NFZ, lista uzdrowisk i profile leczenia.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Elisabetha
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 23 lis 2018 17:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

NFZ, lista uzdrowisk i profile leczenia.

Post autor: Elisabetha »

Witam.
Na stronie NFZ, w zakładce leczenie uzdrowiskowe, wymienione są profile leczenia każdego z uzdrowisk. Jednak wchodząc na strony niektórych sanatoriów okazuje się, że leczą schorzenia, których NFZ nie wymienia na swojej liście. Czy to znaczy, że dane Funduszu są nieaktualne, czy może "trzymają się" tylko swojej listy przy kierowaniu do sanatorium?
Jako kierunek leczniczy mam wpisaną neurologię.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2022 23:02 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ, lista uzdrowisk.

Post autor: Felice »

Myślę, że kierują zgodnie z podpisanymi przez siebie umowami wynikającymi z profilu leczenia.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ, lista uzdrowisk.

Post autor: alaxa »

W tym roku również lekarz wpisał mi neurologię, i szczerze mówiąc jak sprawdzałam sanatoria o profilu neurologicznym,to jakoś mało się pojawiło, aż mnie to zmartwiło, mam nadzieję, że nie wszystkie się pokazują, albo ja nie umiem szukać. Chetnie skorzystam z podpowiedzi, jak to można sprawdzić i z góry dziękuję :D :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ, lista uzdrowisk.

Post autor: lawenda »

Chyba jednak tak jest, że nie wszystkie obiekty sanatoryjne mają w ofercie rehabilitację neurologiczną. Starając się w styczniu o zwrot usłyszałam ,że trudno będzie o zwrot właśnie z tego powodu że mam wpisaną neurologię.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ, lista uzdrowisk.

Post autor: Felice »

Neurologia ma zdecydowanie najmniej miejsc do wyboru.
Awatar użytkownika
Elisabetha
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 23 lis 2018 17:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ, lista uzdrowisk.

Post autor: Elisabetha »

Właśnie, a przecież wiele sanatoriów ma neurologię w swoim profilu leczenia.
Alaxa, ja szukam w ten sposób: na stronie mojego oddziału NFZ wchodzę w zakładkę "jak wyjechać na leczenie uzdrowiskowe". Na dole strony znajduje się mapa uzdrowisk. Klikam i wchodzę do mapy wszystkich sanatoriów, z którymi mój oddział Funduszu ma podpisane umowy. Dalej klikam na wybrane sanatoria. Prawie każde z nich na swojej stronie ma wymienione profile leczenia. Być może jest inny, krótszy sposób. Ja go nie znam.
Chcę wyjechać ze zwrotów i dlatego robię takie rozpoznanie.
Spróbuj, może w Twoim oddziale NFZ też można w ten sposób. Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
Elisabetha
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 23 lis 2018 17:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ, lista uzdrowisk.

Post autor: Elisabetha »

Jednak nie ma to jak reumatologia :D Jest wszędzie :D
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ, lista uzdrowisk i profile leczenia.

Post autor: alaxa »

Witam, Elisabetha, serdeczne dzięki za podpowiedź :kwiat: :kwiat: zrobiłam jak mi zasugerowałaś, wchodząc na mój NFZ- u mnie lubelski – dla pacjenta -mam zakładkę lecznictwo uzdrowiskowe a tam jedynie ogólne informację jak złożyć skierowanie, itp. Natomiast jak wchodzę na ogólny NFZ w zakładce. „LECZENIE UZDROWISKOWE” i po wejściu tam, mam zakładkę lista uzdrowisk, gdzie jest zestawienie wszystkich uzdrowisk wraz informacją o schorzeniach w nich leczonych, tzn najpierw wymienione rodzaje uzdrowisk, np. Uzdrowiska nizinne: Augustów, Krasnobród, Busko Zdrój,.itp a poniżej konkretne miejscowości i profile leczenia, np.Busko - Zdrój: choroby ortopedyczno-urazowe,choroby układu nerwowego,choroby reumatologiczne, itp., z tym, że nie są podane nazwy placówek które akurat maja umowy z NFZ, trzeba szukać jakie są sanatoria w konkretnej miejscowości i wchodzić na ich strony, szukając profil leczenia itp.a przede wszystkim nie wiem, czy konkretny fundusz ma umowę z danym sanatorium. Kurczę, szkoda, że u mnie nie ma możliwości skorzystania z takiej mapki, o której mówisz, było by to super udogodnienie. Taką mapkę to jedynie na stronie ZUS- owskiej mogę podejrzeć, ale to już inna bajka. No chyba, nadal coś źle robię :roll: :x no trudno, niebawem się dowiem, bo mam już nr 1400, oby tylko fajny przydział mi się trafił. Dziękuję i Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :serce: :serce: :D
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: NFZ, lista uzdrowisk i profile leczenia.

Post autor: jan19557 »

Jeśli nie chcesz korzystać z" NFZ-mapa sanatoriów w Polsce" to zadzwoń do naszego NFZ-u i poproś z pokojem w którym przydzielają ośrodki to ci wszystko powiedzą , z jakimi mają umowy i kiedy możesz się spodziewać przydziału. To nie jest żadna tajemnica. Ja zawsze tak robię i nie było problemów. Tylko nie nawrzucaj im na dzień dobry jak to niektórzy potrafią a na pewno się uda. Powodzenia.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ, lista uzdrowisk i profile leczenia.

Post autor: alaxa »

:lol: :lol: :lol: no raczej nie nalezę do tych, co na dzień dobry nawrzucają, ale dziękuję za przestrogę. a odnośnie mapy sanatoriów z NFZ...nie tyle nie chce skorzystać, co nie bardzo umiem znaleźć, zapewne coś nie tak robię, ale lada tydzień... miesiąc.. wszystko się okaże. Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