czas oczekiwania.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Genever »

Czekam dalej. Kolejka schodziła nawet dzisiaj przy sobocie.
Jak tylko pomyślę o listopadowych klimatach (przeszłam w 2018) to mam dreszcze.
Jakiś bez radości ten czas oczekiwania :cry: jeszcze niech mi jakieś zadupie dadzą to już klapa kompletna. :evil:
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: czas oczekiwania.

Post autor: viola74 »

Ja złożyłam w kwietniu na narządy ruchu NFZ- Opolskie. W maju po otrzymaniu informacji zwrotnej sprawdziłam to zaczęłam od nr 7169 :roll: . Byłam w szoku bo trzy lata temu zaczynałam od 20 tyś. Na dzień wczorajszy miałam nr 3879 :D . Normalnie idę jak burza oby powodzi z tego nie było. Zastanawiam się kiedy dostanę przydział i gdzie. :?:
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Yark »

Jestem w szoku, że takie różnice są pomiędzy oddziałami NFZ. Moja decyzja z marca 2022 z nr 55.213, dzisiaj jest nr 34.500 :( Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: czas oczekiwania.

Post autor: viola74 »

Nic a nic nie cieszy mnie ten numerek w tym roku. Myślałam ,że będzie jak zawsze ok 30 miesięcy czasu oczekiwania. Z mojego nr wynika ,że przydział dostanę w tym roku tylko jest mały problem niestety nie mam już urlopu na tyle by móc skorzystać z wyjazdu.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Genever »

Cześć. Chyba jajko zniosę. Leciało leciało i od trzech dni ciurka. Nie ogarniam jak te kolejki idą. Nie pamiętam też przy jakich numerach miałam przydziały alee to chyba nie reguła. Numer ponad 600 setek może w poniedziałek? :?
Też radości brak, listopad i robotę biorę bo urlopu brak na połowę wyjazdu.
Do d..y takie szarpanie się.
Awatar użytkownika
viola74
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 13 cze 2018 15:46
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: czas oczekiwania.

Post autor: viola74 »

Ja już dzwoniłam do NFZ-U w tej sprawie. Zapytałam co mam zrobić jak dostanę termin wyjazdu na ten rok a nie mam zabezpieczonego urlopu. Pan mi wytłumaczył żeby napisać pismo w tej sprawie i dołączyć dokument od pracodawcy, w którym ma być napisane ile zostało mi urlopu w tym roku. Po wysłaniu albo dowiezieniu pisma z zaświadczeniem nie przepada nam kolejka a jedynie przenosi na następny rok.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Genever »

U mnie kolejka praktycznie stoi od środy. :shock: Numerek ponad 400. O urlopie pomyślę jak zobaczę gdzie i kiedy. Jestem zmęczona zimowymi wyjazdami, tylko na dobrą miejscówkę ( położenie , zabiegi) pojadę. W tym tygodniu wszystko będzie jasne.
Z jednej strony nie mam ciśnienia, z drugiej czekam trzy lata , szkoda mi tego czasu.
Poszperam dzisiaj w necie za jakimś prywatnym wyjazdem. Może też uda się wyjechać nie w pojedynkę.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Samosia »

Genever zadzwoń do swojego NFZ i zapytaj o zwrot wtedy wybierzesz sobie miejsce i czas🙂
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 357
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Genever »

Samosia już wiesz co i jak w powyższym temacie. :kwiat:
Właśnie zajrzałam licząc na cud. Spadło od wczoraj o około 45 numerków. No cóż. Z tydzień przyjdzie mi się pomęczyć. Koleżanka, która miała jakieś 600 numerków po mnie (ale reumatologia) już ma skierowanie. Do Kamienia Pomorskiego. :shock:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: czas oczekiwania.

Post autor: Samosia »

Genever 45 w dół to i tak dużo bo mojemu mężowi w śląskim NFZ spadły ,,4"oczka w dół😱poszaleli w nowym miesiącu🤔
ODPOWIEDZ