Covid w Równicy -Ustroń

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Dziękuje Wam bardzo za podtrzymanie mnie na duchu :) dziś po tych wszystkich bataliach już wymiękam :(

lawenda[ wypis to oni mi wręczyli po 5 min od testu - wypis to znaczy opuścić sanatorium , a ja nie chce :(

Zagubiony bardzo dobrze napisałeś NIERÓWNICA - DYSKRYMINACYJNA tak jest lepiej nie można skomentować :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Samosia »

Mila2011 pisze: 09 cze 2022 13:23 Przed chwilą rozmawiałam z panią kierownik tego sanatorium , wszystko potwierdziła co mówił lekarz
jestem już wypisana ,nie jestem kuracjuszem tylko gościem hotelowym

gdy zapytałam jakie jest jej zdanie czy można innych ludzi w pociągach, na dworcach itp. zarażać ?
to ona że nie jest lekarzem tylko kierownikiem administracyjnym
a gdyby się okazało że test jest negatywny ,czy moge zostać jako kuracjusz ,odpowiedź Nie
jest pani gościem hotelowym i nie może sie stac kuracjuszem :shock: :shock:
Mila2011 poprostu ,,chamstwo" a ciekawe czy do NFZ to zgłosili bo przecież kasę za Twój pobyt dostaną🤔 jeśli dostaniesz wypis to sprawdż co wpisali i z jaką data.....czy masz zaznaczone,że z powodu covid-19 czy np.ze przerwalaś sama pobyt bo gdybyś chciała pisać do NFZ żeby ubiegać się o dokończenie turnusu to mogą się przyczepić.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Felice »

Kasę dostaną tylko za te dni do zachorowania, a w zasadzie do wypisu w którym powinien podany być powód.
Nie sądzę, że gdyby prawo nie byłoby po ich stronie pozwoliliby sobie na takie decyzje.
Ja wiem, że to nie fair, że tak być nie powinno. Tak jak napisałam wcześniej to lekarz w sanatorium podejmuje decyzję o wypisie. Powodów może być wiele, choroba nie pozwalająca na branie zabiegów przede wszystkim.
Mnie zdarzyło się mieć wypadek w sanatorium, wypisano mnie natychmiast i mimo tego, że nie nadawałam się w ogóle do podróży nikogo nie obchodziło jak wrócę do domu. Nie poruszałam się samodzielnie i nawet spakować się było mi trudno. Dodam, że wypadek był z ich winy. Życzę powodzenia w walce z biurokracją, ja w pewnym momencie odpuściłam, bo uznałam, że moje zdrowie jest ważniejsze. Do domu wracałam własnym transportem, przyjechał po mnie syn.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Felice »

Samosiu żadnego dokończenia turnusu nie będzie, covid jest taką samą chorobą w tej chwili jak np.zapalenie oskrzeli, czy biegunka 🥺
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Samosia w wypisie jest napisane że wypis z powodu covid ( przyjęta byłam 02-08.06.2022
test wykonany 08.06 i za 5 min otrzymałam wypis ,i proszę opuścić sanatorium , :oops: czyli byłam kuracjuszem 6 dni

teraz czytam ich formularz "oświadczenie pacjenta" dot.
pacjenta covidowego ,które muszę każdy punkt podpisać

3 a" zobowiązuje się poddania izolacji przez 7 dni w miejscu zamieszkania czyli chyba w pokoju w którym teraz jestem
b skontaktowanie sie tel. z lekarzem natychmiast po powrocie do domu

czyli ja rozumiem że co najmniej powinni mnie tu trzymać przez 7 dni
i dopiero jechać do domu
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Felice »

No niestety chodzi o miejsce zamieszkania stałego… 🥺
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Felice ,czyli co ,uważam że słusznie sie zachowali , po teście pozytywnym natychmiast opuścić sanatorium ?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: dani888 »

Niby rozumiem a już niczego nie rozumiem...
A powiedzcie mi , proszę jak byłoby w przypadku gościa hotelowego , który przyjechał na pobyt leczniczy i również zachorował tak jak Mila ? Też wywaliliby do domu ?
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

nie jest napisane Stałego ,czyli wracać do miejsca zamieszkania różnymi środkami lokomocji i zarażać setki ludzi ?????
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

dani888 pytałam a jakbym płaciła to ile moge być - odp.ile pani chce , i muszę siedzieć w pokoju?
odp. jest pani gościem i robi co chce

już nie mam siły ,to gość z covid może wychodzić , już nic nie rozumiem :? :shock:
ODPOWIEDZ