ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
alaaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 paź 2019 18:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: alaaa »

Jipsi7 może podczas podróży a może w holu lub na stołówce :D Fajnie wiedzieć , że ktoś z "forum" też tam będzie.
Tomek54 też takie szaleństwo lubię - ja jestem maniakiem nordicwalking więc na pewno z kijkami dużo pobiegam - może i po solance też ( jak nie będzie -15 bo przy takim mrozie to już nie chodzę) .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Jakie -15 stopni w Świnoujściu :?:
Kto Ci powiedział, że tam będą takie mrozy. Ja pracowałem w Świnoujściu przez rok 2021 i zaliczyłem w tym uzdrowisku wszystkie pory roku, ale o takiej minusowej temperaturze nie słyszałem i mrozu powyżej -10 stopni tam nie przeżyłem.
Tam możesz nie zmieniać opon letnich na zimowe i przejeździsz bez problemów całą zimę.
Jak tam śnieg spadnie, to jest wydarzenie, a jak poleży dłużej niż kilka dni, to już faktycznie zima :lol:
Dodam, że byłem kilkakrotnie zimą w Świnoujściu komercyjnie i nigdy ram takiego mrozu pow. -10 stopni nie było.
Temperatura minusowa, to najczęściej do -5 stopni i to wszystko, ale przeziębić się np. po tańcach jest bardzo łatwo, a zwłaszcza wracając rozgrzanym z Scaliano. :lol:
alaaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 paź 2019 18:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: alaaa »

Oby tak było że nie będzie mrozu i śniegu na dużo . Chociaż z drugiej strony to we Wrocławiu śniegu ani grama a w świnoujściu.........już jest :roll: :lol: Pogoda lubi płatać figle :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek to ja mam do Ciebie tylko 68 km, bo z Wielunia. U mnie tylko parę centymetrów śniegu :)
Co do zimy, to pewnie tylko kilka najbliższych dni i będzie po zimie nad morzem.
Mają pecha ci co teraz tam pojechali na kurację :roll:
Pozdrawiam
Jipsi7
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 01 wrz 2014 12:02
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: Jipsi7 »

Tomku czy mógłbyś zdradzić jak dojechales do Świnoujścia
Ja będę jechać z Wrocławia w lutym i chyba pociągiem
Czy pociąg jedzie do samego Świnoujścia ?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Wprawdzie nie do mnie pytanie , ale podpowiem :D .. Z Wrocławia do Świnoujścia masz trzy bezpośrednie pociągi .... o 2, 45 ... 9,05 .... 11,37 .... proponuję wyjazd w przeddzień , tym o 11,37 ... a jeśli nie , to tym o 2.45 w dniu turnusu .... wysiadając na dworcu w Świnoujściu , patrząc w lewo , widzisz prom ... tam się kierujesz ... kilka minut przejścia do promu ... po wyjściu z promu ,, masz taxi .... podwiezie Cię pod ośrodek .... na miejscu jestes ok 11,0 ..... nie daj się namówić na taxi przed wejściem na prom , bo zapłacisz niepotrzebną kasę ...
Jipsi7
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 01 wrz 2014 12:02
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: Jipsi7 »

Gieniu Bardzo dziękuję za pomoc😊
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Jipsi 7 do jakiego sanatorium jedziesz i od kiedy zaczyna się turnus, bo ja będę jechał samochodem przez Wrocław S 8 i S 3.
Po 10 stycznia będę dzwonił o zwrot do Świnoujścia na lutowy turnus i na 100% pojadę, bo jest teraz tyle zwrotów, że mogę przebierać w obiektach sanatoryjnych.
Tak jak pisze Tomek najlepiej jechać dzień wcześniej lub być tam na godz. 7.00
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek dzięki z informację, ale ten termin i to sanatorium odpada całkowicie.
Jest tyle ofert do pozostałych obiektów Świnoujściu, że nawet za darmo i nawet gdy by mi dawano jedynkę, to bym do Złotego Kłosa nie pojechał :lol:
Jipsi7
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 01 wrz 2014 12:02
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: Jipsi7 »

Myślę że i ja przeżyję 😊
Grunt to dobre nastawienie i morze i możliwość długich spacerów, a o reszcie niech decyduje los👍
ODPOWIEDZ