Lwigród w Krynicy Zdroju

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Pyciek
Posty: 1
Na forum od: 20 lip 2022 14:55
Oddział NFZ: Podlaski

Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: Pyciek »

Kto dostanie skierowanie do tego sanatorium z NFZ nie będzie zadowolony.
1.Wyżywienie fatalne a o dopasowaniu diety według zaleceń lekarskich należy zapomnieć-w moim przypadku nie udało im się to przez 20 dni pobytu !!!- Obsługa na stołówce opryskliwa a sama stołówka wygląda jak za PRLu ! jeden młody człowiek był wyjątkiem !!
Pani dietetyczka na moją interwencję stwierdziła -cytat- Dla jednego pana nie będę zakłócać rytmu wydawania posiłków bo jest i tak na dwie zmiany - dodam iż stołówka jest jak na 300 kuracjuszy zbyt mała !!!
2.Pokoje jak wszędzie ale wymiany pościeli brak,wymiana ręczników po 11 dniach pobytu, za czajnik aby zagotować wodę 40zł,za oglądanie pisowskiej TV 80zł. za niby pranie program 20 minut 10zł ,za niby program suszenia który nie suszy 8zł !!!
3.Baza zabiegowa kilkakrotnie za mała w stosunku do kuracjusz 300 osób nie licząc tych przebywających prywatnie=w związku z tym nie ma możliwości zabiegów zmienić jak też nie ma jak dokupić !!!
Zastanawiam się gdzie jest nadzór NFZ czy kto kowiek kontrolował jak to sanatorium funkcjonuje bo moim zdaniem chciwość przesłania zauważenie dobra kuracjusza !!!
Dodam - parking za 20 dni 230zł ! okazało się że na miejskim jest 100zł niestety po czasie.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: Samosia »

Pyciek....🤔 dziwny ten opis...z tego co wiem to kuracjusze a wśród nich i ja chwalą ten ośrodek więc niewiem skąd taki negatywny opis🤔🤔🤔
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: wiktor64 »

Pyciek dzieki za opinie ,jaka by nie była kazdy pisze jak uwarza ,
Samosia może sie pogoryszyły warunki i pobyt ,i już sie boje jak za jakiś czas
bedziemy płacić za pobyt i wyzywienie słabe sanatoria padną :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: dani888 »

Pyciek , zaskoczyłeś mnie trochę , wiesz ?
Nie byłam tam ale z tego co wiem inni kuracjusze chwalą ten obiekt i jestem lekko zdziwiona .
A co byś powiedział na 1200 kuracjuszy , bo tyle mieści uzdrowisko , w którym jestem obecnie i powiem Ci , że diety były i są nadal . Fakt , u nas za czajnik w pokoju nikt nie płaci ale to inny standard . W każdym bądź razie dzięki za opinię , zdrówka ziomalu :) .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: Felice »

Byłam w Lwigrodzie po operacji żołądka, nie miałam problemu z dietą najmniejszego. Jeżeli chodzi o wymianę pościeli w turnusie 21 dniowym nie jest przewidziana.
Nie wiem, czy każdy będzie miał takie odczucie jak ty, więc nie mów za pozostałych. Byłam na pobycie szpitalnym i wróciłam zadowolona. Myślę że zadowolenie wynika bardziej z podejścia do życia, niż z samych realiów.
Jeżeli chodzi o parking to jak na Krynicę cena nie jest wygórowana. Wykupiony abonament od miasta jest niższy, ale nie gwarantuje miejsca…
Betttiii4+
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 03 sie 2022 10:37
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: Betttiii4+ »

Byłam również w Lwigrodzie nie narzekałam, a i towarzystwo było super😀
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: Maryann »

Również nie zgadzam się z zamieszczoną opinią o Lwigrodzie. Jedynie w kwestii czajnika uważam że nie powinno być opłaty. Pozostałe opłaty w tym za telewizor i pranie są w każdym sanatorium.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7826
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: darek »

