ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Basen solankowy jest w zakładzie Przyrodo-Leczniczym RUSAŁKA i to wszystko, a tam się chodzi na zabiegi ze Złotego Kłosa .
Po sąsiedzku w Ośrodku ALGA-komercyjnym jest basen, ale nie wiem jaki jest cennik i czy teraz wpuszczają obcych.
Na promenadzie przy Hiltonie też są baseny.
alaaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 paź 2019 18:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: alaaa »

Ktoś mi napisał że w pokojach nie tylko nie ma wi-fi ale nawet telefony komórkowe kiepsko działają. Czy tak jest naprawdę?
alaaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 paź 2019 18:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: alaaa »

To już coś pozytywnego, dzięki :) Znajdę jeszcze kogoś kto lubi grać w karty, kości, scrable i poza spacerami i tańcami rozrywka będzie zapewniona .
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: bonia50+ »

Zbyszku w Rusalce nie ma basenu myślę że chodziło Ci o sanatorium Bałtyk, w hotelu Hilton jest aquapark (super basen, i mnóstwo atrakcji rwącą rzeka, łóżka do masażu itp.) cena, a 1godz to 40 zł. Super jeśli jesteś posiadaczem karty MultiSport bo jestem honorowana. Tak jak pisze Tomek najbardziej dostępny cenowo jest w Sasance, ale to około 2 km odległości. Basen miejski przy promenadzie w październiku był zamknięty ( pewnie do remontu).
Alaaa Świnoujście to magiczne miejsce :serce: będziesz zadowolona (byłam 8 razy, dwa że zwrotów). A w Złotym Klosie jeśli oczywiście będzie to możliwe poproś o pokój od południa na parking bo jest dużo słoneczka.
Pozdrawiam :kwiat:
alaaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 paź 2019 18:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: alaaa »

Słyszałam właśnie że od południa pokoje fajniejsze więc poproszę o taki :D . Ja mam pobyt od 16 lutego do 9 marca więc jeszcze z tym słoneczkiem może być różnie, ale może akurat będzie pogoda. No i większość pobytu będzie w czasie postu więc z imprezami też może być różnie. Byłam trzy razy w takim czasie - raz nie tylko że nie było tańców to nawet kawiarnię zamknęli, drugim razem moje trzy współlokatorki biegały codziennie do kościoła a ja ...na tańce ( mało ludzi chodziło chociaż to przecież rodzaj gimnastyki). Różnie bywa . Mimo wszystko wierzę że nie będzie "zimy stulecia" jakoś dam radę :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Alaaa widać, że nie byłaś zimą o tej porze w Świnoujściu.
Tutaj dla kuracjuszy i wczasowiczów nie ma postu, a ksiądz w kościele wojskowym daje dyspensę na tańce i zabawy dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do Świnoujścia.
Osobiście to słyszałem w czasie Mszy Świętej, tak, że możesz się nie obawiać o brak rozrywek i tańców przy promenadzie na powietrzu i w kawiarni Scaliano, budynek Energetyka.
Jeszcze dodam, że w Świnoujściu jest dużo, dużo więcej Niemców niż np. w Kołobrzegu i tu pieniądz rządzi, a zatem rozrywki muszą być. :)
alaaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 paź 2019 18:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: alaaa »

To całe szczęście, że chociaż zagrożenia "postem" nie ma :D To o czym pisałam miało miejsce w Iwoniczu. Fakt ,że nad morzem w zimie to bywam tylko czasami w Helu bo mam tam rodzinę. A tak to regularnie wiosną ,latem lub jesienią jestem na morzem więc i ten pobyt w sanatorium to taka sobie dla mnie atrakcja ( nie zaznaczał lekarz morza w skierowaniu). No ale wiadomo , że przy przydziale nikt na to nie patrzy, przynajmniej u nas w dolnośląskim - dają jak im pasuje a przy najmniejszej próbie zamiany "wyrzucają" z kolejki. Do tej pory nigdy nie korzystałam ze zwrotów, jechałam tam gdzie każą i nie marudziłam. Ostatnie sanatorium miałam skrócone o 6 dni bo się akurat covid zaczął, teraz mam jechać w szczycie sezonu grypowego i biegać na zabiegi w różne miejsca co też sprzyja przeziębieniom. Stąd takie mam rozterki co robić, bo rehabilitacja potrzebna ale mogę z niej wcale nie skorzystać jak mnie jakieś choróbsko przez to "bieganie" dopadnie.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Ja jeżdżę tylko zimą nad morze ale będąc w sanatorium nie biorę żadnych zabiegów mokrych zwłaszcza w Świnoujściu, gdy trzeba chodzić na zabiegi i posiłki do innych obiektów i taką radę mogę ci zaproponować.
Szczepiłem się na grypę ale też teraz chcę jechać nad morze do sanatorium na turnus styczniowy i zabiegi mokre sobie daruję.
alaaa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 23 paź 2019 18:12
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: alaaa »

Dzięki za radę ale jak zrezygnuję z mokrych zabiegów to niewiele mi zostanie, bo prądowe źle toleruję więc ich unikam. Najlepiej mi służą właśnie wszelkiego rodzaju kąpiele oraz masaże i kriokomora, ale tego tam też chyba nie ma.
Jipsi7
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 01 wrz 2014 12:02
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ZŁOTY KŁOS - Świnoujście

Post autor: Jipsi7 »

Też mam w tym samym czasie turnus w Złotym Kłosie
Może się spotkamy podczas podróży do Świnoujścia
ODPOWIEDZ