ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek kawiarnia Zefirek o tej porze roku zawsze tak była czynna i na pewno w weekend będzie czynna dłużej, jeżeli będą klienci.
W letnich miesiącach jest czynna dokąd ostatni klienci nie wyjdą z lokalu, a teraz wiadomo, że nie ma aż tylu chętnych, a lokal trzeba ogrzać, oświetlić itp.
Lokalizacja też dużo robi, bo trafiają tam ci, którzy wiedzą lub z okolicznych ośrodków umiejscowionych przy ul. Sienkiewicza, jak sanatorium Wodnik i Sobótka i mniejsze nie posiadające kawiarni.
W tym miejscu, które opisujesz była szatnia, gdzie wydawano numerki i był porządek.
Brak szatni w Rusałce, to kolejna przesłanka do wybrania Trzygłowa na pobyt, bo wtedy szatnia mi nie jest potrzebna i mogę ulicę przejść w dresie na zabiegi, tak jak już to robiłem wcześniej.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Gość pisze: 24 lis 2022 08:02 Jeśli szatnia znajdowała się po lewej stronie stojąc przodem do windy to obecnie jest tam strefa wypoczynku dla pacjentów stacji dializ. Jak się przyjdzie na zabiegi ok. 11 to widać że trochę ich tam siedzi.
Ale żem głupotę wcześniej napisała :shock: :oops: pomyliłam z innym ośrodkiem :? ... w lutym 2020 szatnia jak najbardziej była tam gdzie piszesz , pani i pan obsługiwali . Bywały tam jednak kolejki , a że seniorkom zawsze się spieszyło , wieszały kurki , swetry , na wieszakach , przy salach zabiegowych ... często ktoś szukał swoich rzeczy i nie mógł znaleźć .
Zdarzyła się nawet nieco zabawna sytuacja , gdy starsza pani narobiła rabanu na całą Rusałkę , bo zginął jej płaszcz z wieszaka . Po przeanalizowaniu zabiegów z jakich pani korzystała , okazało się , że płaszcz wisiał tam , gdzie powiesiła , czyli piętro niżej :lol: :lol: zamiast przeprosić za zamieszanie , pani i tak dalej miała pretensje , tylko , że chyba sama nie wiedziała już do kogo ;)


Wcześniej kawiarenka była strefą wypoczynku :) ... chociaż kawiarenka nie działa , jednak sam lokal mógłby dalej być udostępniony odpoczywającym , czy oczekującym na zabiegi . Szatnia wówczas by pozostała na swoim miejscu .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek może już byłeś w kawiarni na promenadzie w okolicy pączkarni i punktu kanapek z rybami, zapomniałem nazwy tej kawiarni. Zlokalizowana jest na końcu budynku sklepu spożywczego PSS Społem Świnoujście.
Podają tam dobrą kawę i tam właśnie spotykałem się z Berblą65
Może Gienia lub Berbla będą pamiętały nazwę tej kawiarni. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

I ja tam byłam , kawę z Tobą piłam , lecz na nazwę kawiarni , uwagi nie zwróciłam :)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: berbla65 »

zbigniew165 pisze: 24 lis 2022 09:36 Tomek może już byłeś w kawiarni na promenadzie w okolicy pączkarni i punktu kanapek z rybami, zapomniałem nazwy tej kawiarni. Zlokalizowana jest na końcu budynku sklepu spożywczego PSS Społem Świnoujście.
Podają tam dobrą kawę i tam właśnie spotykałem się z Berblą65
Może Gienia lub Berbla będą pamiętały nazwę tej kawiarni. :)
Ups, też nie pamiętam ale kawą była pyszna- z tyłu był jeszcze ogródek i tam też można było kawkę wypić :D Tomku a do GRYCANA w Galerii wpadałam na lody :lol: pozdrawiam :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek trafiłeś w sedno, bo to jest ta kawiarnia Cafe 15.
Pamiętałem, że w nazwie są cyfry, ale zapomniałem jakie i tak samo zapomniały nasze koleżanki Gienia i Berbla. :)
W tej galerii byłem, ale nie w kawiarni, bo raczej na miasto jeździłem tylko służbowo lub zrobić zakupy, a czas wolałem spędzać w strefie nadmorskiej czyli na trzech promenadach i plaży.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek z tego wynika, że poleciłem ci dobrą kawiarnię tą Cafe 15 :)
W Świnoujściu prawie w każdy weekend pojawiają się Niemcy i jest ich bardzo dużo, ale przez to jest więcej otwartych lokali nią np. w Kołobrzegu.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Faktycznie jak o tej godzinie wrócili, to dali czadu.
Z tego co piszesz, to potwierdzasz moją opinię, że zimą większy ruch jest w Świnoujściu i to jest dla mnie kolejna przesłanka, żeby starać się o zwrot do Świnoujścia, tym bardziej, że znam wszystkie te kawiarenki, restauracje i całe uzdrowisko.
Dzięki za opisy tego co aktualnie dzieje się w Świnoujściu. :)
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: Chamader »

Gość pisze: 15 lis 2022 13:48 Może jeszcze się odezwie, chyba że zaginął w akcji 🤔 albo umiera z głodu jak większość tu obecnych,😊 i nie ma siły napisać. 😁
Cześć wszystkim.....Witam po długiej nieobecności..... Dzięki <<Tomek54 >> za dobre komentarze z pobytu w Złotym Kłosie.
Ja jednak nie umarłem.... , nie z głodu ale tylko z tzw. bardzo rozległego zawału serca. A stało się to 8 pażdz......
Reanimacja trwała dobre 0,5 godz. i jednak jestem..... uratowano mnie....
Dziś wróciłem ze szpitali i teraz mogę powiedzieć, że nigdzie nie wyjeżdżałem.....
Otwarcie tego tematu prosił mnie kolega który tam się wybierał i prosił żeby się dowiedzieć, jak tam było....
Bo dopiero <<Tomek54 >> pisze jak jest obecnie...
Kolega pojechał do Złotego Kł. i był na turnusie 16.X. -- 6.XI. 2022r.
Chociasz zabiegi nie dokońca miał trafione , to z pobytu przyjechał zadowolony....

Wszystkich serdecznie pozdrawiam... i życzę zdrowia.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Smutna i radosna wiadomość zarazem 🤔.
Co było to było, życzę żeby to w jak najmniejszym stopniu odbiło się na jakości życia. I wielu jeszcze udanych, wspaniałych wyjazdów 🙂.
ODPOWIEDZ