ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Chamader ... zdrówka życzę :serce:

Tomek , i czas pakować walizki :) Dzięki za relację :)

Ciekawe czy w innych ośrodkach podległych Uzdrowisku Świnoujście też nie ma wizyt kontrolnych ani końcowych :?: :o czy tylko w Złotym Kłosie ... być może zmienili w czasie pandemii i tak zostało :roll:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Gienia jeżeli w trakcie pobytu nie zgłaszasz żadnych dolegliwości i nie chorujesz, to po co wizyta końcowa u lekaerza :?:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Na stronie Mazowieckiego Oddziału w opisie uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dla dorosłych czytamy:

"Wstępne badanie lekarskie odbywa się w pierwszej dobie po przyjęciu, końcowe badanie lekarskie w ciągu 24 godzin przed wypisem, kontrolne badanie lekarskie co najmniej 2 razy w trakcie pobytu."

Pewnie tak jest też skonstruowana umowa między NFZ a sanatorium... 🤔
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

To prawda Kaziu . Nie wiem Zbyszku po co , ale gdziekolwiek byłam , zawsze były 3 wizyty . W Adamie i Ewie też . Nieco inaczej wyglądało to w ub roku , , ale był to czas pandemii .
Osobiście odbywały się wizyty wstępne , a terminy wizyty kontrolnej i końcowej także były ustalone , ale informowano , aby z wizyt tych , korzystały te osoby , które chcą zmienić zabieg lub mają inny problem . Jeśli wszystko było ok , nie było potrzeby wizyty osobistej .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Gienia teraz zgodzę się z Tobą w tym temacie :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Jeszcze raz dzięki za relację :) bezpiecznej podróży do domu życzę :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Tomek54 cieszy nas, że przybył nam forumowicz, któremu spodobało się Świnoujście.
Mnie też po pierwszym pobycie w sanatorium w tym uzdrowisku spodobało się i od tej pory odwiedzam Świnoujście co roku, a nawet częściej i miałem nawet okazję tam popracować przez rok czasu w jednym z ośrodków.
Przy okazji mając dużo wolnego czasu dobrze poznałem miasto i strefę nadmorską.
Takiej kanapki, czyli bułki z sałatą, cebulą i wędzoną rybą nie kupisz na promenadzie nigdzie poza Świnoujściem. Pączki na promenadzie są też pyszne, chociaż droższe, ale jak się kupuje rano, są jeszcze ciepłe.
Na pączki udało mi się kilka razy namówić Gienię w czasie spacerów na promenadzie. :)
Pączki i kanapki z rybą najlepsze są w rejonie kawiarni Cafe 15.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: Atina »

Tomek 54
Dziękuję za fajne treści z pobytu w Świnoujściu,miło było Ciebie ,,czytać,, ;)
Przyjemnego powrotu do domu :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Na szczęście te Zbyszkowe pączki nie poszły mi w boczki :lol: :lol:
Myślałam Tomku , że dzisiaj wyjeżdżasz .... a Ty jeszcze dzisiaj spacer i ciacho :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: dani888 »

Chamader pisze: 27 lis 2022 22:08
Gość pisze: 15 lis 2022 13:48 Może jeszcze się odezwie, chyba że zaginął w akcji 🤔 albo umiera z głodu jak większość tu obecnych,😊 i nie ma siły napisać. 😁
Cześć wszystkim.....Witam po długiej nieobecności..... Dzięki <<Tomek54 >> za dobre komentarze z pobytu w Złotym Kłosie.
Ja jednak nie umarłem.... , nie z głodu ale tylko z tzw. bardzo rozległego zawału serca. A stało się to 8 pażdz......
Reanimacja trwała dobre 0,5 godz. i jednak jestem..... uratowano mnie....
Dziś wróciłem ze szpitali i teraz mogę powiedzieć, że nigdzie nie wyjeżdżałem.....
Otwarcie tego tematu prosił mnie kolega który tam się wybierał i prosił żeby się dowiedzieć, jak tam było....
Bo dopiero <<Tomek54 >> pisze jak jest obecnie...
Kolega pojechał do Złotego Kł. i był na turnusie 16.X. -- 6.XI. 2022r.
Chociasz zabiegi nie dokońca miał trafione , to z pobytu przyjechał zadowolony....

Wszystkich serdecznie pozdrawiam... i życzę zdrowia.
Chamaderze :serce: , bardzo mi przykro i cieszę się , że z tego wyszedłeś , to tak jakbyś dostał drugą szansę . W sumie zastanawiałam się dlaczego tak nagle zamilkłeś ale dzięki serdeczne , że odezwałeś się , zdrowiej , uważaj na siebie i dbaj a wszystko będzie dobrze , przyjacielskie buziaczki :serce: . Pozdrawiam...
ODPOWIEDZ