Dozamel Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Zosia »

Pobyt 01 - 21.05.22 w tym od 07 do 21 turnus rehabilitacyjny. Po zastanowieniu się , po ponownym przeczytaniu opinii Barbary B64 i Mazreny niewiele mam do dodania. Ich opisy w "Pobyt w Dozamel Kołobrzeg" w 100 % oddają rzeczywistość. Podzielę się więc tylko kilkoma wlasnymi odczuciami .
Warunki, wyposażenie pokoi, jedzenie- stoł szweedzki, bardzo dobre. Pokój 2 os. przeznaczony dla 1 osoby bez dopłaty, balkony malutkie, zabiegi średnie podobnie jak w większości takich Ośrodków. Ceny w porównaniu do innych miejsc o podobnym standardzie na dzień dzisiejszy należą do tych niższych. Ja za swój pokój 2 os. zapłaciłam 2520 i byłam sama. Otoczenie budynków : drzewa , krzewy, kwiaty, alejki , zadbane.,wszędzie bardzo czysto, widać rękę dobrego gospodarza.
Kawiarenka - tu mój niedosyt. Jest tam kawa, ciasto, lody, różne drinki, piwo czy inne mocniejsze alkohole , są tańce ale brakowało mi ... po prostu takiego klimatu, ciepła, intymności a przecież ludzi było sporo a mogłoby być jeszcze więcej bo obok tylko w Amber (gdzie nie zawsze wpuszczano wszystkich) były balety.
Na zewnątrz przy kawiarni i moim budynku (mieszkałam w Dorocie) ogródek :parasole, ławy i ...pusto . Nikt nie siedzi, nie pije kawy czy piwa , wieczorem cichutko. Może było jeszcze za wcześnie, za zimno ale kilka dni cieplejszych też było jeden nawet upalny ... a może w tym turnusie byli po prostu tacy kuracjusze ? O tym powie nam Terenia jak wróci :)

Program... nazwijmy kulturalny :) Jeśli ktoś był np w Hyrnem (z Polturu) czy w Kormoranie to tutaj takiej integracji nie było. Na tablicy wywieszona była informacja zawierająca datę i nazwę : data - koncert- czyj, lub data wieczorek (zawsze wstęp wolny t.j. bezpłatny ).

Suchy prowiant na drogę przygotowany bardzo starannie w papierowych torbach z logo Dozamelu . Pani wręczając życzy zdrowia, szczęśliwej podróży i zaprasza ponownie.
Dodam jeszcze, że panuje całkowita swoboda. Można przyjmować gości , przychodzić kiedy się chce , nic nikogo nie obchodzi, recepcja w oddzielnym budynku .
Jeśli ktoś potrzebuje zaświadczenia o pobycie - trzeba zgłosić wcześniej . Wystawiają bez żadnych dodatkowych opłat.
Początkowo miałam problem z internetem . Po zgłoszeniu czekałam kilka dni ale wiadomo była majówka :) potem było ok. Mają nawet szybki.
To chyba wszystko co mogłabym dodać ach ręczników brać nie ma potrzeby - wymiana na życzenie , bezpłatnie.

Dozamel - polecam, jestem zadowolona ale czy tam wrócę ? Na dziś szukałabym jednak chyba czegoś podobnego nieco bliżej portu. Lubię w międzyczasie wyskoczyć gdzieś na szybką kawkę a tu blisko jest tylko Kurort Cofe i Caffe Venezie:)

To tyle tak na szybko , gdyby jakieś jeszcze pytania to wiadomo w miarę możliwości zawsze chętnie :) Pozdrawiam wyjeżdżających do Kołobrzegu i nie tylko :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

Zosieńko, dziękuję za opis 😀
Pozdrawiam ❤️
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: wiktor64 »

Zosia dzieki za opinie :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Dzięki za opinię ,akumulatory naładowane, płuca zajodowane i Kuracjuszka zadowolona ,Pozdrawiam :kwiat:
Wodniczka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 31 mar 2016 20:05
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Wodniczka »

Super expresowa opinia . Cieszę się , że szczęśliwie wróciłaś do domku (były informacje o utrudnieniach na kolei w związku z burzami) Dziękuję za wszystkie informacje i serdecznie pozdrawiam 🌹🌹🌹
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2563
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Mazrena »

Zosia, dzięki za opinię i podzielenie mego zdania :lol:
Moje zdanie jest podobne- za daleko od centrum-- chociaż nie każdy tego potrzebuje :lol: no i basen dopełnił by zabiegi.

Jesienią i w pandemii też nic się nie działo :roll:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Wypowiem się tylko co do odległości od mola i portu.
W Dozamelu nie byłem, ale byłem w Verano i stwierdziłem, że nigdy już nie pojadę do obiektów położonych w rejonie , Wistomu, Verano, Dozamelu, Sanu itp.
Podobnie jak Marzenka i Zosia stwierdzam, że jest to za daleko od portu i molo jak dla mnie, a jak zechcę spacerować, to mogę się przejść do Arki wypić kawę w kawiarni obrotowej, ale nie codziennie. :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Felice »

Zosiu śliczne dzięki 😘
Byłam, widziałam i potwierdzam to co zobaczyłam.
Jeżeli chodzi o odległość to kwestia dyskusyjna. Mieszkałam teraz na wprost Sanu i ponieważ zawsze dużo chodzę to dla mnie nie był żaden problem.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: Atina »

Dziękuję Zosi na opis obiektu :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Dozamel Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Dziękuje Zosiu za opis :kwiat:

Odniosę się i ja do odległości :) ... jak dla mnie położenie ok ... do morza blisko , fontanny , ławeczki blisko , obok lokale z tańcami , :) a molo :?: no cóż , aż tak bardzo nie zależy mi , aby być na nim codziennie ;) , a chodzić dużo tez lubię :)
ODPOWIEDZ