Idzie "nowe" 🤔

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: Bibi2 »

Darku jeśli przyjmą projekt , to część ośrodków na bank upadnie , a do tych "atrakcyjnych" ustawią się kolejki na wiele lat.
Skieruj pod odpowiedni adres swoje pytanie , możesz nawet w formie wniosku - odpowiedzą .
Jesteś odważny i pewnie w niektórych sprawach nawet zdeterminowany , jeśli twierdzisz, że to takie proste- można złożyć obywatelski projekt ustawy .
Chyba wszyscy na prawo i na lewo , środek także wie , że system opieki jest zły . Na ministerialne stołki powoływani są lekarze , którzy bardzo dobrze wiedzą co szwankuje i wiedzą jak powinno być tylko dlaczego tego nie robią ? , dlaczego nie wprowadzają głębokiej reformy? to jest pytanie !
I tak na marginesie , ja nie pytam kto na jakie choroby cierpi i nie kwestionuję przyznanych świadczeń.
Wszystkim zdrówka życzę i dobrych rehabilitacji .
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: Atina »

Także uważam że ustawią się długie kolejki do dobrych ośrodków.Podobnie już jest na rehabilitację ORO ...ja czekam 9 lat do Buska :? Śmiechu warte :lol:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: Pietka 50+ »

Bibi2, Atina, macie rację, padnie dużo małych, kameralnych ośrodków sanatoryjnych, bo przecież są tacy, co nogi nie postawią w miejscu, gdzie nie ma kawiarni i potańcówek :( . I tak jak teraz były małe szanse na wyjazd po czterech latach do Kołobrzegu, Świnoujścia czy Krynicy - bo rozbijało się to o łaskę balneologa, tak teraz będzie się czekało 6, 7 albo i dłużej, bo tylu chętnych będzie. A jeszcze do tego dojdą "króliki" i "znajomi królika", bo przecież w tym momencie bez łapówkarstwa się nie obejdzie. Niestety, takie są polskie realia. To ja sobie wtedy może pojadę do wymarzonej Gołdapi albo Wieńca, albo chociaż do Ciechocinka czy Inowrocławia się załapię :lol: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: darek »

Każde z Nas było choć 1 x w obiekcie w którym wg Nas wszystko było na satysfakcjonującym Nas poziomie.
Jedna Osoba zwróci na warunki hotelowe, inny bazę zabiegową czas sposób wykonania zabiegu dla inne go ważne będzie "Korytko" i rozrywka.
Każde ma inne oczekiwania.

Skoro Ktoś chce namieszać w rehabilitacji sanatoryjnej musi rozpocząć pracę od podstaw.

Wycenić każdą usługę , każdy obiekt rzetelnie a nie jak dla Siebie.
Pomijam fakt że w obiekcie A Hotel może być na poziomie 3*** i ktoś znajduje dziurę a Inny będzie zadowolony z 2 Standardowych europejskich .
Jeden obiekt sanatoryjny w swej ofercie NFZ ma wymianę pościeli w połowie pobytu inny każe płacić od 5 do nawet 25 za komplet.
Pomijam opłatę TV w jednym mieście TV kosztuje 50 w innym nawet 120 zeta -dzielone na ilość mieszkańców - a jest 10 programów naziemnych a w innym C+ czy HBO pomijam Netfix

Baza zabiegowa
Tutaj wycena to jest KOSMOS.
Mój uwielbiany masaż podwodny 1 x czas 15 minut koszt wg cennika 30 zeta i zrobiony w pełni profesjonalnie , a inny obiekt też niby 15 minut ale od czasu przebierania do wyjścia tez niby 30 zeta , ale efekt taki sam gdybym zrobił sobie prysznic :)
Masaż klasyczny - Dlaczego w Buskiej Krystynie jedna Maserka przez 15 minut postawi UMARŁEGO na Nogi -cykl 10 zabiegów i Chłop wraca do Żywych, a jej Koleżanka w Polanicy lepiej było by aby raczej zrezygnowała z pracy
Fakt owe 15 minut jest źle wycenione przez NFZ -dziś nadal na 25 zeta za 20 minutową sesję .

Wyżywienie
Tutaj jako mężczyzna i "Kawał chłopa" wiecznie mający się odchudzić będzie zawsze Problem
Dlaczego w tej samej stawce z NFZ jest Tzw Szwed a w innym dwa plasterki wedlinopodobne oraz 1 sero podobny wyrób plus wydzielona porcja smakowity
Tutaj zaraz pojawią się gromy na mój temat -ale niestety taki jest standard

Kolejna i ostatnia sprawa
Wartość tego Bonu Vouchera jaki rok rocznie otrzymywałbym od swojego Ubezpieczyciela .

