Emeryt prywatnie ZUS

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Kleinehexe pisze: 03 wrz 2022 12:06 A czemu to zakładacie, że każdy mąż i żona chcą od siebie odpocząć. A może jest tak, że ktoś chce właśnie wreszcie pobyć naprawdę razem, bo w normalnym życiu to jest niemożliwe (i nie mówię tu o tym konkretnym przypadku, a o całej dyskusji nt. wyjazdu małżeństw razem). Jest wiele takich sytuacji w życiu, które powodują, że człowiek większą część życia spędza poza domem i rodziną. A może mąż i żona lubią swoje towarzystwo, pomijam miłość, która może ich łączyć, ale mogą być jak najlepsi przyjaciele, z którymi uwielbiamy spędzać czas wolny, z którymi rozumiemy się doskonale i to z nimi chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Współczuję tym, którzy nie mieli sposobności tego doświadczyć i uważają, że to mission impossible. :oops: Niech każdy żyje po swojemu. Kto chce jeździć oddzielnie - niech jeździ, kto chce jechać razem- niech jedzie razem. Tylko to musi być wspólna decyzja, a nie: jednostronna i narzucona.
Takie jest moje zdanie, wypływające z doświadczeń, można się z nim nie zgadzać. :D
Po czesci masz racje ale to znikomy procet ,wiekszosc to zazdrosc niestety.Pozdrawiam :kwiat:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: Kleinehexe »

Nie mogę potwierdzić, że masz rację, bo nie mam ani takich doświadczeń, ani takiej wiedzy. Jeśli jednak jest tak jak piszesz, to jest to bardzo smutne. :cry:
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: Abstynent666 »

Ano niestety smutne zarowno dla kobiet tak i dla mezczyzn,ale ciezko sie przyznac do zazdrosci ,czesc jezdzi jak wspomnialas dlatego ze chca razem ale to mniejszosc takie to wnioski wyciagnolem po moich 9 pobytach ,ja zawsze sam jezdze i tak pozostanie :) :kwiat: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: MaryKate »

Po cześci wynika z tego że jak się jedzie z mężem lub żoną to już się wie z kim będzie się w pokoju a tak to loteria , można trafić na super osoby lub na takie z którymi nie da się mieszkać .
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4185
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: Kleinehexe »

Tak sobie myślę, że bez względu na to, co ma wpływ na wybór wspólnego wyjazdu, to nie nam to oceniać ani o tym decydować. Pozwólmy sobie być sobą, a innym być innymi. :serce:
Również pozdrawiam i życzę udanych wyjazdów tak jak lubicie. :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: darek »

A ja pozwolę sobie zadać troszkę inne pytanie.

Czy obecne pobyty sanatoryjne dziś w 2 dekadzie XXI wieku nie stały się wczasami rehabilitacyjnymi takimi z lat 70-tych

Nie mam choć Bardzo korci wyliczać schorzeń i prowadzić LICYTACJĘ KOMU się bardziej należy.
Fakt starzejemy się system za 5 10 lat nie wydoli w obecnym systemie -ON ZBANKRUTUJE.

A wystarczy jedynie aby Budżet podzielił się z Emerytem czy Rencistą tak jak ma to miejsce w Niemczech-Nie to zły przykład bo wiadomo
Ale Czechy ? Litwa ? czy Austria
Ta już od lat wprowadzono dla seniorów Vouchery na rehabilitację jednocześnie obniżając składkę zdrowotną.
Osoba uprawniona otrzymuje co rok pewną Kwotę ze swoich składek dopłaca resztę i wszyscy są Szczęśliwi -Prócz oczywiście Polaków bo u Nas ceny za pobyt Rehabilitację są niższe niż u Nas.

