Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
PLATON
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 mar 2015 05:06
Staż sanatoryjny: 0

Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: PLATON »

Przebywałem w obiekcie Fortunat, mającym opinię lepszego z obiektów ZUL Nałęczów z powodu dużej ilości pokojów jednoosobowych, stołówki i bazy zabiegowej. Inne obiekty ZUL to: Termy Pałacowe, Stare Łazienki, Pawilon Angielski, Książe Józef, Werandki, Jesienna Rezydencja, Szpital kardiologiczny i kompleks wodny Atrium. Od niego też zacznę.

Wszystko będę oceniał w skali od 0-5, czyli * to jedna gwiazdka a ***** to 5 gwiazdek

Kompleks wodny Atrium **
To jedyny basen jaki przysługuje wszystkim wymienionym obiektom, a także ogólnodostępny obiekt dla okolicznych wsi, leżącego po sąsiedzku Lublina i każdego kto ma chę ć na niego wejść. Kuracjuszom przysługują w ramach zabiegów poranne wejścia i są to jednocześnie najtańsze godziny w jakich można wykupić wejście prywatnie często z dodatkowymi promocjami na wiele godzin. Dlatego basen jest przepełniony, dysze wodne okupują przyjezdne bandy wyrostków, rodziny z dziećmi w pampersach, zablokowane przebieralnie których jest bardzo mało w stosunku do osób na basenie. Często większość przysługującego mi czasu traciłem na oczekiwanie na przebieralnie, a potem nie miałem gdzie stanąć w basenie, tak dużo było ludzi. Z Fortunata do Atrium miałem ponad kilometr stromą górką, przechodząc przez ruchliwą drogę łączącą Lublin i Puławy.

Wyżywienie Fortunat.****
Jedzenie urozmaicone, smaczne, jednak nie radzę wybierać żadnych diet, gdyż cukrzycy, wrzodowcy, sercowcy, lekkostrawni i inni dostają to samo czyli jedzenie bez smaku, bez przypraw, jak mięso to jedynie z wody, słowem obrzydliwstwo. Pozostając przy diecie podstawowej trudno na jedzenie narzekać. Mankamentem jest że w Fortunacie stołują się też ludzie z innych obiektów ZOL, dlatego posiłki wydawane są na wiele zmian, trzeba jeść szybko bo zaraz wchodzi następna.
Wyżywienie Fortunat oceniam na 4 gwiazdki ****

Pokoje Fortunat. ****
Tak, to tam są jedyne w swoim rodzaju sławne umywalki pod prysznicem. To nie żart, aby umyć zęby, twarz, bądź tylko ręce trzeba wejść pod prysznic. Pokoje jednoosobowe byle jakie, ale są i jest ich dużo za co doliczam od razy dwie gwiazdki. Kąpiąc się należy uważać aby nie poślizgnąć się bo można sobie zrobić krzywdę uderzając z w umywalkę, półkę lub lustro. Przed kąpielą wynieść wszystkie rzeczy z umywalki i półki. Pokoje posiadają balkony

Zabiegi *
Jedna gwiazdka to i tak zbyt wiele za zabiegi jakie mają do dyspozycji kuracjusze ZUL-u. W fortunacie są to dwie maleńkie salki przechodnie. W jednej kuracjusze maja ćwiczenia zbiorowe w drugiej są rowerki, do których idzie się pomiędzy ćwiczącymi. Pomieszczenia małe, ciasne przez to duszne i śmierdzi. Inne zabiegi w innych obiektach. Masaże tylko pełnopłatne i musi je dodatkowo przepisać lekarz. O borowinie można również zapomnieć, takie pojecie w ZUL nie występuje. Zabiegi wykonywane byle jak, nie przypominają wcale tych z innych uzdrowisk. Kupiłem Fango, wyglądało to tak, jakby ktoś wyjął z gorącego garnka gumowy chlapacz od malucha i mi go pier… na kilka minut na plecy.

Życie towarzyskie *
To w obiektach ZUL również nie istnieje, bądź nie udało mi się go znaleźć. Dlatego dobywa się to głównie w grupkach na ławeczkach, w altankach. Można próbować szczęścia w lokalach na dole, jednak będąc w fortunacie trzeba pamiętać że to spory kawałek i stromą górką.

Personel/obsługa *
Brak słów, szalona lekarka która dosłownie atakuje kuracjuszy za brak maseczki, grożąc wyrzuceniem. Czyni to obsesyjnie nie przebierając w słowach. Inni też zdaje się, jakby pracowali tam za karę.

