Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: maciejt »

Dzień dobry.
Padło na Lądek, na skierowaniu widnieje informacja że przydzielono mi Oddział Sanatoryjny 2 (ul. Jadwigi 2A).
Trochę jest zamieszanie z numeracją obiektów wojskowego molocha. Oddziały, obiekty.

2 pytania do osób które tam były:
1 Z map google i adresu wywnioskowałem że Oddział 2 to Pawilon 1, czy moje domysły są trafne czy się mylę?
2 Druga sprawa: czy po przyjeździe (planuję być przed 7 rano) jest gdzie zostawić "tymczasowo" samochód na czas załatwiania formalności w tym parkingu?

Jadę z Łodzi, mogę kogoś zabrać. W trakcie turnusu postaram się coś więcej napisać, może wstawię kilka fotek (planuję się przemieszczać po okolicy rowerem, o ile dam radę na podjazdach). Zastanawiam się też nad hulajnogą, tylko powstrzymuje mnie widmo pokoju tak małego, że zwyczajnie nie będzie jej gdzie trzymać i ładować.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: Felice »

Jeżeli oddział sanatoryjny 2 to w pawilonie nr 2, to jest ten budynek z solarami powszechnie zwany Nowy. Tymczasowo samochód zostawisz bez problemu jak będzie wolne miejsce. Jeżeli chcesz korzystać z ich parkingu to zadzwoń wcześniej i dopytaj co i jak. Oni nie mają parkingu strzeżonego.
Z hulajnogą to faktycznie może być problem, odnośnie roweru też dopytaj. Kiedyś był na dole schowek, ale w tym pawilonie mieszkałam trochę temu.
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: maciejt »

Na skierowaniu mam dane:

Zakład lecznictwa uzdrowiskowego:
ODDZIAŁ SANATORYJNY 2
Adres: LĄDEK-ZDRÓJ JADWIGI 2A

Mapa mówi, że pod adresem Jadwigi 2A znajduje się Pawilon 1.
Czy to jest "Lotnik" czy "Nowy"?
Nie mogę się tam dodzwonić, będę próbować w poniedziałek. Na razie nie wiem gdzie przyjdzie mi mieszkać :?
Rower zabieram obowiązkowo, może nocować na zewnątrz byle było do czego przypiąć. W ostateczności zostawię auto i rower na parkingu strzeżonym przy stawach biskupich. Zdaje się że jest taniej niż na niestrzeżonym miejscu przy sanatorium. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: Felice »

Taniej jest przy Stawach Biskupich, wiele osób korzysta z tego miejsca.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: Felice »

Z mapy to może i tak wynika. Ja wiem jak jest, zresztą na stronie szpitala w zakładce z leczenie uzdrowiskowe jest to wyraźnie napisane .
Pawilon I to Jadwigi 2, a pawilon II Jadwigi 2a.
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: maciejt »

Felice dziękuję.
Dodzwoniłem się tam, miałaś rację. Mapy google kłamią.
Będę w nowym budynku (z solarami). Rowery podobno kuracjusze jakoś przypinają, myślę że dam radę.
Teraz jeszcze proszę o pomoc gdzie jest biuro obsługi kuracjusza, gdzie należy na samym początku załatwiać formalności? Pani mówiła ul. Orla 3. Czy to chodzi o Pawilon na rogu Orlej i Jadwigi?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2

Post autor: Felice »

Pozdrawiam z Lądka 😁
Biuro Obsługi Kuracjusza jest w tym budynku poniżej Pawlonu 2. Charakterystyczne jest połączenie łącznikiem nad ulicą. Pytaj jeszcze o co chcesz, jestem na miejscu, mogę popytać jak coś trzeba. Wejście jest od parkingu po lewej stronie budynku.
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: maciejt »

Felice dzięki.

Skoro mogę to spróbuję dopytać.
Pani mówiła Orla 3. Czy mam skręcić z Orlej w Jadwigi by się dostać do biura obsługi? Czy to jest na terenie Pawilonu 2 tylko na początku (niżej)? Będę rano i nie chcę błądzić. Samochód chyba zostawię przy stawach, będzie bezpieczniej i taniej, dlatego chcę ustalić miejscówkę tego biura. Łącznika w Google nie widać niestety.

Druga kwestia: czy wszystkie pokoje mają balkony czy tylko z jednej strony? (ciągle zastanawiam się nad hulajnogą, na balkonie mogłaby nocować).
Trzecie pytanie: kuracjusze pisali o remontach, czy budynek został już w całości odnowiony? Pokoje ładne? Pani z infolinii mówiła że w każdym pokoju
jest lodówka, ale same pomieszczenia ponoć malutkie. Jak to wygląda "w realu"?

Spróbuję dodać mapkę jako załącznik, może ona pomoże napisać Ci gdzie to biuro obsługi :oops:

Gdyby przyszło Ci do głowy że warto napisać cos, o co nie pytałem, będzie super.

Dziękuję.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: maciejt »

Przepraszam za post po poście , ale nie mam jak go edytować.
Czy to chodzi o ten parking i łącznik, to biuro to gdzieś tutaj?
Załączniki
Bez tytułu2.jpg
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20158
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lądek Zdrój 25.08-15.09 2022

Post autor: Felice »

To na drugim zdjęciu to jest parking za bazą zabiegową pawilonu pierwszego.
Jeżeli chodzi o BOK to jest dokładnie ten szary kwadrat na mapce po skręcie z Orlej w Jadwigi po prawej stronie.
Jutro jak będę szła na zabiegi spróbuję porobić zdjęcia i wrzucić je żebyś miał dokładne spojrzenie i orientację.
Dla ciekawości spytam z której strony będziesz wjeżdżać do Lądka, od Kłodzka, czy od Czech?
Teraz tutaj jest trochę ulic jednokierunkowych i łatwo zaplątać się.
Jeżeli chodzi o pokoje to bez balkonów są jedynki, wszystkie pozostałe pokoje są dwuosobowe i każdy ma balkon.
Aktualnie żadnych remontów nie ma, a warunki w tym budynku są godziwe.
ODPOWIEDZ