Krynica Zdrój - MIELEC

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Lorek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 20 wrz 2022 17:01
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Lorek »

W Ośrodku MIELEC przebywałem wraz z małżonką na przełomie sierpnia i września 2022 r. w ramach leczenia sanatoryjnego. Pobyt oceniamy bardzo pozytywnie. Pokój nr 311, który otrzymaliśmy z przepięknym widokiem na góry , był czysty o podwyższonym standardzie z nowym umeblowaniem. Łóżka były wygodne, kołdry lekkie i ciepłe. Byliśmy nim mile zaskoczeni. Pokoje są dobrze wyciszone, nie było słychać sąsiedztwa innych pokoi. Pokoje regularnie sprzątane, ręcznik wymieniany. Warto jednak mieć swój drugi jak nie zdąży wyschnac służbowy.
Strój kąpielowy też 2 szt. jak nie wyschnie użyty. W pokoju czajnik elektryczny. Brak suszarki. Jest duża miska na przepierki, na balkonie wisiały linki i klamerki po poprzednikach. Warto zabrać ze sobą nóż do krojenia i kubek , bo są szklanki. Reszta sztućców jest. W obiekcie są dwie windy. Jedna z nich jest przy zejściu do piwnicy na mokre zabiegi, warto mieć szlafrok szybko i cieplej ubrać po kąpieli i prosto do windy bez wychodzenia na główny korytarz i schody. Wbrew opiniom posiłki są obfite - wystarczające, bardzo smaczne, świeże i urozmaicone. Na śniadanie zupa mleczna (prócz niedzieli) , dużo różnych wędlin, obiad przeważnie mięsny z zupą. Kolacje obfitowały również w różne pasty i sałatki robione w kuchni oraz wędliny. W niedzielę dodatkowo ciasto. Ze śniadania i kolacji zawsze można sobie obłożyć cztery kromki chleba, dodatkowo na śniadaniu dostępny dżem ile kto chce. Czasami owoce do obiadu. Sa dwie tury spożywania posiłków: 8.00 i 9.00, 13.00 i 14.00 oraz kolacja 17.00 i 18.00 w razie potrzeby po wcześniejszym ustaleniu w kuchni można zmienić czas kolacji lub obiadu jeżeli planuje się wyjazd turystyczny. Żarłacze mają full wypas dojedzenia w mieście również smaczne dania. Cała obsługa Mielca jest bardzo miła, uczynna i pomocna. Jak ty jesteś miły i nie narzekający to inni też są mili. Do zabiegów również nie mieliśmy żadnych uwag. Wymagane są maseczki. Gimnastyka - wystarczy dres i laczki gumowe, bo na salę wchodzi się w skarpetach. Codziennie chodziliśmy z otrzymanym karnetem ( zapisuje lekarz) do pijalni zdrojowej usytuowanej za tą wielką, szklaną pijalnia. Wody zdrojowe taniej można kupić jednak w recepcji Mielca niż w pijalniach. Z Mielca trzeba przejść dokładnie 1 km do centrum miasta i deptaku - zmierzyłem licznikiem auta lub skorzystać z darmowej linii bus lub taxi nr tel. 793 831 933, 18 196 69, 18 471 20 66, 601 16 83 84. Wyjście do miasta jest fajne bo marsz z góry do centrum, natomiast ciężej jest z powrotem pod górę, ale to są przecież góry, a nie niziny. Jesteśmy z nizin to bolały kolana. Biuro turystyczne PTTK i Jaworzyna oferują różne wycieczki i imprezy z wyjazdem autokaru z przystanku u podnóża Ośrodka Mielec . Na przeciwko wjazdu do Mielca znajdują się delikatesy Prima z parkingiem, na którym można odpłatnie 6 zł zł dobę pozostawić auto na czas pobytu w Mielcu jeśli tam jest brak miejsc tel. 513 080 062 - to tel. na szybie delikatesów o info apartamenty, przy tablicy Parking brak nr tel. W samym Ośrodku brak jest imprez rozrywkowych, ale obok w SILESIA codziennie od 19.00 d 22.00 od wtorku do soboty są dancingi wstęp wolny i niedrogie trunki. Słyszałem jak niektórzy wciąż tylko narzekali o byle co, aby tylko się czepiać. Malkontenci niech zostaną w domu, bo za 560 zł żądają warunków jak w hotelu Hilton i innym zatruwają życie. Też mógłbym czepiać się o byle co, jak chcesz uderzyć psa zawsze kija znajdziesz, tylko po co? Trzeba się cieszyć, bo jest tam pięknie i ludzie mili. Po obiedzie i zabiegach koniecznie trzeba poznać piękną Krynicę i okolice, jest co robić i obejrzeć : polecam koniecznie szczyt Jaworzyna z pięknymi widokami i długą trasą przejazdu gondolą, Drewnianą Wieżę Widokową chyba 75 zł wjazd i zjazd, piękne stare cerkwie drewniane w Tyńcu z 1600 i 1700 roku, Górę Parkową 20 zł wjazd i 20 zł zjazd, zejść można pieszo wyznaczonym szlakiem do deptaku, koncerty w starym domu zdrojowym 35 zł., zobaczyć piękną Muszynę i parki sensoryczny przepiękne, przejażdżkę po Krynicy dorożką cena 100-200 zł. w zależności od długości trasy, w Słowacji, można płacić kartą, zamek w Starej Lubowli 90 zł. - ale tylko dla sprawnych w chodzeniu lub własnym autem tylko 50 km. wstęp na zamek 9-10 Eu , parking gotówką zapłacisz polskie 20 zł., skosztować w restauracji krynickiej Dwóch Świętych malinową chmurkę 16 zł wielka porcja na 2 osoby, ewentualnie Muzeum Nikifora w czwartki wolny wstęp inaczej 21 zł lub Góralska Biesiada z biurem podróży 50 zł - górale grają i opowiadają dowcipy oraz pieczenie kiełbasy na ognisku itp. W Ośrodku Mielec spędziliśmy tam szczęśliwe chwile, w pełni wyjechaliśmy wypoczęci, zrelaksowani i za to dziękujemy całemu personelowi MIELCA. Jeżeli będzie jeszcze okazja to na pewno jeszcze tutaj wrócimy. Szkoda, że nie mogę zamieścić zdjęć. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: andrzej1955 »

