Krupnik

Kulinarny kącik kuracjuszy. Jeśli gotowanie to Twoja pasja i chcesz się tym podzielić, pisz w tym dziale. Mile widziana posiłki, diety mogące pomóc w różnych schorzeniach.
Regulamin forum
Uwaga! Zamieszczamy osobiście sprawdzone przepisy. Jeśli wstawiacie zdjęcia, powinny to być zdjęcia samodzielnie przygotowanych potraw.
W pozostałych zasadach pisania obowiązuje jak zwykle regulamin forum http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... p?f=2&t=10 oraz netykieta.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Krupnik

Post autor: darek »

.....o krupniku podobnie jak o pomidorowej czy ogórkowej
Wszystko wiadomo.
Ostatnio zachciało mi się ,będąc na kolejnym praniu mózgów w centrali
Mocno mardudziłem w firmowej stołówce.
Mimo ,że tradycyjnie są 3 zupy w tym jakiś krem i coś dla wegan .
Przez 2 kolejne dni coś nie pasowało.
Oczywiście jako Firmowy maruda , Szef wysłuchał mnie.
Musiałem sobie sam ugotować zupkę
Wybór padł na Krupnik

Ale nie zwykły Krupnik z dodatkami
Jednym z nich były z trudem zdobyte w Warszawce w sierpniu suszone grzyby
Skład owego krupniku to tradycja ,tradycyjny przepis ,ale wrzucenie kilkunastu suszony grzybków spowodował ,że kilka Osób Twierdziło że ....

Że wejdzie do menu stołówek jako Zupka Darka
Ja osobiście pocieszam się ,że Moja Forumowa Koleżanka stwierdziła że pojawiają się już grzyby czyli potencjalnie nie zabraknie ich do Zupki roku 2023 w firmie ,której pracuję .

Oczywiście zapewne Wiele z Was dodawało już wcześniej suszone grzyby do krupniku .
Ale są zapewne zupy ,które dzięki jednemu składnikowi zmieniają swój smak.

Nie wspominam tutaj o zupie czy też daniu jednogarnkowym bardzo pożywnym w zbliżającej się jesieni jaką jest
Kapuśniak po kaszubsku
Czyli tradycyjny kapuśniak na kwaśno z fasolą i podsmażanym boczkiem /podgardlem
To było danie roku 2020
Oczywiście ktoś powie Nie dla Kobiet -ale Panowie gdy było serwowane w kilku punktach doprowadzali do Powtórek

Natomiast duży % Pań zaś preferuje
Krem brokułowy
Niby tylko brokuł na wywarze , jakaś marchew , jakaś pietruszka , jakaś odrobina selera plus do smaku ziemniak
A dziewuchy potrafią wciągnąć nawet po 2 czy 3 czarki
Niby Fit
Fakt osobiście po 2 czarkach -A duży ze mnie chłop to już nie umiem patrzeć się na 2 danie

Chciałbym poznać a nie ukrywam ,że wykorzystać Wasze propozycje dań
Którymi chcielibyście się podzielić

Nie ukrywam że zainspirowała Mnie dziś Mary Ann
Swoimi pomidorami w wolnej chwili przegadałem z Firmową Dietetyczką i poprosiłem o przygotowanie wykazu dań na Podstawie pomidorów suszonych pod Diabetyka
Wiem zadanie trudne ,ale okazuje się ,że owe suszone pomidory mają tyle rozwiązań ,że może powstanie Forumowa książka kucharska
ODPOWIEDZ