Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Insignia 2010 »

Z zusu można od razu do wniosku dołączyć czas i miejsce zresztą nie jest to tajnica w każdym zusie taka informacja wisi , a jeżeli nie to oni o tym dobrze wiedzą, ja nie bywam tam więc o tym dowiedziałem się na infolini
Teraz dojna zmiana wprowadza jakieś zmiany i w nfz że będzie podobnie czyli my wybierać będziemy miejsce i czas
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Insignia 2010 »

Nie wiem skąd bywalcy tego portalu twierdzą że jak się nie wykozysta skierowania to przepada i takie trele morele
Dzwoniłem okazuje się że do 3 razy można odłożyć przesunąć wyjazd z nfz .
Ludzie macie telefony dzwońcie pytajcie ......a nie straszycie ludzi takimi bajkami .
I co najważniejsze nie bać się pisać.
Gość

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Gość »

Insignia...jak będziesz miał chwilę spróbuj dodzwonić się do Wrocławia, ot tak.... Dzisiaj był 12 dzień roboczy dzwonienia, z dwóch telefonów dodam,, zero szans...a chcę się tylko dowiedzieć jakie ośrodki mają obecnie na neurologię.🙄
Co NFZ to standard (u nas jego brak), nie certolą się też jak grymasisz (z różnych przyczyn). Lecisz z kolejki po jednej próbie i drugiej odmowie i tyle. Tyle dobrze, że na chwilę obecną kolejka o 60% krótsza niż trzy lata temu. A co do kwestii astmy powietrze w górach, szczególnie w okresach grzania mi osobiście średnio służy. Umiesz kombinować chwała Tobie, korzystasz.
Nawet kwestia zwrotów wygląda u nas inaczej , to oni po Twoim piśmie dzwonią, nie Ty.
Jedna długa droga po górkę, dobrze, że nie liczę desperacko na wyjazdy z tej instytucji.
Trzymaj się, udanego wyjazdu.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Insignia 2010 »

Przepisy są w każdym nfz taki same .
Różnica jest jedną zus ,,,uzdrawia ,, i chce mieć płatnika.
A nfz to wczasy dla seniorów i to jeszcze w małżeństwie choć nie koniecznie ......czyli zero zwracania uwagi na chorobie piszą wszystkim skierowania dlatego nie liczą się z pacjentrm .
A jak trafią na kogoś kto ma odpowiednie papiery stwierdzające dolegliwości to muszą się dostosować.
A sami wiecie że nfz to dobra duszyczka A szczególnie dla płaczków.
Jeżdżę często i wielokrotnie spotkałem się z przypadkami że prawdopodobnie należy się ale np jie mają ani dokumentacji lekarskiej odpowiedniej . Koleżanka dziwi się że ja jeździe podpowiedziałem jej że może jeździć i z zusu i z nfz ......powiedziała że nie dają jej skierowan ....spytałem jakie ma papiery ....opis rtg ....no wybacz to za mało np fo zusu A nfz z litości i w wyniku nadwyżki miejsc może cię wziąść.
Wiele takich i innych przypadków mogę tu podać.
Kręgosłup trzeba mieć rezonans i wszystko jasne papier jest .
Inne dolegliwości oparte papierami z.przebytej choroby ale leczone u specjalist
Owszem lekarz rodzinny wypisze skierowanie bo jak się nie zlitować.....pojedzie Pań, Pań , odpocznie przepiszą Panu dietę może schudnie , a lekarz orzeczni albo nie da albo nie przesunie terminu bo inni bardziej potrzebujący.
Jednym słowem mówiąc no musi to być oparte konkretnymi leczonymi zmianami w naszym organizmie .