Pyciek pisze: 20 lip 2022 15:32 Kto dostanie skierowanie do tego sanatorium z NFZ nie będzie zadowolony.
1.Wyżywienie fatalne a o dopasowaniu diety według zaleceń lekarskich należy zapomnieć-w moim przypadku nie udało im się to przez 20 dni pobytu !!!- Obsługa na stołówce opryskliwa a sama stołówka wygląda jak za PRLu ! jeden młody człowiek był wyjątkiem !!
Pani dietetyczka na moją interwencję stwierdziła -cytat- Dla jednego pana nie będę zakłócać rytmu wydawania posiłków bo jest i tak na dwie zmiany - dodam iż stołówka jest jak na 300 kuracjuszy zbyt mała !!!
2.Pokoje jak wszędzie ale wymiany pościeli brak,wymiana ręczników po 11 dniach pobytu, za czajnik aby zagotować wodę 40zł,za oglądanie pisowskiej TV 80zł. za niby pranie program 20 minut 10zł ,za niby program suszenia który nie suszy 8zł !!!
3.Baza zabiegowa kilkakrotnie za mała w stosunku do kuracjusz 300 osób nie licząc tych przebywających prywatnie=w związku z tym nie ma możliwości zabiegów zmienić jak też nie ma jak dokupić !!!
Zastanawiam się gdzie jest nadzór NFZ czy kto kowiek kontrolował jak to sanatorium funkcjonuje bo moim zdaniem chciwość przesłania zauważenie dobra kuracjusza !!!
Dodam - parking za 20 dni 230zł ! okazało się że na miejskim jest 100zł niestety po czasie.
Mogę się MYLIĆ ,ale jakiś czas temu wspominał Pan o Lwim Grodzie pod innym Nickiem

Odnosi się Pan do STANDARDU
Oferowanego przez NFZ
Proszę Pana standard jest weryfikowany przy podpisywaniu kontraktów oraz podczas kontroli Urzędu Marszałkowskiego woj małopolskiego.
Odnosi się Pan do Diety, w obiektach ,które podpisują kontrakty mają być ZAGWARANTOWANE 3 Rodzaje diet.
Fakt w dzisiejszych czasach mamy coraz więcej diet oraz schorzeń ,ale w tym wypadku zarządca nie zagwarantuje Panu Diety.
Niestety musi Pan się dostosować
W roku 2021 byłem w obiekcie sanatoryjnym gdzie Pewna Pani miał specyficzną dietę - Obiekt zagwarantował jej lodówkę a Pani wybiórczo konsumowała potrawy -Ale przed przyjazdem Obiekt był Poinformowany
Pytanie Jaką Stosuje Pan dietę ?
Pokoje NFZ
W swych usługach NIE GWARANTUJE wymiany pościeli ,ani ręczników podczas turnusu
Jest opcja wymiany odpłatnej
Są też obiekty posiadające swoją pralnie i na prośbę kuracjusza wymieniają .
Obiekty same ustalają opłaty za usługi dodatkowe Czajnik Prąd -Tak Prąd bo coraz więcej Osób jeździ z laptopami a to pobiera prąd -
Już spotkałem się z opłatą 5 zeta za prąd
A ładowanie komórki to też Prąd a gdy ktoś jest cały czas w necie to i ładowań jest więcej
TV
Tutaj nie ma OBOWIĄZKU wykupywania Pilota
Gdy u władzy było PO - to przeszkadzało to innym bo nie było TV Trwam
Nie ma złotego środka
Jadę mam Laptopa Mam TV Internetową swego Operatora nie patrzę się na NIE INTERESUJĄCE Programy Zakładam słuchawki
Proste

Parking
Kto dziś do Kurortu jedzie samochodem ?
To jest PASSE
Zatruwa Pan środowisko no chyba ,że jedzie Pan elektrykiem :)
Cena Parkingu 230 zeta za 21 dni To jest Naprawdę dobra Cena wychodz 10 zeta za dobę

Teraz byłem w miejscowości wypoczynkowej gdzie cena za miejsce postojowe ustalone było na 40 zeta

Co do KONTROLI zawsze może Pan Napisać Papier do krakowskiego NFZ z wnioskiem o kontrolę i podać FAKTY bo z Pana Wpisu jest ich mało
Pozdrawiam bez urazy
-Darek
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: dani888 »

Darku , to akurat nie dotyczy małopolskiego czy Krakowa :) .
Pan pisał z podlaskiego ...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7826
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lwigród w Krynicy Zdroju

Post autor: darek »

Dani

Nie ważne skąd pojawia się Gość sanatoryjny.
Obiekt jest w Krynicy Zdroju a Krynica podlega pod Małopolski NFZ .

Gdy kilka lat temu podczas remontu Kombatanta w Kołobrzegu nastąpiły problemy to Ludzie składali skargi do Szczecińskiego NFZ
Który podpisał umowę z wtedy Kombatantem.

Natomiast Pan niestety odnosząc się do wpisu

NIESTETY nie ma ARGUMENTÓW

Bo każdy prawnik podważy jego -Pana żądania

Wg nadal obowiązujących wytycznych Standard Pokoju ma być na zasadzie 2 ** Hotelu

Zresztą sami widzimy jaki jest standard nawet w tych samych miejscowościach odnośnie wyżywienia
Stawka NFZ dla Sanatoriów na 2022 wynosi bodajże 10,50

A co do Diet bodajże od 2014 w każdym obiekcie sanatoryjnym Muszą być 3 Diety
Czyli mamy Polski standard Lekkostrawna , Normalna ,Cukrzycowa
ODPOWIEDZ