UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Goral niskopienny »

W kwietniu złożyłem papiery do NFZ-u o skierowanie do sanatorium. Pod koniec kwietnia przyszło mi pismo,że zakwalifikowałem się na " uzdrowiskowe leczenie szpitalne dorosłych - choroby dolnych dróg oddechowych pulmonologia" . a wyjazd nastąpi pod koniec lipca tego roku. W tej chwili mam nr 270. Czy ktoś wie, gdzie małopolski NFZ wysyła na takie leczenie?
Pozdrawiam
Góral niskopienny :-)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: ANDY12345 »

Leczenie uzdrowiskowe / Dla Pacjenta / Narodowy Fundusz .
Tam w zakładce znajdziesz wykaz uzdrowisk.
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Goral niskopienny »

Dziękuję ;-)
Do tej pory jeździłem z ZUS-u, ale przeszedłem na zasłużoną emeryturę ;-) i zaczynam zabawę z NFZ-em ;-)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: GIENIA »

Nie wiem o co chodzi , ale podam taki przykład . Zarówno Krynica , jak i Muszyna mają w wykazie tylko leczenie górnych dróg oddechowych , a dolnych nie . Dzwoniąc o zwroty , poinformowano , mnie , że Krynica nie ma pulmonologii , ale Muszynę mi proponowano :roll:
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Goral niskopienny »

Muszyna by mi pasowała ;-) Lubię góry...
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Samosia »

Goral niskopienny pisze: 31 maja 2022 14:29 Muszyna by mi pasowała ;-) Lubię góry...
Wiesz każdy kto oczekuje na wyjazd ma jakieś tam myśli gdzie chciałby pojechać jednak jak w roku ubiegłym dzwoniłam o zwroty wtedy trafiłam na niezbyt sympatyczną panią w NFZ i gdy grzecznie zapytałam o zwrot do Krynicy Zdroju pani mi odpowiedziała ,,że wyjazd do uzdrowiska to nie koncert życzeń" więc musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać co ,, maszyna losująca " wybierze🤔Jednak życzę wymarzonego miejsca🙂
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: GIENIA »

Goral , dany ośrodek musi mieć ... Leczenie szpitalne .. tak , ze nie do każdego sanatorium możesz jechać . A przydział możesz dostać w całej Polsce , często wysyłają np do Bałtyku w Świnoujściu :)
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Goral niskopienny »

Samosia pisze: 31 maja 2022 15:36
Goral niskopienny pisze: 31 maja 2022 14:29 Muszyna by mi pasowała ;-) Lubię góry...
Wiesz każdy kto oczekuje na wyjazd ma jakieś tam myśli gdzie chciałby pojechać jednak jak w roku ubiegłym dzwoniłam o zwroty wtedy trafiłam na niezbyt sympatyczną panią w NFZ i gdy grzecznie zapytałam o zwrot do Krynicy Zdroju pani mi odpowiedziała ,,że wyjazd do uzdrowiska to nie koncert życzeń" więc musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać co ,, maszyna losująca " wybierze🤔Jednak życzę wymarzonego miejsca🙂
No takie moje wymarzone miejsce to Ustroń. Byłem w Równicy trzy razy. Tam jest szpital sanatoryjny.
Pozdrawiam
Janusz
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Muzyczka »

Witam, to co ja wiem i miałam z Małopolski to leczenie szpitalne z pulmonologii Kraków wysyła nad morze i do Kołobrzegu , do Świnoujścia, może i gdzieś jeszcze, więcej nie wiem, piszę z własnego doświadczenia... Nie wiem też dokładnie, ale w wakacje jest bardzo mało miejsc w sanatoriach, gdyż ośrodki w większości mają komercję... też... chcą zarobić....i ciężko jest, więc życzę powodzenia!!!.... Ciężko- bo jest mało miejsc dla NFZ, skoro piszesz, że pod koniec lipca mówiła Pani, oby tak było.. ale wydaje mi się, że później...Ja otrzymałam już poszpitalne -Kołobrzeg - na koniec września ...
W Ustroniu w Równicy owszem jest szpital sanatoryjny, byłam z ortopedii, tam też i z kardiologii, reumatologii, ortopedii i z innych ...i wydaje mi się, że z pulmonologii nie ma, ale może mylę się.... Wszystkiego dobrego życzę.... będzie ok...Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Goral niskopienny
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 19 lut 2018 12:55
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: UZDROWISKOWE LECZENIE SZPITALNE DOROSŁYCH

Post autor: Goral niskopienny »

Co do terminu, to otrzymałem z NFZ informację, że czas oczekiwania wynosi około 4 miesiące od dnia wpływu skierowania do NFZ. Wpłynęło do nich 4.04.2022 więc wychodzi mi przełom lipca i sierpnia. 26.04.22 byłem 436 w kolejce oczekujących, dzisiaj jestem 141 w kolejce, więc rozdział idzie dość szybko ;-)
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów dostał w ostatnim czasie skierowanie na leczenie do szpitala sanatoryjnego?
ODPOWIEDZ