I oczywiście Ilości tych bezpłatnych pobytów Sanatoryjnych jako kontynuacja po zabiegach

Gdy będzie się chciało robić REWOLUCJĘ W Sanatoriach to może lepiej się do niej PRZYGOTOWAĆ a nierobić tego jak...
AMPER
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 02 kwie 2022 19:48
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: AMPER »

A co było na początku lat 90 podczas zmiany ustroju ? Te które żerują to niech upadają a te którym chce się to bedą miały popyt. Pewnie na początku będzie chaos ale szybko powinno się unormować bo właścicielom powinno zależeć na prowqadzeniu interesu czas pokaże.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Idzie "nowe" 🤔 C.D.N.

Post autor: Samosia »

Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: Bibi2 »

Hmm, teraz to ośrodki mają czas na to aby przeanalizować czy im to będzie się opłacało :)
Czysta ekonomia :roll:

dzięki Samosiu :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: ewiko »

Dużo ostatnio w tv i prasie o tych zmianach. Nie znam się nam , ale moim skromnym zdaniem , wiele sanatoriów , tych o gorszym standardzie , poprostu upadnie. Zmiany + galopująca inflacja je zniszczy.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Idzie "nowe" 🤔 C.D.N.

Post autor: darek »

Samosia pisze: 22 sie 2022 21:24 Witajcie i mamy coś nowego

https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zd ... YNG6FZ_sA0
Oczywiście Super Artykuł

Do czasu do kiedy nie skończy się w Polsce DZIADOWANIE i akceptacja
OBNIZONEGO STANDARDU
Nadal obiekty sanatoryjne będą traktowane tak jako Pralnia brudnej kasy.

Ile razy zdarzyło się Wam jechać do obiektu do ,którego za Kasę byście nie pojechali.
Pomijam aspekt wyżywienia.
Jest KPINĄ ,że w Więzień ma stawkę żywieniową na poziomie 2 x tak niż Pacjent szpitala czy Sanatorium
BO PRAWA
Smutne jest gdy w sanatorium posiłek składa się z....

My sami do tego DOPROWADZILIŚMY -GODZĄC się

Standard lokalowy w obiektach rehabilitacyjnych.
Godzimy się bo to wyczekany POBYT
Czekamy po okreslony czas na złożenie plus czekamy w Kolejce i pojawiamy się gdzieś na końcu kraju
Dostajemy -wnosząc Opłatę coś poniżej Standardu
Zgadzamy sie aby nie być postrzeganym jako PIENIACZ

Lata temu otrzymałem skierowanie do pewnego obiektu.
Odstałem karnie w kolejce, uregulowałem wszystkie opłaty i Otrzymałem klucz do pokoju
SUPER
Pokój był na poddaszu , pokój był bez węzła sanitarnego-Nawet nie było umywalki
W pokoju okna były zabite gwoździami
W pokoju tak Śmierdziało moczem ,że prawdopodobnie Pani sprzątaczka tylko poprawiła tetrową pościel
Pomijam łóżko miejsce spoczynku materac był.....
Wszedłem do owego pokoju
Może szczęście miałem ,że w kolejce stał Pan ,który też otrzymał ten pokój
Otworzył pokój wszedł i zawrócił

Było Nas 4
Wyszliśmy na zewnątrz i zrobiliśmy Pranie Mózgów
Ów Kolega udał się do Pani Ordynującej pokoje -został pogoniony, udalismy sie do Kierownika /dyrektora podobnie
Ktoś na szybko zadzwonił do Rodziny
Otrzymalismy sugestię kontaktu do NFZ

Udało się byliśmy na tyle przekonujący ,że około 15 pojawiła się Delegacja

Udało się Wtedy zamknąć całe sanatorium
Cały Obiekt

Bo nie spelniał Standardów
Miał to być ostatni Turnus przed Remontem Generalnym

Dziś ten Obiekt jest 3 może 4 Gwiazdkowym Sanatorium

Zawsze gdy pojawiam się w Obiekcie Sanatoryjnym
Zadaję Pytanie
Czy położyła by Pani się w Takiej pościeli

Ile razy mamy coś co jest poduszko podobne
Ile razy poszwa ma więcej dziur niż podawany Ser na stołówce

Godzimy się PŁACĄC

Obiekty Muszą podnosić standarty
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Idzie "nowe" 🤔

Post autor: Bibi2 »

Darku , no ja bym się zastanowiła nad takim bardzo jednoznacznym stwierdzeniem
...Nadal obiekty sanatoryjne będą traktowane tak jako Pralnia brudnej kasy....
ODPOWIEDZ