... to pisałem ja Jarząbek Wacław trener II klasy... jubu dubu :lol:
-brakuje mi tylko stwierdzenia że ... czuliśmy się jak w .... raju :o
myślałem że skończyliście się wygłupiać i pisać w stylu ... kumie, kumie -chwalom Nos, a kto- Wy Mnie a jo Wos, a pracownicy zajmują się pracą na rzecz pobytu kuracjuszy a nie Ośmieszaniem ....ośrodka pisząc kompromitujące pseudo-reklamy :shock:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Bibi2 »

A już myślałam... , światełko w tunelu ...
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Samosia »

Czytając ten ,,perfekcyjny opis" mam wrażenie,że to reklama jak z katalogu 📖😉
Lorek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 20 wrz 2022 17:01
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Lorek »

To nie jest żadna reklama tylko rzeczywisty nasz odbiór z pobytu w MIELCU. To co napisałem jest szczerą prawdą, natomiast odbieram ataki innych niezadowolonych forumowiczów skłaniających mnie do usunięcia postu lub zmiany opinii na negatywną. Czy o to tutaj chodzi aby pisać pod dyktando innych i zbierać od nich nienawiść???? Dlaczego ADMINISTRATOR lub MODERATOR na takie zachowania nie reaguje? Jezeli tak ma być to nie ma sensu przebywać i dzielić się informacjami na takim forum. Wystawiłem świadomie i obiektywnie pozytywną opinię i jej nie zmienię dla Januszow i Grazynek.
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Yark »

Brawo Lorek. Dla tych wyżej wpisu STOP, szanujmy się!
Lorek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 20 wrz 2022 17:01
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Lorek »

To jest niedopuszczalne abym był na forum obrażany i hejtowany za moją obiektywną, pozytywną i szczerą opinię. Napisałem, że nie wszystko jest idealne, ale to w mojej opinii nie przekreśla pozytywnego odbioru tego miejsca. Nikt i nic nie jest idealne, ale gdy jest zdecydowanie więcej plusów to nastawiamy się pozytywnie. Byłem szczęśliwym i zadowolonym kuracjuszem w Mielcu i na szczęście nie potwierdziły się negatywne opinie o tym miejscu. Spotkałem tam super fajnych ludzi, którzy również nadawali temu miejscu wspaniały klimat.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Samosia »

Yark pisze: 21 wrz 2022 17:40 Brawo Lorek. Dla tych wyżej wpisu STOP, szanujmy się!
Czy ja swoim wpisem kogoś nie szanuję🤔Stwierdziłam jedynie fakt,że w/w opis jest jak z katalogu bo znam ten ośrodek i wiem jakie opinie mają o nim inni kuracjusze.A dodam jeszcze,że właśnie jestem w Krynicy Zdroju i akurat dziś miałam przyjemność spotkać w kawiarence państwa,którzy przebywają w Mielcu i stwierdzili,że nawet ,,za darmo " by tam niepojechali i że NFZ powinien to miejsce natychmiast zamknąć.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Samosia »

Lorek pisze: 21 wrz 2022 19:44 To jest niedopuszczalne abym był na forum obrażany i hejtowany za moją obiektywną, pozytywną i szczerą opinię. Napisałem, że nie wszystko jest idealne, ale to w mojej opinii nie przekreśla pozytywnego odbioru tego miejsca. Nikt i nic nie jest idealne, ale gdy jest zdecydowanie więcej plusów to nastawiamy się pozytywnie. Byłem szczęśliwym i zadowolonym kuracjuszem w Mielcu i na szczęście nie potwierdziły się negatywne opinie o tym miejscu. Spotkałem tam super fajnych ludzi, którzy również nadawali temu miejscu wspaniały klimat.
Lorek nikt Cię tutaj nie obraża i nie hejtuje ludzie znają ten ośrodek i niestety ale opinie są tylko i wyłącznie negatywne a więc niebądż zdziwiony taką naszą reakcja na Twój opis
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Bibi2 »

Lorek , ja tylko bym chciała żeby peany nt Mielca były uczciwe .
Jeśli jest krytyka ośrodka ,to żeby wpłynęła ona na właścicieli i wymogła pozytywne zmiany.
Moja reakcja na Twój post nie jest hejtem , jeśli tak uważasz zgłoś to za pomocą !(wykrzyknika) do Moderatora
ODPOWIEDZ