteresowanych tematem , może ktoś kto był na takiej rehabilitacji napisze nam coś więcej ?
Henrys , dzięki serdeczne za info .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

I ja dziękuję Henrys 66 Jesteś pierwszą chyba osobą, która zechciała się podzielić informacjami związanymi z taką rehabilitacją. Jak się okazuje dużo osób niewiele o niej wie .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Sorry , źle się wyraziłam :kwiat: Pierwszą osobą, która ODBYŁA taka reh. i zechciała podzielić się z nami wiedzą :)
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: henrys66 »

Dodam jeszcze że w "Sylwi" była możliwość otrzymania zabiegów na choroby współistniejące. Dużym plusem była też możliwość korzystania z basenu i SPA w hotelu Solar ze zniżką 20 % dla kuracjuszy z Sylwi. :)
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 342
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: olka44 »

Dziś dzwoniłam do Inowrocławia, rehabilitację pocovidową realizują na bieżąco.
Po wysłaniu dokumentacji , kwalifikują...
Czy rozpatrzą pozytywnie, czas pokaże..
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Dorota123 »

Byłam na rehabilitacji pokowidowej w Cieplicach w Domu Zdrojowym w terminie 13.02- 06.02.2022. Pobyt 3 tygodnie, całkowicie bezpłatny, również bez opłaty klimatyczej. Niektórym przedłużano pobyt ale to w przypadku większych powikłań. Ja na covid chorowalam w domu, bez powikłań i nie było żadnych problemów
ani ze skierowaniem od lekarza ani podczas kwalifikacji w sanatorium. 74 zabiegi na 3 tygodnie: gimnastyka w basenie, masaż klasyczny, kąpiel borowinowa, hydromasaż, masaż aquavibrion, gimnastyka zbiorowa, ćwiczenia poprawiające wydolność(bieżnia, orbitera, rowerek) - to było u mnie. Kwalifikacja na pobyt to była formalność, telefonicznie podałam numer skierowania i to wszystko. Wyniki badań przywiozłam ze sobą: ekg, przeswietlenie płuc, morfologia, ob,crp. Warto jechać- zabiegi miałam do 13 , popołudnia wolne, fajna okolica ( Karpacz, Szklarska Poręba). W lutym ruszyły wycieczki (Praga , Drezno). Fajny park zdrojowy nie było wredy tańców. Wyżywienie smaczne, porcje wystarczające a jak ktoś potrzebował można dokupić. Pokoje czyste, ładnie urządzone. Pobyt uważam za bardzo udany.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Bibi2 »

Dzięki Dorota , na takie info wiele osób czekało :kwiat:
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Dorota123 »

Dodam jeszcze, że wszystkie zabiegi mialam na miejscu. Na wyjazd czekałam 2 miesiące. Z tego co wiem to w Cieplicach miesiącach letnich nie przyjmują pacjentów pokowidowych, ich miejsce zajmuje komercja.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1951
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: Zosia »

Dzięki :kwiat: , super informacja a Cieplice urocze . Szkoda, że zapisują dopiero na listopad :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Turnusy pocovidowe

Post autor: dani888 »

Witam i proszę o pomoc .
Lekarz POZ nie potrafi wypełnić skierowania na rehabilitację pocovidową .
Nie wyświetla się jej ponoć kod 6700 .
W dodatku nie ma dostępu do 1 załącznika i 2 załącznika (prawdopodobne , że nie chce się jej szukać albo nie umie ).
Ze swojej strony poszperałam sama i znalazłam oba załączniki w necie , które trzeba wydrukować . Mam tylko jeszcze problem ze skierowaniem :cry: i nie wiem czy mi się uda .
Wygląda na to , że swojemu lekarzowi wszystko trzeba dać na tacy :shock: a przecież ten program działa od co najmniej 2021-ego roku !
Jeśli ktoś może pomóc w danym temacie to proszę o wpisy i z góry dziękuję .
ODPOWIEDZ