Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: renatka11 »

Kochani :) Od 8 maja będę na wypoczynku w Świnoujściu. Podróż odbędę pociągiem z przesiadką w Szczecinie Dąbie. Bilety wykupione. Pociąg w Szczecinie Dąbie wjeżdża na peron 2 tor 1 i muszę przesiąść się do pociągu do Świnoujścia, który odjeżdża z peronu 2, tor 2. Na przesiadkę mam tylko 11 minut, o ile pociąg się nie spóźni. Proszę o podpowiedź, jak najszybciej dojść na peron 2 tor dwa. Pozdrawiam cieplutko :kwiat: :kwiat: :kwiat: .
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: violet58 »

To zależy.... albo przejść z prawej na lewą stronę peronu lub na odwrót... ;) :D :lol:
Tylko dlaczego z przesiadką skoro są połączenia bezpośrednie :?:
DĄBIE.jpg
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: renatka11 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, a szczególnie za zdjęcie. Tak mi się wydawało, że skoro ten sam peron a inny tor, to tylko będzie inny kierunek jazdy z tego samego peronu, więc wysiadam z pociągu, odwracam się i wsiadam do pociągu, który pojedzie do Świnoujścia. Chyba dobrze myślę :lol: ? Dlaczego nie jadę pociągiem bezpośrednim z Warszawy. Są 3 bezpośrednie pociągi, jeden nocny i dwa przyjeżdżające do Świnoujścia wieczorem 21,36 i 23,15. Nocny sypialny dla dwóch osób koszt ponad 400 zł, więc dla nas za drogi,a kuszetka czy miejsce siedzące zbyt uciążliwe. Natomiast na pociągi późnym wieczorem nie decydujemy się , gdyż pierwszy raz będziemy w Świnoujściu, więc nie mamy orientacji jak dojść do promu, w jakich godzinach odpływa i jak daleko Ośrodek, jest to Dom Pracy Twórczej PAN na ul Sienkiewicza, w dzień jest łatwiej i bezpieczniej niż nocą. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14425
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: GIENIA »

Renatka , wysiadasz na dworcu w Świnoujściu , i patrząc w lewo , widzisz prom z daleka , wystarczy przejść przez ulicę i po kilku minutach jesteś na placu przed promem . Promy odpływają co 20 minut . Już z promu zadzwoń po taksówkę , będzie czekała w miejscu wyjścia z promu . Numery tel są w internecie . Nie wsiadaj do taksówki na dworcu PKP , bo niepotrzebnie zapłacisz za czas przepływu promem . Promy są bezpłatne .
Ulica Sienkiewicza nie jest daleko , ale z bagażami , nie znając miasta , to jednak taxi wskazane :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: Felice »

Od promu na Sienkiewicza jedzie też autobus. Przystanek jest przy samym zejściu. Wiadomo Taxi najwygodniejsze.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5055
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: zbigniew165 »

Za TAXI od przeprawy na ul. Sienkiewicza 8 zapłacisz od 15-20 zł, ale podjedziesz pod samo wejście, bo budynek jest usytuowany przy ulicy. Dobra lokalizacja, blisko promenady.
Autobusu miejskiego nie polecam z bagażami, chociaż wszystkie są nisko podwoziowe.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: renatka11 »

Bardzo bardzo dziękuję :serce: za wszystkie informacje związane z moim wyjazdem do Świnoujścia i proszę o więcej :) . Każda informacja jest dla mnie ważna, już jestem spokojna o przesiadkę w Szczecinie Dąbie, przepływ promem i dojazd do Ośrodka. Podczas pobytu w Świnoujściu planujemy z mężem zwiedzić ciekawe miejsca, dużo spacerować i może jeździć rowerem, jeść obiady w dobrych sprawdzonych (może przez Was) restauracjach no i wieczory spędzać w lokalach z muzyką, najchętniej w sanatoriach, gdzie są wieczorki taneczne. Będę wdzięczna za informacje, zdjęcia. Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: Pietka 50+ »

Renatko11, jeśli lubicie jeździć na rowerach, to w Świnoujściu macie sporo tras do przejechania :) musowo trzeba podjechać do latarni morskiej, objechać Karsibór, pojechać do Międzyzdrojów, zahaczyć o niemieckie uzdrowiska z przepiękną architekturą , przejechać się nad Turkusowe jeziorko ..... i w ogóle można kręcić się tam kilometrami :D . A jeśli chodzi o posiłki, no to nie wiem, co preferujesz, czy eleganckie restauracje ( tu akurat Ci nie pomogę) czy wystarczą bary. Jeśli to drugie, to polecam niezawodny Bar KOPYTKO !!! Fantastyczne, pyszne i niedrogie jedzonko. I to nie tylko moja opinia.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14425
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: GIENIA »

Renatko , jeśli chcesz poczytać tak ogólnie o Świnoujściu , to tutaj jest sporo wpisów o lokalach tanecznych itp .
viewtopic.php?f=17&t=22780&start=1760
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pociągiem z Warszawy do Świnoujścia.

Post autor: renatka11 »

Pietka 50+ pisze: 26 kwie 2022 13:12 Renatko11, jeśli lubicie jeździć na rowerach, to w Świnoujściu macie sporo tras do przejechania :) musowo trzeba podjechać do latarni morskiej, objechać Karsibór, pojechać do Międzyzdrojów, zahaczyć o niemieckie uzdrowiska z przepiękną architekturą , przejechać się nad Turkusowe jeziorko ..... i w ogóle można kręcić się tam kilometrami :D . A jeśli chodzi o posiłki, no to nie wiem, co preferujesz, czy eleganckie restauracje ( tu akurat Ci nie pomogę) czy wystarczą bary. Jeśli to drugie, to polecam niezawodny Bar KOPYTKO !!! Fantastyczne, pyszne i niedrogie jedzonko. I to nie tylko moja opinia.
Pietka50+ Rowerami jeździmy prawie codziennie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, więc pewnie będziemy korzystać z rowerów w Świnoujściu. Co do restauracji, więc na pewno nie eleganckie, bo na wyjazdy wczasowe czy sanatoryjne nie zabieramy galowych ubrań typu garsonka, suknia,garnitur. Wystarczająco ubieramy się w takie stroje w miejscu zamieszkania, a wyjazdy traktujemy jako relaks i luz no i rehabilitacja, więc do walizek : dresy, spodnie , bluzy , bluzki, buty sportowe itp. i po dwa ubiory eleganckie , no bo może jednak trzeba gdzieś taki strój założyć. Stronę Baru Kopytko przejrzałam i faktycznie wybór dań jest, ceny zachęcające i napisałaś że pyszne, więc na pewno skorzystamy :) :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