Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: lawenda »

Wniosek nasuwa się tylko jeden. Kto wyjdzie najgorzej na tych zmianach..... znowu najbiedniejsi, mniej zaradni, Ci którzy już teraz niejednokrotnie mają utrudniony dostęp do lekarzy i dobrej rehabilitacji. Ci z zasobnym portfelem i bardziej obrotni jeździli na rehabilitację i jeździć będą nadal.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: jacky6 »


Kolejne wnioski jakie się nasuwają.
Dobra a potrzebna rehabilitacja może być w formie ambulatoryjnej w miejscu zamieszkania.
A z moich doświadczeń - nic z tego, że miałem zasobniejszą skarbonkę - z funduszu otrzymałem dwakroć tak dziadowskie lokalizacje i nie miałem wpływu na wybór.
Była urawniłowka ale dla wtajemniczonych i ustawionych dobre, wręcz znakomite lokalizacje i to z taką samą odpłatnością za wyżerkę i noclegi jak w dziadowskich pseudo sanatoriach.
:mrgreen: :ugeek:


Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: lawenda »

Jacky6 trudno się z tobą nie zgodzić, pod warunkiem że mieszka się w mieście i ma się dostęp do rehabilitacji ambulatoryjnej. Osoby mieszkające na wsi nie posiadające własnego środka transportu, czy też nie mogące samodzielnie prowadzić samochodu skazane są na pomoc innych. A czasami trudno znaleźć osobę dyspozycyjną przez 2 tygodnie, aby mogła codziennie dowozić na rehabilitację.
Co do kiepskich miejscówek to fakt w śląskim NFZ-e macie macie przekichane. :(
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: ewasz »

No mamy, mamy Lawendo prze..ane...🥴
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: wiktor64 »

Witam kochani :D
Czytam te wasze opinie o reformie i zgodze sie z wami
ale nurtują mnie pewne sprawy ,kto bedzie pilnował tych 18 miesiecy my czy lekarz
czy system ,no i te finasowanie pobyt i jedzenie ,dam przykad ,ostatnio wruciłem z
Sanatorium szczawnica ..nauczyciel ..jak ja mam dać 3 tys za pobyt i wyzywienie i dostawać,
2 plasterki kiebasy i sera ,to wole dołoyc tysiąc i jecha prywatnie,tacy rencisci ,ich nie bedzie stać.na sanatorium
i co mają oni zrobić,ktoś pisał e że nie które sanatoria padną i tak może być ,taki nauczyciel brak inwestycji ,czasy PRL
,byłem tam na własne zyczenie i nie żauje,piekne tereny,zobaczymy porzyjemy ,ktoś pisał o małrzestwach
jezda i bedą jezdzic ,nikt nikomu nie zabroni,kurcze rozpisałem sie to na tyle narka :D
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: jacky6 »


Zapanuje swojego rodzaju bezrobocie w NFZ.
Bo co w każdym oddziale poczynią z kilkunastoosobowym personelem ?
1. Obserwowałem już ponad kilkanaście lat temu, na terenach byłego NRD ówcześni skromnie sytuowani emeryci cały rok składali sobie na kupkę aby raz do roku gdzieś pojechać - choćby nawet poza wysokim sezonem.
Można było ?
A przełożyć taką kaskę na wyjazd do sanatorium zamiast na skromne wczasy w stylu PRL-owskiego FWP ?
Nie można ...
2. Co pewien czas zaglądam do Lądka Zdroju i podziwiam oczodoły okienne starych pensjonatów ( poniemieckich ) w których bawiłem się w latach 80tych na tzw. wczasach profilaktycznych. Zakres zabiegów analogiczny jak w ówczesnych sanatoriach. Tylko to zakwaterowanie - w pokojach 3 i 4 osobowych z umywalką i prysznicem wspólnym ( nie LBGT ) na korytarzu.

Chciał czy nie chciał ale to se ne vrati...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...
:ugeek:

Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: Felice »

Z tego co słyszałam będzie likwidacja oddziałów uzdrowiskowych w NFZ. Czy to prawda? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Koniec rozdziału skierowań do sanatorium z NFZ

Post autor: jacky6 »


Na pewno pracownicy trudniący się rozdzielaniem skierowań zostaną przesunięci do innych działów, na bruk ich nie wyrzucą.
Ale nadal pozostanie kontraktowanie obsługi klientów / pacjentów w sferze zabiegowej a następnie ich rozliczanie.
Z obserwacji rynku wynika że coraz większa liczba ośrodków wczasowych ( byłych zakładowych ) po sprywatyzowaniu wyposaża się w sprzęt do zabiegów i świadczy usługi rehabilitacyjne starając się o refundację poprzez zakontraktowanie z NFZ, PFRON...
Nie będzie źle, bo takowe ośrodki działają już całorocznie jedyne w wysokim sezonie nastawiając się na obsługę wakacyjną.

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: darek »

I to może być ten TREND-TOP
Premier w związku z Pandemią
Zapowiadał Bon dla Seniora na rehabilitację.

Prawdopodobnie owa obietnica zostanie zrealizowana w Kwocie ustalonej.
Podobnie jak w Niemczech Austrii
Wszak Seniorzy płacą składki zdrowotne.
Może być bon na 1000 złotych do wykorzystania za 14 dniowy pobyt rehabilitacyjny
W obiektach ,które w Czerwonym Sezonie będą mocno oblegane.
Dziś nawet przez przypadek okazało się ,że Ośrodek Wczasowej Firmy w której w czasach PRL Pracowałem oferuje
Wczasy za Kwotę X , i turnusy Rehabilitacyjne z zabiegami w kwocie podobnej .
Nadmieniam ,że obiekt jest całoroczny jednak dotychczas mało był wykorzystywany bo miejscówka mało atrakcyjna na wyspie Wolin

A Sanatoria pozostaną BEZPŁATNE dla Osób po zabiegach do szybkiej rehabilitacji -tak jak to było w latach 60 czy 70
Delikatny Powrót do Przeszłości
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Koniec skierowań do Sanatorium z NFZ artykuł

Post autor: Atina »

Felice pisze: 21 cze 2022 07:55 Z tego co słyszałam będzie likwidacja oddziałów uzdrowiskowych w NFZ. Czy to prawda? Czas pokaże.
Jak uważasz co to oznacza Felice ?
ODPOWIEDZ