Dlatego tak jest jak jest .
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Insignia 2010 »

M S J K A
Jakie ośrodki mają neurologię to się dowiesz z netu
Gość

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Gość »

Hej sytuacja z dzisiaj. Co chwilę próba dodzwonienia się do Wrocławia, efekt jak co dzień od dwóch tygodni.
Pani na Infolinii (o głosie dziecka i żadnej informacji w ręce) twierdzi, że z uwagi na covid musieli wyłączyć telefon :roll: :lol:
Jednocześnie zaprasza mnie na Reymonta, jak jej powiedziałam , że chyba Wrocław jedyny ma takie "udogodnienia" to podała mi adres mailowy kancelarii do której oczywiście napisałam Dam znać co i w jakiej treści do mnie wróci.
Odnośnie listy ośrodków faktycznie jestem niepokumana bo owszem są ale miejscowości (mówię o NFZ a nie o ZUS) ale bez informacji o konkretnym miejscu pobytu. Jako perełkę podaję fakt,że Polańczyk , do którego mnie skierowali na profil neurologia w swoim zapleczu zgodnie z ich informacją takiego profilu leczenia nie ma. :shock:
Myślę o leczeniu ambulatoryjnym ale też potrzebuję od nich kilku danych bo do tej pory nie korzystałam z takich świadczeń. Dla mnie dwa tygodnie są optymalne a nocleg w normalnej cenie zawsze sobie gdzieś ogarnę. No może nie gdzieś ale w wybranej lokalizacji a tych tak znowu wiele nie biorę pod uwagę.
Może po 50ciu wyjazdach nabędę doświadczenia na tyle (bo znajomości na bank nie) aby móc się poruszać w tych tematach trochę lepiej.
Poki co ...nerwa mam. :evil:
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6817
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: +alicja+ »

dzieň dobry :D

Majka, raz udało mi się dodzwonić do naszego NFZ, raz jedyny i to do innego działu, bo info sanatoryjne jest nieosiągalne. Wejšć nie można było, teraz nie wiem, ale przy najbliższej okazji sprawdzę. Nie wspomnę już o nieuprzejmošci urzędniczek. Jak czytam, w innych oddziałach, bezproblemowo można dzwonić, albo panie dzwonią z propozycjami zwrotõw, to jestem w szoku...

Pozdrawiam🌞
Gość

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Gość »

"Szanowna Pani ,
lekarz wystawia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, wskazuje rodzaj schorzenia.

Pani lub lekarz przesyła do nas wniosek. Nasz lekarz balneoklimatolog na podstawie schorzeń kwalifikuje pacjenta do leczenia uzdrowiskowego i wskazuje miejscowość uzdrowiskową, (to wiem... Moje pytanie brzmiało jakie ośrodki mają umowy w danej miejscowości na dany rodzaj schorzenia 😖)

Jeżeli chce Pani korzystać z tzw. „zwrotów” , to po otrzymaniu od nas informacji, że została Pani zakwalifikowana na leczenie uzdrowiskowe, proszę napisać do nas podanie, że chce Pani korzystać ze zwrotów. (Pytanie brzmiało czy można to zrobić mailem i czy oni dzwonią czy mogę ja a jeżeli na jaki do cholery numer 😩)

W przypadku zabiegów rehabilitacyjnych ambulatoryjnych w uzdrowisku, lekarz tak samo wystawia wniosek na leczenie uzdrowiskowe zaznaczając rehabilitacja ambulatoryjna.

Pani dołącza pismo wskazuje miejscowość, termin i liczbę dni zabiegów (od 6 do 18 dni).

Jak wynika z naszego doświadczenia rehabilitacja ambulatoryjna w uzdrowisku odbywa się 1x w roku.


Jak wynika z naszego doświadczenia, ja pierniczę...no nic maił działa i dalej guzik wiem.
Niedługo nie będę już obecna na Forum ale dam Ci Alu znać jak potoczą się losy wyjazdu.🌷
Nie zaśmiecam już tematu, trzymajcie się.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Leśnik. Przydział Z NFZ .... Sopot 7.09 do 28.09

Post autor: Insignia 2010 »

Hej .....dziewczyny nie dajcie się najlepiej napisać do nich list powołując się na numer skierowania i określić się potrzebami .
Wysłać za pobranieniem i spokojnie czekać odpowiedź musi przyjść.
Pozdro
ODPOWIEDZ