To nie będzie Rewolucja
Wystarczy w Polsce zamiast 15 ,czy 17 dać Voucher na rechabilitację na początek raz na 2 lata na 2000 złotych -ale też Obniżyć seniorowi składkę zdrowotną.
90% seniorów Nie chce jechać w wakacje do pokoju za 350 zeta za dobę -60% z nich zadowoli się pokojem za 175 zeta jesienią czy wiosną .
Czy musi jechać na 21 dni Może Nie może wystarczy 14
Jest wiele Obiektów Przygotowanych gdzie jest Personel Nie posiadają statusu Obiektu Sanatoryjnego są Tylko obiektami Rehabilitacyjnymi

Kolejna sprawa dziś Jadąc w tzw parze Jedno Ma poważne schorzenia - drugie się Nim niby Opiekuje - dzieki systemowi o ktorym wspomniałem kolejka dla Potzrbujących była by krótsza

Z nostalgią wspominam Mój pierwszy pobyt w sanatorium
24 dni i o ile Pamiętam chyba wszyscy byli równi zero Par i jakoś Normalnie
Pamiętam też sanatorium z początku lat 90 gdy na stołówce przy stoliku 6 osobowym były 2 małżeństwa i ja z Kolegą
Ile razy Człowiek od śniadania odchodził głodny bo Panie potrafiły się podzielć Nawet Naszym Chlebem - dobrze ,że choć kawę czy herbatę zostawiły o obiedzie nie wspomnę Potrafiły nawet otrzymany z innego stolika wazę z Zupą zajumać

Fakt teraz to się zmieniło bo jadąc z NFZ wykupuję komercyjne wyżywienie , ale nadal zdarzają się scysje
Walczącej Żony o Mężą
I dobrze
Tylko za 10 Minut Walcząca Lwica opieprza Bidoka
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: darek »

MaryKate pisze: 04 wrz 2022 22:27 Po cześci wynika z tego że jak się jedzie z mężem lub żoną to już się wie z kim będzie się w pokoju a tak to loteria , można trafić na super osoby lub na takie z którymi nie da się mieszkać .
Idąc do Szpitala czy Kliniki
Też nie mam wyboru z kim Jestem
kruszynkaK
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 440
Na forum od: 04 lip 2021 22:24

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: kruszynkaK »

Najbardziej prymitywnym w prymitywny państwie w XXI w już ,to jest zakwaterowanie dwóch ,trzech
i więcej osób w jednym pokoju z "łapanki z ulicy "bo jak to inaczej nazwać ?
A wspomnienia typu ,jak to było ok (też kiedyś musiałam przeżywać takie mieszkanie w sanatorium )
są po prostu chore .I co z tego ,że raz było super ?takie praktyki nie powinny mieć miejsca .
Tylko pokój jedynka .
W końcu jakaś cywilizacja wreszcie powinna do nas dotrzeć.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: darek »

Kruszynko

Ale JEST to nie realne.
99% obiektów to STARE Komunistyczne obiekty wczasowe z zaleceniem jako pokój 2 osobowy- Rodzice jeden dziatwa 2
To obecne władze doprowadziły ,że ZMINIŁY się Normy i z 2 porobiono pokoje 3 Osobowe
Zapewne znasz kołobrzeski SAN
Tam nie ma ANI JEDNEJ Jedynki - fakt jest apartament do samodzielnego wykorzystania ,ale Musisz opłacić za 2 Osobę Nocleg
Tam jest dziś 10 pięter x 16 pokoi
Super by było gdyby w każdym była 1 Osoba
Ale wtedy Koszt pobytu Nikomu by się nie zamortyzował
Dlatego w każdym ze 160 pokoi średnia to 2,5 osoby.
Fakt są w Krynicy czy innych Kurortach pokoje 1 osobowe o powierzchni 40 czy 60 metrów -ale Kogo dziś będize stać na Taki Apartament
kruszynkaK
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 440
Na forum od: 04 lip 2021 22:24

Re: Emeryt prywatnie ZUS

Post autor: kruszynkaK »

Darku wiem ,dlatego piszę ,że w nienormalnym coraz bardziej kraju
nie dojdziemy do cywilizowanych rozwiązań .
Pieniądze idą gdzie ?każdy wie ,chyba że niczego nie śledzi ,nie czyta a wierzy .
Rozumiem ,pobyt 2 osób w jednym pokoju ,nie koniecznie małżeństw ,bo kto ma
prawo pytać z kim ja chcę być w 2 jeśli taką zgodę wyrażą dwie strony ?
Chore to wszystko i wali się na łeb na szyję .
A zbiorę te pieniądze na jedynkę bo dwójka to tylko może kiedyś 😊jeszcze
jak się zdąży 😉
ODPOWIEDZ