Covid w Równicy -Ustroń

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Gienia , masz racje nie można iść do gabinetu lekarskiego i prosić o coś na przeziębienie
bo zaraz test i stracone sanatorium. :(

Mark,nie chce Cię straszyć ale we wrześniu będzie na pewno więcej zachorowań niż teraz w czerwcu ;)
ale teraz już wiesz co grozi w razie choroby (weź zestaw leków)aby się samemu podleczyć
a na zabiegi tylko trzeba iść aby podbili kartę . :o Będzie dobrze :D
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Andrzej1958 »

Rozumiem oburzenie na pozostawienie kuracjusza samemu sobie, z wysoką temperaturą, bez udzielenia pomocy.
Natomiast nie rozumiem rad by unikać lekarza. Przecież osoba z covidem stanowi dla niektórych śmiertelne zagrożenie, szczególnie, że w sanatorium większość to seniorzy.
A może to ja ulegam propagandzie pandemicznej.
Bastek
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 20 sty 2022 15:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Bastek »

Witam, ale chyba do przesady będzie lecieć do lekarza z katarem i kaszlem i ciut podwyższona temperaturą. Przecież na, początku można spróbować na własną rękę to wyleczyć, dostępnymi tabletki bez recepty z Apteki. A w razie pogorszenia, stanu zdrowia, to dopiero to zgłosić lekarzowi, ale nie mówiąc prawdy ze się próbowało to wyleczyć na własną rękę.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: GIENIA »

Andrzeju , jakie zagrożenie :?: jeszcze niedawno , covid podobno był śmiertelnym zagrożeniem ;) , od niedawna traktowany jest jak każda choroba zakaźna :) ... może jest to związane z sytuacja u wschodnich sąsiadów ... może to zbieg okoliczności ;) .. czy każda choroba zakaźna dyskwalifikuje nas z pobytu na turnusie :?:

Bastek , na moim turnusie w paźdz .... pani pobiegła do lekarza , bo miała " dziwny " kaszel .... pojechała do domu , bo była swoim samochodem , a 2 Jej współlokatorki , bez żadnych objawów , trafiły do izolatorium , gdzieś koło Wrocławia :( ... oj chwaliły ją , chwaliły ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Felice »

Powiem szczerze, że nie wiem jak Mazowiecki oddział podejdzie do tego.
Generalnie przerwanie pobytu z powodu choroby nie kwalifikowało nigdy do skierowania poza kolejnością. Tylko w pandemii było to możliwe. Ja raczej nie byłabym optymistką, bo widzisz jak bezceremonialnie podchodzą do sprawy.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Dzia_dek »

Myślę, że jeśli mamy potwierdzone objawy to każda choroba zakaźna powinna dyskwalifikować
nasz pobyt w sanatorium i nie podlega to żadnej dyskusji i negocjacjom. Choroba, jak sama nazwa
wskazuje, zakaźna, koniec, kropka. W Polsce występuje ponad 50 chorób uznawanych za zakaźne.
Czy za taką chorobę powinno uznawać się covid? Uważam, że tak. Jest chorobą zakaźną i nie ulega
to wątpliwości. Można dyskutować czy słusznie postąpiono z Milą, ale teraz, musztarda po obiedzie.
W 2020 roku w polanickiej "Malwie" było kilka osób na turnusach 10 dniowych jako uzupełnienie
turnusów wcześniej przerwanych przez pierwszą falę covida. Sanatoria miały niewielkie obłożenie
i każdy kuracjusz nawet taki dziesięciodniowy był na wagę złota. Teraz jak widać sanatoria i NFZ
bronią się przed takimi turnusami. Nie są opłacalne, a z kuracjuszem nadal chyba nikt się nie liczy.
Nie będę cytował imiennie wpisów, ale nie rozumiem takich rad:
:arrow: "w razie pogorszenia, stanu zdrowia, to dopiero to zgłosić lekarzowi, ale nie mówiąc prawdy "
:arrow: "na zabiegi tylko trzeba iść aby podbili kartę"
Jeśli mamy postępować tak jak na powyższych przykładach, to może zastanówmy się czy w ogóle jechać do sanatorium?
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: henryk44 »

Mila2011 pozdrawiam! Jest nadzieja na Twój ponowny pobyt w sanatorium jeszcze w tym roku.W naszym NFZ pewien pan w analogicznej z Twoją sytuacji otrzymał skierowanie na pobyt bezpłatny ale szpitalny po trzech miesiącach od przerwanego pobytu w sanatorium.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

henryk44, oj bardzo się ucieszyłam na taka dobrą wiadomość :D :P
ale dlaczego dostał ten twój kolega pobyt w szpitalu a nie w sanatorium ?
oczywiście napiszę jak mi coś zaproponują . pozdrawiam
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: henryk44 »

Może tą wiadomość niedokładnie sformułowałem,chodzi o sanatorium z oddziałem szpitalnym.Podobny znajduje się w Równicy ,chyba na drugim piętrze.Jak dowiem się więcej to przekażę.Pozdrawiam!
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: bogjan »

W maju w tym roku wyleciałem z sanatorium Covid ,zaraz po przyjeżdzie złożyłem wniosek nowy,mam termin koniec września,ta sama miejscowość tylko inne sanatorium,może trochę lepsze.Nie wiem czy pojadę bo to będzie już jesień i dużo bedzię zachorowań na Covid.Sanatoria powinny robic test przy przyjmowaniu pacjentów,tak jak robią szpitale i troszkę klientów by im odpadło ????Strata!!!
ODPOWIEDZ