Rezygnacja z sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Rezygnacja z sanatorium

Post autor: tadek 1 »

Powód jaki muszę zrezygnować z sanatorium jest dość osobisty otóż chodzi o moją mamę.Termin jaki mam wyznaczony to sierpień a moja mama jest już w bardzo podeszłym wieku a ja jestem sam i nie mam sumienia zostawiać ją bez opieki.Twierdzi że sobie poradzi ale ja chcę zrezygnować.Czy NFZ z automatu przydziela ostatni nr. W kolejce,czy trzeba odnowa załatwiać skierowanie u lekarza rodzinnego ???.
gosio67
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 17 sie 2021 18:08
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: gosio67 »

Miałam taką sytuację, gdy mój syn wyszedł ze szpitala po operacji guza mózgu i wymagał mojej opieki. Napisałam do NFZ o zmianę terminu mojego wyjazdu do sanatorium. Dołączyłam dokumentację medyczną syna i zaświadczenie lekarskie, że wymaga on mojej opieki. NFZ mi napisało " nieuzasadniona rezygnacja z turnusu"(!!!) oraz informację, że dopiero za dwa lata mogę ponownie złożyć wniosek o sanatorium. NFZ frontem do klienta - mazowiecki oddział.
Niemniej jednak, warto spróbować, powodzenia
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: ewiko »

Jestem oburzona bezdusznością NFZ - tu. Moja koleżanka zrezygnowała z przydziału , bo Połczyn jest odcięty od świata i to był powód oddania skierowania. Otrzymała informację , że jak tylko zostanie przydzielony jej numer , będzie mogła starać się o zwroty.
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: henryk44 »

Nie rozumiem tego stwierdzenia,przecież jeżeli zrezygnowala to nie będzie miała numeru Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: GIENIA »

Podejrzewam , że musi złożyć nowy wniosek , a po otrzymaniu numeru , będzie mogła ubiegać się o zwroty ... żadna łaska , każdy może :?
No , chyba , że chodziło , o coś innego .

Z drugiej strony , są miejscowości o wiele bardziej odcięte od świata niż Połczyn ... a ludzie do nich jeżdżą :| gdyby wszyscy z takiego powodu rezygnowali , uzdrowiska zostałyby zamknięte :?
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Lidia452 »

Jak ktos przebywa na dluzszym zwolnieniu i wtedy wypadnie mu przydzielony przez Nfz wyjazd to co wtedy? Czy NFZ tez nie uwzgledni mozliwosci
zmiany terminu? Czy ktos z Panstwa mial taka sytuacje?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: GIENIA »

tadek 1 pisze: 26 cze 2022 14:12 Czy NFZ z automatu przydziela ostatni nr. W kolejce,czy trzeba odnowa załatwiać skierowanie u lekarza rodzinnego ???.
Tylko po co :?: :roll: dostaniesz kolejny przydział i znowu będziesz musiał zrezygnować :roll:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Dzia_dek »

Lidia452 pisze: Jak ktos przebywa na dluzszym zwolnieniu i wtedy wypadnie mu przydzielony przez Nfz wyjazd to co wtedy?
Czy NFZ tez nie uwzgledni mozliwosci zmiany terminu? Czy ktos z Panstwa mial taka sytuacje?
Przecież w trakcie zasiłku chorobowego, bo chyba to masz na myśli pisząc o zwolnieniu,
ludzie też jeżdżą na rehabilitację w ramach skierowania z NFZ. Więc nie bardzo rozumiem
pytanie o zmianę terminu? No chyba, że choroba z powodu której przebywasz na zasiłku,
koliduje w jakiś sposób ze schorzeniem na które wyjeżdżasz do sanatorium?
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: Lidia452 »

Tak chodzilo mi o przebywaniu na zasilku chorobowym. To bylby moj 1 wyjazd z NFZ i zadalam takie pytanie po prostu z nie wiedzy bo myslalam
ze jak przebywaam na chorobowym to nie moge wyjechac na rehabilitacje i musze prosic o przesuniecie terminu wyjazdu....Moje schorzenie nie stanowi
przeciwskazan do rehabilitcji .Wyczytalam na forum ze mozna jechac tylko w ramach urlopu wiec nadal nie wiem czy jak teraz dostane skierowanie a
jesem na l4 to moge skorzystac z rehabilitcji czy mam prosic o przesuniecie terminu bo mi nie wolno pojechac?
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rezygnacja z sanatorium

Post autor: tadek 1 »

GIENIA pisze: 28 cze 2022 18:59
tadek 1 pisze: 26 cze 2022 14:12 Czy NFZ z automatu przydziela ostatni nr. W kolejce,czy trzeba odnowa załatwiać skierowanie u lekarza rodzinnego ???.
Tylko po co :?: :roll: dostaniesz kolejny przydział i znowu będziesz musiał zrezygnować :roll:
Jak przydzielają to Źle.
ODPOWIEDZ