Energetyk Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
wiesia70
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 24 sie 2022 21:31
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: wiesia70 »

zbigniew165 pisze: 13 lis 2022 20:02 Potwierdzam, że berbla65 odwiedziła mnie w Sobótce, akurat chyba jak pamiętam przy pracach porządkowych w rejonie ulicy Sienkiewicza.
Co do Henryka to już wcześniej pisałem na forum, że jest to najnowsze sanatorium w Świnoujściu jak tylko trafię zwrot do niego na pewno nie odpuszczę i w styczniu bym chętnie do niego pojechał.
Wiesia oczywiście nie odniosła się do moich przemyśleń na temat jej uprzedzeń do sanatorium Energetyk, ale jak tylko dotrę do Świnoujścia odwiedzę to sanatorium i dowiem się, czy znana jest im taka osoba pisząca takie negatywy na ich temat./skrzywienie zawodowe/
Na pewno ustalenia opiszę w tym temacie.
Wiesia jest aktywna zawodowo i towarzysko i nie " siedzi " ciągle na forum sanatoria :)
Opinia moja jest sprawiedliwa , tak oceniam obiekt i standard świadczonych usług. Dobrze jak jadąc mamy świadomość co nas czeka.
W " Henryku " byłam na pobycie komercyjnym więc wiem jakie są tam standardy . Komercyjne ale również na NFZ .
Nie przestaję się dziwić że bronisz Energetyka jak niepodległości :)
Ale Twoja sprawa . Pozdrawiam
wiesia70
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 24 sie 2022 21:31
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: wiesia70 »

Dzia_dek pisze: 13 lis 2022 16:40 Jestem ciekaw skąd Ty, Wiesia wiesz jak jest w sanatorium "Henryk" i za co można go chwalić?
Przecież na pobycie byłaś w "Energetyku", który opisałaś bardzo negatywnie. W związku z tym
mam pytanie do Ciebie. W której części sanatorium byłaś? W nowej, czy w starej? Twoja opinia
jest bardzo ogólna i oszczędna w słowach. Wynika z Twojego charakteru czy z chęci zdyskredytowania
obiektu "Energetyka"? Jakoś tak dziwnie i z uporem maniaka wracasz co chwila do tego tematu.
"Energetyk" jest jedynym sanatorium nie należącym do Uzdrowiska Świnoujście i może stąd
próba wystawienia takiej negatywnej opinii dla "obcego" obiektu. Nie jestem adwokatem czy
też pracownikiem "Energetyka". Jestem byłym gościem, który był na "pobycie hotelowym".
p.s. Zbigniewa możesz nie podejrzewać o to, że pracuje w tym sanatorium.
Osobiście widziałem go pracującego, a czasem i wypoczywającego w "Sobótce".
Tak jak postrzegam pobyt w Energetyku tak opisałam Ku przestrodze. Więcej się tam nie wybieram i nie mam powodu aby słodzić . Nie ma dla mnie znaczenia kto jest właścicielem obiektu . Moim zdaniem NFZ nie powinien finansować takiej fikcji bo pomijając warunki lokalowe i wyżywienie to jedziemy się tam rehabilitować ( teoretycznie ) , może nie wszyscy w tym celu. Zabiegi na miejscu ale takie które zdrowia nie poprawiły. Tyle w temacie . Trzymaj się ciepło ! I jak Ci się podoba w Energetyku to wracaj tam rokrocznie , ja pasuję :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: Dzia_dek »

wiesia70 pisze:(...) Zabiegi na miejscu ale takie które zdrowia nie poprawiły. Tyle w temacie . (...)
Nie wiem po co zacytowałaś mój post w całości jak nie odpowiedziałaś na żadne z moich pytań,
które z pewnością nie należą do zbyt wymagających jakiejś szczególnej wiedzy? :roll:
Jeśli wierzysz, że wyjazd do jakiegoś sanatorium, nawet najlepszego, uzdrowi Cię
to równie dobrze można powiedzieć, że wierzysz w cuda. :shock:
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: Airam1 »

