Covid w Równicy -Ustroń

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Dziś jestem 6 dzień w Równicy ,miałam trochę kaszel i lekką gorączkę i ból gardła
poszłam do lekarza po receptę i on mówi ,jak wyjdzie test pozytywny
musi pani natychmiast opuścić sanatorium, nie wierzyłam że mam covid i powiedziałam robimy test
no i wyszedł pozytywny ,i od razu wypis ,powiedziałam że nigdzie nie wyjadę,przecież jak będę jechała
kilkoma środkami lokomocji ,dworce to mogę zarazić z 50 osób.
Pielęgniarka mi powiedziała że mogę być jeszcze 7 dni/ po 185 zł/ za dobę
Powiedziałam że ani nie zapłacę i też nie wyjadę bo się zaraziłam w sanatorium, nie mogę teraz chora
z bagażami jeździć po dworcach i szukać dojazdu.
Lekarz prowadzący mi mówił że w ciagu 2 dni wyjechało 40 osób bo mieli test dodatni.

Może ktoś z Was ma wie czy sanatorium ma prawo wyrzucić chorego kuracjusza na ulice aby zarażał ludzi
w powrocie do domu.bo jeżeli nie chce wyjechać to się liczy jako pobyt hotelowy
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: ZAGUBIONY »

Moim zdaniem chyba najlepiej by było zadzwonić na infolinię NFZ 800 - 190 - 590 CZYNNA 24 H 7 dni w tygodniu życzę zdrowia :serce:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Muzyczka »

Cześć, takie przypadki to co wiem zdarzały się i te osoby siedziały zamknięte w pokoju i nie mogły wychodzić a jedzenie im przynoszono pod drzwi ale to wszystko zależy od sanatorium i od dyrekcji... I jak dokładnie może postępować sanatorium tego też nie wiem. W czasie pandemii, może pamiętasz -Sanatorium przy Leśnej w Ciechocinku około 200 ludzi miało covid A to było w sierpniu 2 lata temu i musieli albo wyjechać jak mieli z kim do domu autem a jak nie to siedzieli na kwarantannie w pokojach. U mnie kiedyś też taka była sytuacja w sanatorium więc po zrobieniu testu wzięło pogotowie kuracjusza i był w szpitalu... Może ktoś przyjechał chory i zarażał wszystkich i to jest już ta druga odmiana covida- omikron, nie wiem. Ale większość ludzi też już przez to przechodziła bo bardzo bolało gardło i katar i tak dalej... Życzę by wszystko skończyło się dobrze..... serdecznie pozdrawiam 🌹
sally
Posty: 4
Na forum od: 13 sty 2020 08:45

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: sally »

Nie do zrozumienia, że kazano Ci wyjechać. Dużo zdrowia dla Ciebie :serce: napisz czy uda Ci się zostać do wyzdrowienia. Współczuję sytuacji w jakiej jesteś
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

sally ,dziekuje bardzo napisze ,ale mam słabe nadzieję na pozytywny wynik.
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Zagubiony ,jutro będe dzwonić, dziekuję i pozdrawiam
Mila2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 80
Na forum od: 28 kwie 2019 15:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Mila2011 »

Muzyczka , personel twierdzi że pandemi już nie ma ,więc nie ma zadnej kwarantynny i wyjazd do domu ludzi obcych ludzi zarażać.(:
ZAGUBIONY
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1860
Na forum od: 27 mar 2022 15:30
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: ZAGUBIONY »

Mila2011 pisze: 08 cze 2022 22:30 Zagubiony ,jutro będe dzwonić, dziekuję i pozdrawiam
Prosim trzeba sobie pomagać bo inaczej nas zadepczą . :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Samosia »

Mila2011 teraz dopiero doczytałam 😱 Wszem i wobec gadają ,, że pandemi nie ma" a tutaj taki informacja☹️Niedawaj za wygrana
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Covid w Równicy -Ustroń

Post autor: Genever »

Bardzo smutno czytać takie wieści, szczególnie jak niby wirus w totalnym odwrocie.
Życzę Ci szczęśliwego załatwienia sprawy ale przede wszystkim łatwego przejścia choroby. :kwiat:
ODPOWIEDZ