Cena ****
Byłem tam na pobycie pełnopłatnym wykupując pakiet 14 dniowy. Uważałem mimo wszystkich mankamentów, że cena była nie najgorsza. Tak myślałem ja i kilka innych osób do ostatniego dnia pobytu, który uważaliśmy za przedostatni do czasu gdy pani sprzątająca weszła rankiem z miotła i zapytała do której opuszczę pokój. I tu niespodzianka, nie okazało się tanio bo w Nałęczowie jeden dzień znika. W ZUL 14 dni to nie 14 dób jak w większości obiektów (dowiedziałem się, że Nałęczowski ZUL ma już w tej materii naśladowców w Polsce). Jako dzień liczy się ten w którym przyjechałem i dostałem kolację oraz ten w którym miałem do 10 opuścić pokój dostając śniadanie. Czyli nie tak, jak w większości że przyjeżdżam w piątek i w piątek wyjeżdżam, ale wyjeżdżam w czwartek. Dla części osób, które kupiły bilet „na jutro” nie było do śmiechu. Ale wina moja, trzeba czytać dokładnie umowę, to ze było napisane turnus 14 dniowy nie oznacza w przypadku nałęczowskiego ZUL tego samego co w innych uzdrowiskach. Dlatego nie odejmuję gwiazdek.

Podsumowanie
Nałęczów jest pięknym miejscem, śliczny park zdrojowy, jeziorko pośrodku. Jednak pobyt w obiektach ZUL nie zaliczam do udanych. Wbrew temu co większość kuracjuszy myśli, ZUL nie jest instytucją państwową, tylko prywatna firmą, która nastawiła się na jak największe zyski. Szkoda, że kosztem zdrowia ludzi, którzy zostawiają im tam duże pieniądze niewiele w zamian otrzymując. Jak zauważyłem, ich klientami są głównie miejscowi z Zamojszczyzny, Chełma, Lublina, często niewiele wymagający ludzie ze wschodniej ściany, którzy jak wielu z nich mówiło mi, nie byliby w stanie samodzielnie pojechać gdzie indziej. Moją przygodę z Nałęczowem uważam za zamknietą, z pewnością tam nigdy już nie pojadę i polecał nie będę
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: wiktor64 »

Platon dzieki za opinie ,tak to jest cena za pobyt niska a pózniej rozczarowanie
a tym bardziej że byłes prywatnie jeszcze raz dzieki :D
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: Chamader »

<< Platon >> .... dzięki za twoją opinię. Chociaż dla Ciebie to smutne i przykre .... bo byłeś prywatnie....
I to jest trochę dla mnie dziwne.... Dlaczego ludzie tam jadą...???? Mam bliskich znajomych , którzy tam chętnie co roku tam lecą...
A mają porównanie, bo w innych ośrodkach też byli....
Szkoda , że nie piszesz o kosztach pobytu... tylko wspominasz o '' przystępnej cenie ''......
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: Bibi2 »

Platon , niektóre stwierdzenia mnie rozbawiły ale opinia super :)
Podwójnie jest ona wiarygodna bo jest wyważona - gratuluję :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: GIENIA »

Platon , dzięki za opinię :)
Opis łazienki mnie rozbroił :o próbowałam to sobie wyobrazić patrząc na moja kabinę prysznicową :lol: nigdy nie spotkałam się z takim umieszczeniem umywalki , nawet nie słyszałam o czymś takim :roll:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11617
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: Atina »

Platon sdzuekuje za opinię
Mam wielki sentyment do Nałęczowa ;)...
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: Natalia-C »

GIENIA pisze: 17 wrz 2022 09:00 Platon , dzięki za opinię :)
Opis łazienki mnie rozbroił :o próbowałam to sobie wyobrazić patrząc na moja kabinę prysznicową :lol: nigdy nie spotkałam się z takim umieszczeniem umywalki , nawet nie słyszałam o czymś takim :roll:
Dla mnie to też trudne do wyobrażenia. Umywalka pod prysznicem :D

A opis dobry, ta pani z mopem czy szczotką rano w ostatni dzień mnie by nie zachwyciła.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: GIENIA »

Natalio :kwiat: , taką panią z mopem , to ja przeżyłam w CRR w Horyńcu Zdroju ... na tyle moich wyjazdów , tylko tam mnie coś takiego spotkało :roll: ... turnus z KRUS trwa do godz 20,0 .... a ok 10,0 pani sprzątała pokój , łazienkę , sugerując , abym ewentualne potrzeby załatwiała w łazience na korytarzu . Była zdziwiona , że zamierzam opuścić ośrodek dopiero ok 15-ej ... wtedy syn mógł po mnie przyjechać .... gdyby to ode mnie zależało , opuściłabym ten obiekt już o północy :? ;)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: lawenda »

Gieniu i Natalio-C jeśli nie umiecie sobie wyobrazić to wrzucam fotkę takowej łazienki. :lol: ;)
Łazienka w pokoju jednoosobowym w sanatorium Gryf w Połczynie Zdrój.
Łazienka w pokoju jednoosobowym w sanatorium Gryf w Połczynie Zdrój.
Platon dziękuję za opinię. :kwiat:
Awatar użytkownika
PLATON
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 mar 2015 05:06
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nałęczów Zakład Uzdrowiskowo-Leczniczy

Post autor: PLATON »

Czyli skłamałem pisząc, że jedyne takie w Polsce. Dzięki za super fotkę
ODPOWIEDZ