zbigniew165 pisze: 15 paź 2022 20:27 Wiesia70 co Ty tak uporczywie piszesz o tym, że pracuję w Energetyku.
Mieszkam 650 km od Świnoujścia ale dużo osób na forum wie, że ubiegły rok przepracowałem w OSW Sobótka w Świnoujściu, a Energetyka znam tylko z" widzenia", bo codziennie obok niego przechodziłem idąc na promenadę przez prawie rok czasu i oczywiście chodziłem do kawiarni Scaliano na tańce, a mieści się ona w budynku Energetyka.
Znam ten obiekt i wszystkie pozostałe sanatoria należące do firmy Uzdrowisko Świnoujście S.A. również z opinii ludzi poznanych w Świnoujściu i to tyle.
Nie jestem adwokatem Energetyka, tylko piszę to co dowiedziałem się w czasie mojej rocznej bytności i pracy w strefie uzdrowiskowej Świnoujścia.
Mogę powiedzieć, że zdobyłem przez ten czas dużo wiedzy o Świnoujściu, a zwłaszcza o sanatoriach, hotelach i pensjonatach i kwaterach prywatnych, bo też w takiej mieszkałem przez 4 miesiące.
Witaj Zbyszku , chciałabym wczesną jesienią skorzystać ze zwrotu w Świnoujściu. Czy mógłbyś polecić mi przyzwoite sanatorium z NFZ.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Witam
Airam1 mogę Tobie polecić w Świnoujściu sanatorium Bursztyn przy samej promenadzie w którym byłem w lutym tego roku. Swój pobyt opisywałem w temacie "Spotkania w Świnoujściu."
W skrócie dobre wyżywienie, większość zabiegów na miejscu co w Świnoujściu jest raczej mało spotykane, dobre warunki lokalowe i jest to kameralne sanatorium, bo tylko ok. 60 kuracjuszy na turnusie.
Oczywiście stołówka na miejscu, a naprzeciwko tańce na wolnym powietrzu.
Możesz też wybrać Henryka, ale ja mając do wyboru Bursztyn i Henryka wybrałem Bursztyn i ponownie będę chciał do niego wrócić ze zwrotów.
Możesz o szczegóły pytać na pw.
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: Airam1 »

Zbyszku dziękuję :kwiat: za informacje, troszkę poczytałam relację z twojego pobytu w Świnoujściu i pod koniec lata spróbuję wydzwonić jakiś zwrocik, może to będzie sanat. Bursztyn.
Pozdrawiam serdecznie i życzę moc nadmorskich wrażeń .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14583
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Airam , napisałam Ci parę słów na priv :)
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: Airam1 »

Gieniu dziękuję :kwiat: za informację.
Pozdrawiam i życzę Ci miłego wypoczynku.
Gosia_Gosia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 22 sie 2023 17:42

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: Gosia_Gosia »

Hallllo... A macie jakies info na temat.. Lazur w Swinoujsciu??? Nigdzie nie potrafie znalezc takich typowo sanatoryjnych..
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Energetyk Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Gosia i nic chyba nie dają Twoje poszukiwania, bo Lazur w Świnoujściu od niedawna jest tylko hotelem dla kuracjuszy NFZ.
Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Świnoujście S.A. ok. dwóch lat chyba temu podpisało z tym prywatnym obiektem umowę na świadczenie usług hotelarskich dla kuracjuszy NFZ z uwagi na to, że w innym hotelu dla kuracjuszy o nazwie Złoty Kłos miał być remont kapitalny i gdzieś trzeba było umieścić kuracjuszy.
Na zabiegi oczywiście trzeba dochodzić do położonego w pobliżu Bałtyku, ale większość zabiegów w bazie zabiegowej Rusałka, w odległości ponad 300 m.
Sam Lazur jest po remoncie, posiada stołówkę i to wszystko na co możesz liczyć, bo tutaj tylko mieszkasz i śpisz. Do promenady blisko, duży sklep spożywczy na przeciwko i blisko do sklepu po remoncie Żabka.
Blisko na tańce w Sobótce i w kawiarni Scaliano w Energetyku.
To tyle co wiem na temat Lazura, a warunki bytowe w samym obiekcie podobno dobre-tak słyszałem.
ODPOWIEDZ