Strona 1 z 1

Leczenie uzdrowiskowe-sanatoryjne dla pracownika"Azbest"

: 30 mar 2022 00:09
autor: Andrzej-WP
Dzien dobry.
Interesuje mnie temat wypełnienia i złożenia przez lekarza wniosku do NFZ o pobyt leczniczy- uzdrowiskowy( drogi oddechowe) i jego realizacja przez NFZ - w związku z pracą przy azbeście, potwierdzoną przez Woj. Ośrodek Medycyny Pracy , zgodnie ze specjalnymi ustawowymi przywilejami w tym zakresie.
Chodzi mi gdzie ( lokalizacja) przeważnie wysyłają ( NFZ) i na jaki czasookres oraz jak długo się czeka na przydział , po złożeniu wniosku. Oraz przydatne informacje w tym temacie .
Pozdrawiam

Re: Leczenie uzdrowiskowe-sanatoryjne dla pracownika"Azbest"

: 30 mar 2022 12:34
autor: Bibi2
Jak to człowiek dowiaduje się nowych rzeczy, rzeczywiście w przypadku pracujących "przy azbeście" przysługuje leczenie uzdrowiskowe raz na 12 miesięcy . Tryb kierowania na leczenie oraz rozliczania przez instytucje powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego kosztów z tytułu korzystania z leczenia reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2004 r.

"W przypadku gdy z powodu braku miejsc w odpowiednich zakładach lecznictwa uzdrowiskowego nie jest możliwa realizacja skierowania na leczenie uzdrowiskowe, w terminie 30 dni od wskazanej w skierowaniu daty rozpoczęcia leczenia, oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wprowadza dane pacjenta na listę osób oczekujących na leczenie uzdrowiskowe."

Z tego co wyczytałam Mazowiecki NFZ wysyła:
górne drogi oddechowe:
Ciechocinek, Czerniawa Zdrój, Dąbki, Iwonicz Zdrój, Kołobrzeg, Konstancin, Krasnobród, Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna , Polanica, Polańczyk, Rymanów, Supraśl, Szczawnica, Szczawno, Świeradów, Świnoujście, Uniejów, Ustroń , Wieliczka, Wieniec
dolne drogi oddechowe:
Duszniki, Gołdap, Jedlina, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Krasnybród, Piwniczna, Rabka, Rymanów, Sopot, Supraśl, Szczawnica, Szczawno, Świeradów, Wieniec, Świnoujście, Uniejów, Ustroń, Wieliczka

Re: Leczenie uzdrowiskowe-sanatoryjne dla pracownika"Azbest"

: 31 mar 2022 16:12
autor: Andrzej-WP
Dziekuję "Bibi2" za informacje, która częściowo uzupełnia moją dotychczasowa wiedzę w tym temacie. Dzięki.
Wiedzę na ten temat można tylko uzyskać czytając akty prawne, gdyż po informacje dodatkowe związane np z terminami i długością oczekiwania i innymi uwarunkowaniami - nie można sie nic dowiedzieć z NFZ ,także dodzwonić na odpowiedni numer telefonu w tej sprawie do NFZ ( nie można uzyskać numeru, nie znany- Odział mazowiecki) .
Jeśli ktoś korzystał z takiego przydziału, wyjazdu- albo zna namiary telefoniczne do uzyskania info -bardzo proszę o informacje .
Pozdrawiam

Re: Leczenie uzdrowiskowe-sanatoryjne dla pracownika"Azbest"

: 01 kwie 2022 08:12
autor: Leszek+
Z książeczką pracy przy azbeście nie musisz jechać tylko na leczenie dróg oddechowych. Zasady wyjazdu na inne schorzenia są takie same. Ja np byłem w Lądku zdroju na leczenie schorzeń kręgosłupa. Na wyjazd w mazowieckim czeka się ok 3 miesięcy (dla azbestu). Ja we wniosku piszę gdzie chcę jechać i tam jadę. W tych wnioskach jest rubryka gdzie planuje się jechać.Wpisuję konkretne 2 miejscowości. Ta druga jako rezerwowa. Pozdrawiam.

Re: Leczenie uzdrowiskowe-sanatoryjne dla pracownika"Azbest"

: 13 maja 2022 21:58
autor: Andrzej-WP
Dobry Wieczór.
Może są także inne osoby , co maja, lub miały związek z zagrożeniem, doświadczeniami z chorobami związanymi z azbestem i programem rządowym w tym zakresie. Chodzi o swoje dotychczasowe doświadczenia w tym zakresie , także z cała linie badań i wyników z tym związanych . Oraz oczywiście informacjami praktycznymi związanymi z wyjazdami sanatoryjnymi , leczniczymi, lecznictwa szpitalnego-uzdrowiskowego dla byłych pracowników AZBEST. Zapraszam do wspólnej dyskusji, wymiany doświadczeń, informacji ( także w wiadomościach tzw" prywatnych").