Ustroń Orlik 06.2022

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: Bibi2 »

Super napisana opinia , gratuluję Bardzyku ,
za taką pracę min. trzy kwiatuszki się należą :kwiat: :kwiat: :kwiat:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: berbla65 »

Dziękuję za super opinię👏👏 kilka razy byłam w sanatorium Równica- ale dawno temu😉 trochę powspominałam swoje pobyty🤗 a o tężni w Parku Kuracjusza to nie wiedziałam 😉 pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: dani888 »

Basiu :serce: , pięknie i szczegółowo opisałaś ten pobyt i bardzo Ci dziękuję :kwiat: .
Cieszę się , że Ci podobało się i życzę Ci z całego serducha obyś mogła jeszcze wyjechać .
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: Nutka »

Cieszę się Bardzyku,że dobrze Ci było i dziękuję za konkretną opinię :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: ewasz »

Pięknie opisany pobyt Bardzyku, a nam znowu nie wyszło...
pozdrawiam ❤️
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: Yark »

Super info :) Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: bardzyk2 »

:kwiat: :kwiat: :kwiat:

Bardzo dziękuję Kochani!
Miło mi :oops:

Pozdrawiam bardzo serdecznie :D
Ewan
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 02 lip 2022 13:59
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: Ewan »

Dzień dobry, ja jadę w sierpniu. W jakich godzinach są zabiegi? Czy są jakieś dodatkowe wycieczki organizowane? Pytam pod kątem przyjazdu samochodem bądź nie. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: bardzyk2 »

Witam Ewan :kwiat:

Wszystko napisałam powyżej, ale powtórzę:

Zabiegi dla NFZ od 07.00 do 12.30 - 13.00 od poniedziałku do soboty włącznie.
Dla ZUS może być troszkę dłużej, bo zabiegów więcej.
Rozrywki, czyli parkietoterapia i różne inne

W sanatorium Orlik nie ma nic. Ani wieczorków, ani baletów, ani wycieczek. Jest kawiarnia czynna od 10 do 12 i od 15 do 17 a w kawiarni woda mineralna po 7 zł (mała chyba po 5 zł), Cola, kawa z expresu, piwo zwykłe z butelki i Carmi, czasem lany Żywiec ale rzadko i ciastka kruche paczkowane, które chyba długo sobie leżą. Kawiarnię obsługują panie kelnerki ze stołówki, więc czasem trzeba długo czekać. Płaci się w recepcji.

Jak wiadomo, po górach echo się niesie, więc słychać że ciągle gdzieś grają, a to w Wildze a to gdzieś niżej a najbliżej to pod hotelem Jaskółka (5 minut z górki), gdzie jest zadaszony parkiet, kilka drewnianych stołów i mały bufet z napojami. Czasem mały grill, raczej na zamówienie dla grupy. No ale poskakać może prawie codziennie każdy kto chce i lubi. Ja też raz skakałam bo koleżanka od stolika miała urodzinki i zostało mi to zaliczone.
Kawałek dalej, przy Równicy, jest elegancki, klimatyzowany Klub Kuracjusza i tam są chyba częste wieczorki taneczne, ale te wpisy Mili o covidzie odebrały nam ochotę nawet na kawę.
Inne atrakcje:
W Ustroniu otwarto ostatnio nową tężnię solankową w Parku Zdrojowym nad Wisłą. Na trawniku przy Wiśle bezpłatne drewniane łoża do opalania, hamaki itd. Obok Orlika jest Park Leśnych Niespodzianek i sarenki, rogacze podchodzą bardzo blisko sanatoryjnej alejki spacerowej. Odgradza nas jednak siatka, a do wejścia jest kawałek. Ja byłam kilka razy z wnukami, ale kuracjusze byli i im się podobało, zwłaszcza tresura sokołów i karmienie sów :shock: .Wyciąg na Czantorię czynny przez cały tydzień. Kilka tras wycieczkowych kolejką drewnianą z góralskim przewodnikiem (warto jak ktoś nie był nigdy w tym rejonie). Muzeum narciarstwa w Wiśle przy rondzie. Dla zmotoryzowanych wyprawa do Istebnej i Koniakowa ( 29 km) a nawet dalej, przez Laliki, Rajczę, Ujsoły na Słowację do Terchovej (brama do Małej Fatry), około 110 km od Orlika. Jest to trasa naprawdę przepiękna widokowo!
W pobliskiej pijalni wody działa punkt sprzedaży wycieczek do Pragi, Ołomuńca, Wiednia, Wadowic, Pszczyny itd. Pragę podobno trudno tam upolować, ale na dole w mieście, w Wiśle czy przez internet na pewno można sobie coś zaklepać na niedzielę nawet przed przyjazdem.
Niestety, sanatorium Orlik do wycieczek nie zachęca, nie daje suchego prowiantu, nie zostawia obiadu ani nie pozwala zabierać kanapek dla podróżnych zrobionych z ich porcji a za opuszczony dzień zabiegów to 130 zł kary.

Sprzątanie dwa razy w tygodniu, ręczniki (duży i mały do wyjścia z prysznica) raz na tydzień.

No i chyba to wszystko.

Podobno w lipcu ma nareszcie jeździć pociąg, na razie z Katowic do Ustronia. I z tego co widziałam, to może być możliwe :roll:
Przeczytaj najlepiej mój post powyżej, tam są wszystkie informacje, jakie przyszły mi do głowy. Jak czegoś nie wiesz, pytaj, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam i udanej kuracji :serce:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń Orlik 06.2022

Post autor: Samosia »

Choć do Ustronia mam ,,rzut beretem" to Bardzyku super się czyta Twój opis👍 oby jak najwięcej takich kuracjuszy,którzy przed wyjazdem pytają o dany obiekt a w trakcie pobytu lub tuż po powrocie opisują swój wyjazd.
ODPOWIEDZ