Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Yaga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 261
Na forum od: 07 lut 2015 14:59
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Post autor: Yaga »

Sanatorium jest położone wysoko w Parku Górnym. Dla osób z chorymi nogami nie polecam. Jest dużo chodzenia. Do Pijalni po wodę która jest często zalecana przez lekarza trzeba zejść na dół. Idzie się szybko obok Grand Pienin dawny Hutnik i Cafe Helena.Gorzej będzie z wejściem bo schody są nie równe .W budynku są pokoje 1, 2,3osobowe x balkonami i płatnym tv chyba 60zl za pobyt. Nie płaciłam bo mi nie potrzebny, są leżaki za 5 zł za pobyt ręczniki zmieniane za 1,5tyg. Każde piętro ma swój taras ale najładniejszy jest na 4 piętrze ns którym kuracjusz może się opalać lub spędzać miłe wieczory w fajnym towarzystwie. Było upalnie więc często z niego korzystałyśmy. Widoki z balkonów na góry a po trawnikach często chodziła rodzinka jeleni
Jedzenie bardzo dobre to było moje zaskoczenie ponieważ do tej pory w innych sanatorium było słabe. Komercja jadła to samo co NFZ.Jedzenie domowe dobrze doprawione .Diety też były. Codziennie zupa mleczna wędlina serek lub jajko na miękko pomidorek różne sałatki lub pasty. Kolacja na ciepło + ciasto nieraz owoce. Drożdżowy ze śliwkami pycha. :)
Posiłki są na miejscu przygotowywane. :) i estetycznie podane
Rechabilitacje to inna sprawa. Jest lekarz którego nie polecam nic nie słucha pacjenta potrafił laser przepisać osobie która jest onkologiczna i nie może się naświetlać
Masakra...Ale lekarki ok.gimnastyka na wysokim poziomie dobrze przeprowadzona. Panie kąpielowe sympatyczne zresztą wszyscy pracownicy. Pomieszczenia ciasne ale dało się radę bo wyjścia nie było. Jest masaż kręgosłupa ale płatny 25 zł trzeba mówić że się chce. Pani od rechabilitacji znająca się na swojej pracy. Jest możliwość przekładania zabiegów i nie zrażać się ze ktoś ma nz godz.19.
Wokół budynku jest miejsce na ognisko ale trzeba zgłosić na recepcji jak ktoś chce go rozpalić. Kijki są i drzewo.W budynku jest biblioteka i sala ze stołem bilardowym i kominkiem w kształcie dzwonu. Są organizowane wycieczki.W recepcji można kupić napoje słodycze po przystępnych cenach.
Szczawnica jest pięknie położona i jest gdzie spacerować tylko trzeba chcieć i móc i mieć siłę. Tańce były na Placu Dietla i Jazz barze a także w sanatorium Budowlanych oraz w namiocie pod kolejką na Palenicę ale to był sierpień. Taxi z dworca ok.25 zł.Jak ktoś ma możliwość nadać walizkę kurierem to polecam bo na recepcji przechowają tylko wcześniej trzeba powiadomić. Ja przyjechałam dzień wcześniej nocleg 80zl.i zarezerwowałam pokój 2 osobowy o jedynki podobno trudno ale można próbować. Niektóre pokoje po remoncie jest czysto .Ńa korytarzach czajniki.Wygodne materace a w łazience mała miedniczka proszek do szorowania i ściereczka. W szafie miałam dużo wieszaków :) .
Osobiście mogę tam jechać drugi raz ale nie zimą bo bez raków na butach to się nie da chodzić chyba. :D Tylko duuuzo chodzenia..Góra dół...Góra dół. Pobyt bardzo udany chociaż polowałam na morze a Szczawnice znam ale teraz to się nią nasyciłam.
Tyle co na szybko chciałam napisać by nie zapomnieć. Życzę udanych pobytów w Dzwonkówka i pamiętajcie że klimat tworzą ludzie z którymi się przebywa. :D :kwiat: Ja trafiłam super :)
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Post autor: Natalia-C »

Bardzo ciekawy opis. Mimo że wolałabym morze, to po Twoim opisie mogłabym trafić do Szczwnicy do tego sanatorium 😊
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Post autor: wiktor64 »

'Dzieki za opinie ,no niestety tam tak jest górki sa ,no i po tą wode codziennie .
masakra ,a jeszcze wyżej jest nauczyciel to dopiero masakra ,
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Post autor: Bibi2 »

Yaga, super opis- dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
Yaga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 261
Na forum od: 07 lut 2015 14:59
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Post autor: Yaga »

Czy to Dzwonkowka czy Nauczyciel czy młodszy cz starszy każdy "sapał" ale było wesoło byle by dojść do celu. A po drodze ławki 2 szt. :D ...pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Post autor: GIENIA »

Dzieki za opinie :kwiat:
Bylam tam 7 lat temu , widze , ze niewiele sie zmienilo 8-) bardzo dobrze ocenialam to sanatorium , ale nie pojechalabym tam juz tylko i wylacznie ze wzgledu na polozenie ...
Jeden z forumowiczow pisal , ze nieelegancko traktuja tam osoby o niepelnosprawnosci intelektualnej :roll:
Pani Wiesia jeszcze tam pracuje :?:
Awatar użytkownika
Yaga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 261
Na forum od: 07 lut 2015 14:59
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Dzwonkowka w Szczawnicy Zdróju

Post autor: Yaga »

Gieniu nie wiem czy pracuje. Nie pomogę :(
ODPOWIEDZ