Zwroty

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Mareko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 mar 2022 18:48

Zwroty

Post autor: Mareko »

Proszę o informację ( wyjeżdżam po raz pierwszy), gdy dostanę już skierowanie i termin nie będzie dla mnie odpowiedni to mogę skorzystać ze zwrotów? Gdzie ich szukać?
A może ze zawrotów można skorzystać tylko przed otrzymaniem skierowania.
Czy w ogóle tych zwrotów jest dużo?
Pozdrawiam i dziękuję za informację.
Marek
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24580
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zwroty

Post autor: ewasz »

Marek, temat w sprawie zwrotów jest już więc odsyłam Ciebie do niego. Wpisz u góry w prawym rogu tam gdzie jest lupka słowo Zwroty i kliknij.
Miłej lektury.
A tak na szybko to o zwroty możesz dzwonić przed otrzymaniem skierowania bo po, to musztarda po obiedzie.
Powodzenia.
Mareko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 mar 2022 18:48

Re: Zwroty

Post autor: Mareko »

Dziękuję za odpowiedź, jeżeli dobrze zrozumiałem to po otrzymaniu skierowania nie mam już szans za zwroty ewentualnie zmianę terminu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24580
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zwroty

Post autor: ewasz »

Zmiana terminu to tylko z ważnych powodów m.in. choroba...
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1240
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Zwroty

Post autor: Samosia »

Mareko jeszcze dodam,że jeśli to NFZ Ci wyśle skierowanie to trzeba brać co dają ale jeśli uda Ci się dodzwonić w sprawie zwrotu to będziesz mogł wybrać np. z 2-3 propozycji i terminów jakie usłyszysz i albo bierzesz albo rezygnujesz i dzwonisz aż do skutku.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zwroty

Post autor: andrzej1955 »

Mareko pisze: 03 kwie 2022 11:16 Dziękuję za odpowiedź, jeżeli dobrze zrozumiałem to po otrzymaniu skierowania nie mam już szans za zwroty ewentualnie zmianę terminu.
Pozdrawiam :)
Oddziały NFZ różnie reagują na chęci zmiany terminów-dla niektórych tylko pobyt w szpitalu jest takim powodem- skorzystaj z dobrych rad i spróbuj upolować coś ze zwrotów ,Pozdrawiam :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zwroty

Post autor: ewiko »

Ja również zdecydowanie polecam ZWROTY. Masz wpływ na miejsce i termin wyjazdu. Ja ostatnie trzy rehabilitacje "upolowałam" właśnie ze zwrotów. Pozdrawiam.
Mareko
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 26 mar 2022 18:48

Re: Zwroty

Post autor: Mareko »

Bardzo dziękuję za informację. Ponieważ pracuję w trybie pracy ciągłej musze wcześniej zarezerwować urlop, więc jak długo wcześniej przed planowanym wyjazdem powinienem pytać o zwroty?
Pozdrawiam wszystkich i proszę o info.
Marek
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Zwroty

Post autor: ewiko »

Oj , z tym różnie bywa. Rok temu , pierwszy telefon i strzał w 10 .... upragnione Busko. Za dwa tygodnie byłam już w podróży. Natomiast 2 lata przed Buskiem dzwoniłam dzień w dzień i nic ciekawego nie trafiłam. Niestety jestem trudnym przypadkiem :lol: , bo ja muszę wydzwonić podwójne skierowanie , dla mnie i męża.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zwroty

Post autor: Felice »

Mareko na pewno poniżej 2 tygodni. Czasem są takie z wyjazdem za 10 dni, a czasem nawet 2,3 dni do wyjazdu.
ODPOWIEDZ