Covid w Równicy -Ustroń

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

koleżanki z pokoju obie były na turnusie pocovidowym ( NFZ już nie organizuje takich turnusów tylko do30 czerwca)

Samosia 296 zł czy 334 :? ) może jeszcze za coś policzyli ,
ale nfz jasno określa co i za co :shock:

Oficjalnie to podobno mi chcieli zwrócić chyba 211 zł,
abym podała nr konta to mi przeleją ;)

podziękowałam :evil: chcą rzekomo zwrócić 211 zł, a ręce wyciągają 575 /każdy dzień
,bo pokój apartament plus :lol:
nie wiem z której strony, 3 os., materace "ceratowe" :?
piękne tylko widoki :(
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Samosia »

Mila2011 odpocznij troszke bo po tych perypetiach Ci się należy a potem...ale to już musisz sama zdecydować...poszukaj w necie namiary na rzeczniak praw obywatelskich i opowiedz cała sprawę bo pojechałaś podreperować zdrowie a zamiast tego masz zszargane nerwy :( :? Jednak i tak jesteś dzielna :serce: :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Dzia_dek »

Myślę, że zamiast opowiadać całą sprawę RPO lepiej byłoby umówić się na rozmowę z Rzecznikiem Praw Pacjenta.
Namiary bez problemu można znaleźć w necie. Czy to coś pomoże? Oby tak się stało bo w przeciwnym wypadku
pozostanie spora kwota (!) do zapłaty, a sanatorium to wyegzekwuje i nie ma się co czarować, że będzie inaczej.
Przeczytałem ten temat od początku i doszedłem do wniosku, że lekarz w sanatorium byłby ostatnim u którego
szukałbym pomocy lekarskiej. Chyba za szybko zapomnieliśmy wszyscy o covidzie.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

To wszystko jest dołujące :( :shock:

Dzia_dek , Rzecznik Praw Pacjenta -linie obsługują tylko konsultanci
napisałam ;)
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: ZAGUBIONY »

Dane Biura RPP: Śląskie w czołówce skarg pacjentów. Tylko w I kwartale pacjenci złożyli ponad 2,7 tys. skarg pisemnych https://dziennikzachodni.pl/dane-biura- ... 1-16431357
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: bogjan »

Mila ja poradzę Ci idż do lekarza rodzinnego i niech Ci wypisze nowy wniosek na kontynuację dalszej części sanatorium i do wniosku podepnij kartę informacyjną z ostatniego sanatorium z wypisem Covid 19......Ja tak zrobiłem i czekam na odpowiedż, i w takich przypadkach będziesz już wiedzieć ,że do lekarza w sanatorium idzie się w ostateczności????? Może Twoje współlokatorki były zarażone,tylko one nie poszły do lekarza i to ich uratował pobyt.....
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

bogjan ,dziękuję za podpowiedź o ponowny złożeniu wniosku (nie wiedziałam jak to ugryźć :)
miałam tylko 4 dni zabiegów (6 dni pobytu ) :cry:

bogjan ,jak sądzisz ile trzeba czekać na ponowny przydział skierowania ,są jakieś określone zasady :?:

na to sanatorium zostały już złożone skargi (koleżanka napisała do odpowiedniej komórki w NFZ
i otrzymała odp. że będzie wszczęte sprawdzanie tych doniesień :o :o
i o dalszych ustaleniach będzie ona (koleżanka ) informowana :o

Ja na razie żadnej odp.nie otrzymałam ale na pewno otrzymam,
ponieważ mój przypadek jest wyjątkowo pokrętnie potraktowany przez kierownictwo sanatorium :twisted:
Pozdrawiam :kwiat:
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: bogjan »

Przepisy są jakieś odnośnie odpowiedzi na skarge, zażalenie ,chyba do 30 dni odpowiedż...Oni się nie będą spieszyć!!! Ja miałem 5dni zabiegów,3dni w szpitalu,ogólnie 8 dni w sanatorium a miałem mieć 28 dni ???
bogjan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 358
Na forum od: 08 wrz 2012 14:24

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: bogjan »

Przyszłym kuracjuszom radzę aby do lekarza sanatoryjnego iść w ostateczności,bo kazdy katar,kaszel,mała ,duża gorączka kwalifikuje się do testu na Covid.Sanatoria na tym nie tracą finansowo,bo zwalnia się im pokój i mogą przyjąć odpłatnie.A za Covid płaci NFZ bo to nie wina sanatorium,tylko pacjent sanatorium bo się "gdzieś" zaraził a był na leczeniu w danym budynku sanatorium.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

ja na pewno to zapamiętam :oops:

jak tylko test okazał się dodatni ,to chcieli mnie natychmiast wykopać z sanatorium
a jak nie chciałam wyjechać bo nie miałam takiej możliwości ,
to natychmiast z Kuracjusza - stałam się "gościem komercyjnym" co dnia wyższymi fakturami za każdy dzień :roll: :roll:
:shock:
czekam na decyzję NFZ :?
ODPOWIEDZ