POLONIA KUDOWA ZDROJ

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
san
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 06 lut 2017 08:37
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

POLONIA KUDOWA ZDROJ

Post autor: san »

Byłam w Kudowie w maju.
Okolica prześliczna .Dużo organizowanych wycieczek.
Piękny park zdrojowy.Dużo otwartych kawiarenek I restauracji.
Największy problem jest z wyżywieniem w tym sanatorium,porcje są małe najczęściej
dają po łyżce ziemniaków i surówki, maleńki kawałeczek mięsa,brakuje chleba , jedzenie mało urozmaicone,
trzeba korzystać z pobliskiego baru mlecznego, albo dopłacić do jedzenia 18 zł dziennie .
Zabiegi oddalone w Zameczku lub w łazienkach co jest problemem w chłodniejsze dni. Odbywają się w różnych godzinach od7-16.00 Rehabilitanci pomocni i mili. Parking mały płatny.
TV także za opłatą/ Brak możliwości zarezerwowania pokoju,Sprzątaczki nie używają odkurzacza ani miotły. Panie w rejestracji miłe sympatyczne,chętne do pomocy, Pobyt w skali do 10 oceniam na 4.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: POLONIA KUDOWA ZDROJ

Post autor: Atina »

Dziękuję za opinię :)
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: POLONIA KUDOWA ZDROJ

Post autor: iwonina73 »

Witam Dostałam przydział do Polonii na marca Czy ktoś może móglby opisać świeże informacje .Gdzie zaparkować...i na co jeszcze zwrócić uwagę.Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: POLONIA KUDOWA ZDROJ

Post autor: gosiam »

Bylam w Polonii ale w 2014r. Ówczesny pobyt wspominam niezbyt miło. Bylam w sanatoriach zdecydowanie lepszych. Wyżywienie bylo monotonne i w małych ilościach. Mnie wystarczalo, jednak duzo kuracjuszy stolowalo się na miescie. Na zabiegi trzeba było chodzić do Zameczka. Byłam w listopadzie więc trzeba było pilnować się, aby nie złapać jakiejś infekcji. Najgorszym zabiegiem dla mnie była kąpiel solankowa. Nie chodzi mi o sam zabieg, bo ten jest akurat super, tylko o jego wykonanie. Do wypełnionej wodą z kranu wanny, wsypywano kubek soli zaczerpnietej z wiaderka. Soli którą mogę kupić w aptece i wsypać do wanny w domu. Na plus mogę zaznaczyć piękne okolice. Warunki socjalne były nie najgorsze. Pokoj 2 os. wyposazony w tv, czajnik, lodowke (Za oplata). Wygodne łóżka, stolik, krzesla, szafki nocne. Gorzej z łazienką, troszkę mala, aczkolwiek w Rafale w Busku Zdroju trafiła mi się całkiem mikroskopijna.
Tak jak wspominałam na wstępie, to bylo 8 lat temu. Byc moze teraz zmieniło się na lepsze. Oby tak było, czego życzę sobie i innym kuracjuszom także.
Tamaryszek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 26 wrz 2021 14:02
Oddział NFZ: Lubelski

Re: POLONIA KUDOWA ZDROJ

Post autor: Tamaryszek »

iwonina73 pisze: 21 lis 2022 06:01 Witam Dostałam przydział do Polonii na marca Czy ktoś może móglby opisać świeże informacje .Gdzie zaparkować...i na co jeszcze zwrócić uwagę.Z góry dziękuję.
Parking duży jest z tyłu budynku sanatorium płatny (ceny nie znam), jak ma się niebieską kartę to parkowanie gratis. Załatwia się to na recepcji. Obok Polonii na chodniku na przeciwko Zameczka można było parkować . W miasteczku w bocznych uliczkach chyba też można parkować za darmo choć przy głównej ulicy jakieś opłaty są .
Zabiegi tak jak można przeczytać 200-300 m na przeciwko Polonii. Obowiązkowe picie wody źródlanej zapisane w karcie zabiegowej. Basen w sanatorium Zameczek . Poza zupami wyżywienie podłe ! Okolica bardzo ciekawa, miasteczko pagórkowate tylko park na płaskim terenie.
Jak coś Cię jeszcze interesuje , to pisz na priv może będę wiedział choć byłem w sąsiednim bliźniaczym obiekcie kilka miesięcy temu. Bardo fajny sklep z tanią odzieżą 100 m od obiektu. Udanego pobytu.
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: POLONIA KUDOWA ZDROJ

Post autor: iwonina73 »

Dzięki za informacje.Tamaryszek.
Awatar użytkownika
iwonina73
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 281
Na forum od: 25 gru 2014 08:22
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: POLONIA KUDOWA ZDROJ

Post autor: iwonina73 »

A może ktoś wie jak z pokojami w Polonii ?Jadę z mamą... czy mogę liczyć na 2...
ODPOWIEDZ