Krynica Zdrój - MIELEC

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
pawel15
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 02 lut 2023 06:53

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: pawel15 »

Dziękuję Jerzyk_W za odpowiedzi,
a jak wygląda sprawa parkingu? czy jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych i ile kosztuje?
o której godzinie najlepiej przyjechać?
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Jerzyk_W »

Pawel15 - ilość miejsc parkingowych jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb. Parking kosztował mnie 210 zł za cały pobyt. Osobiście byłem na miejscu przed godziną 8.00 co pozwoliło mi zająć dogodne miejsce na parkingu, tuż przy budynku. Część miejsc zajęli kuracjusze, którzy przybyli dzień wcześniej - jednak to dodatkowy koszt. Najkorzystniej jest podjechać na parking i poczekać jak ktoś zwolni miejsce. Szybko je zająć i zgłosić ten fakt w recepcji, a dopiero po tym zapytać o pokój w którym będziemy zakwaterowani i załatwić całą papierologię. W pobliżu jest też parking przy sklepiku ( na marginesie - warto go odwiedzić bo jest nieźle zaopatrzony i ceny jak wszędzie) doba kosztowała 10 zł.
pawel15
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 02 lut 2023 06:53

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: pawel15 »

Czyli jeżeli zająłeś miejsce parkingowe pierwszego dnia i za nie zapłaciłeś za cały turnus to to miejsce było już twoje do końca turnusu? i nikt nie zajmował go nawet ja gdzieś wyjechałeś?
bo właśnie o taka sytuację mi chodzi - płacę za miejsce za turnus, wyjeżdżam na chwilę, wracam i nie mam gdzie zaparkować?
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Jerzyk_W »

Miejsca są numerowane przy budynku, tak że zgłoszenie do recepcji numeru miejsca daje komfort, że jest wyłącznie do Twojej dyspozycji do końca pobytu w sanatorium. Natomiast z miejscami na podjeździe nie numerowwanymi jest jak piszesz. Dlatego lepiej być wczesnym rankiem.
pawel15
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 02 lut 2023 06:53

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: pawel15 »

i to jest bardzo istotna informacja - dziękuję.
czy może jeszcze jakieś porady dla jadących na turnus do Mielca
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Jerzyk_W »

Istotna sprawą z mojego punktu widzenia jest wybór godziny spożywania posiłków. Wybrana tura posilków determinuje nasze godziny zabiegów i od której mamy wolny czas po południu. Osobiści wybrałem I zmianę:
- śniadanie 7.00,
- obiad 13.00,
- kolacja 17.00.
Dzieki temu wyborowi do obiadu miałem wszystkie zabiegi z głowy. Łączne z czasem 2 godzin po zabiegach z borowiny, które należy spędzić na odpoczynku. Druga zmiana posiłków jest z godzinnym przesunięciem czyli śniadanie 8.00, obiad 14.00 i kolacja 18.00. Jak masz pytania to się nie krępuj.
pawel15
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 02 lut 2023 06:53

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: pawel15 »

Jerzyk_W
a kto i kiedy przydziela godziny posiłków?
czy od razu po zgłoszeniu się do sanatorium w recepcji? czy na wizycie u pielęgniarki lub lekarza?
i jeszcze proszę o info kto i kiedy przydziela pokoje?
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Jerzyk_W »

Paweł wszystko na początku załatwia się w recepcji, gdzie zgłaszamy swój przyjazd. Tu przydzielają nam pokój i otrzymujemy klucz do pokoju po dopełnieniu wszystkich formalności. Tutaj też deklarujemy godzinę spożywania posiłków. Badania lekarskie z mojego punktu widzenia najlepiej zrobić po zakwaterowaniu się w pokoju. :)
pawel15
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 02 lut 2023 06:53

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: pawel15 »

Jerzyk_W
czyli o 8 ranu już można kwaterować się w pokoju? bo ktoś z tego pokoju wyjechał poprzedniego dnia?
to nie jest tak że tego samego dnia ktoś opuszcza pokój i zajmujemy jego miejsce? (czekamy na przygotowanie pokoju)
które pokoje wybierać jeżeli będzie taka możliwość (piętro, strona)?
Awatar użytkownika
Jerzyk_W
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 26 lip 2020 15:59
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdrój - MIELEC

Post autor: Jerzyk_W »

pawel15 większość pokoi jest wolna i te są zagospodarowane w pierwszej kolejności. Tylko niewielka część kuracjuszy wyjeżdża w dniu zakończenia turnusu. Pokoje 2 osobowe są przeważnie dla małżeństw czyli pozostają 3 i 4 osobowe. Drugie piętro jest w starym stylu im wyżej tym komfort pomieszczeń lepszy. Jednak trzeba pamiętać, że na zabiegi schodzimy na pierwsze piętro, parter lub zabiegi mokre i inhalacje piwnice. Na budynku jest całkowity zakaz palenia papierosów. Cały turnus to około 120-130 osób z których większość zjawia się w pierwszym dniu turnusu. Na stołówce zmieści się jednorazowo 70-80 osób tak, że Ci co przybędą z różnych przyczyn później mogą nie mieć wyboru godziny spożywania posiłków. :)
ODPOWIEDZ