Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Genever »

Natalko szykuje Ci się fajna miejscówka. Ja Ci życzę takiej pogody jaka jest obecnie nad naszym pięknym morzem.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1552
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: lawenda »

Natalio nie wiem, czy jeszcze zajrzysz przed wyjazdem, ale mogę napisać, że moja znajoma jest zachwycona (jest od wczoraj). Pokoje dla singli tylko trójki, ale ma fajne współlokatorki, więc jest ok., zabiegi dostała takie jakie chciała, (np. jacuzzi w solance, kriokomora), pokoje nowiutkie, czyściutkie, na wyposażeniu 2 ręczniki, brak tylko narzut na łóżko, więc warto wziąć jakiś lekki kocyk polarowy. Parking 250 zł. za pobyt, opłata za czajnik 1 zł. dziennie.
Miała mi wysłać zdjęcia pokoju...... ale chyba już wpadła w wir sanatoryjny. :lol:

Pozdrawiam i życzę dobrego pobytu. :kwiat:
Ja byłam tam w 2014 r. i wróciłam bardzo zadowolona.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Lavendo dziękuję :)

Kocyk zapakowany, pozdrawiam serdecznie
ankaanulka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 06 wrz 2017 12:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: ankaanulka »

Którego listopada zaczynacie turnus? Ja od 15 ale chce pojechać wcześniej od 13 listopada tj. Niedziela, bo tak mi lepie dojazd pasuje.
Chcę zarezerwować pokój wcześniej ale są tylko 2 osobowe i jeśli chce dla 1 osoby i tak za 2 muszę zapłacić.
Może ktoś wybiera się też w tym terminie i chciałby dołączyć do mnie-koszty by można podzielić i byłoby taniej. Oczywiście propozycja dla kobiet😉
ankaanulka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 06 wrz 2017 12:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: ankaanulka »

A co z noszeniem maseczek. Jak to wygląda na miejscu?
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Na co dzień na razie prawie nikt maseczek nie nosi.
Wymagają ich przy wizycie u pielęgniarki i lekarza oraz podczas niektórych zabiegów.
W jadalni tylko obsługa je ma :)
ankaanulka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 06 wrz 2017 12:38
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: ankaanulka »

A na terenie ośrodka i w pokojach ciepło czy lepiej zabrać ciepłe sweterki?
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: Natalia-C »

Ogólnie jest ciepło, już grzeją i.m9zna odkręcać grzejn8ki. Ale są przejścia łącznikami pomiędzy budynkami a po zabiegach lepiej mięśni, stawów i reszty nie przeziębić. !Więc lepiej coś ciepłego zabrać. Ja mam m.in, ciepła bluzę dresową z kapturem i jest dobra po zabiegach.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ moja opinia

Post autor: Natalia-C »

Sanatorium Argentyt w Dąbkach NFZ
Pobyt od czwartku 27.10.2022
Ośrodek ok 100m od jeziora i ok 200m od zejścia na plażę.

Dotarłam ok. 9.30 rano. Miła pani z recepcji wysłała mnie najpierw z dokumentami do pielęgniarki, tłumacząc dokładnie jak dojść łącznikami do właściwego budynku a z tamtąd pielegniarka po formalnosciach ze skierowaniem i pomiarem ciśnienia prowadzi mnie do lekarza, gabinet naprzeciwko.
Zabiegi zapisane, moje sugestie doktor zaakceptował, dołożył coś od siebie. Nowych wyników nie oglądał.

Od godz 10 rano w kawiarni Zielono mi, blisko recepcji podpisywanie oświadczeń, otrzymujemy broszurki informacyjne, opaski na ręce. Jest przydział pokoi i tury posiłków.
Przychodzi też osoba z ochrony i osoby, które chcą zostawić auto na parkingu sanatoryjnym podają nr rejestracyjny.
Koszt parking za cały turnus to 252zł.
Sporo osób stawia auta za darmo ok 200m od wjazdu na teren sanatorium, przy jeziorze.

Od godz 12 mogę odebrać kartę zabiegów w recepcji basenu, blisko gabinetów lekarskich. Razem z kartą dostajemy jednorazowe Zielone prześcieradła z flizelinki.

Moje pory posiłków to
śniadanie 9.00
obiad 13.30
kolacja 18.00
Pierwszego dnia należy nam się już obiad.
Odbiór kluczy od godz 14 w recepcji, wg numerków otrzymanych przy przydziale w kawiarni.

Mój pokój to dwójka na 2 piętrze w najnowszym budynku nr 3, za strefą zabiegową.
Pokój z widokiem na strefę SPA, z drugiej strony widzą tutejszy parking.
W pokoju czysto, wykładzina na podłodze, telewizor (płatny osobno niecałe 120zl za pokój za pobyt), szklanki z duralexu, łyżeczki i dwie literatki. Są lampki nocne.
Pościel czysta, brak narzuty. Mi poradzono tu na forum wzięcie kocyka i to był doskonały pomysł. 2 łóżka, 2 krzesła, 2 szafki nocne, szafa z półkami i 6 wieszaczków.
W łazience kabina, WC i umywalka z korkiem wbudowanym. Mała półeczka, miska i szmatka.

Ręczniki otrzymuje się za kaucją, 2 szt mały i duży - 30zł. Zmieniane raz w tygodniu.
Sprzątanie 3x w tygodniu. Na korytarzy stoi odkurzacz, można skorzystać. Wypożyczanie żelazka w recepcji bezpłatne.

Czajnik darmowy na każdym piętrze na korytarzu. Pralka dostępna na zapisy za 11zł za 2 godz, trzeba mieć swój proszek lub kapsułki. W tym czasie można prać i korzystać z suszarki.

Posiłki to bajka. Moim zdaniem nie do przejedzenia i wręcz za dużo. Śniadania i kolacje szwedzki stół, obiady serwowane. Inflacja nie dotknęła specjalnie stołówki w Argentycie.
Rano i wieczorem 2-3 gatunki pieczywa, bez wydzielania. Herbata czarna typu minutka, cukier. Rano kawa w termosie.
Kilka gatunków serów żółtych, biały ser, kilka gatunków wędlin i parówki lub kiełbadki na ciepło. Zawsze coś z jajkiem, na zmianę jajecznica, jajka na twardo (jest osobno majonez) lub pasta jajeczna. Mnóstwo warzyw: Pomidory, ogórki, Sałata i papryka czerwona. Dodatkowo zupa mleczna, jogurt typu greckiego, płatki owsiane i kukurydziane oraz dżem.
Na kolację zawsze jakieś dodatkowe danie na ciepło.
Obiady serwowane. Na stole duża waza zupy. Zawsze deser typu owoc lub wafelek. Było też ciasto domowego wypieku. Do tej pory (tydzień) danie obiadowe się nie powtórzyło. Raz była ryba reszta to mięso.
Stoliki 6-osobowe i kilka dwójek.
Osoby z pobytu komercyjnego mają ciut bogatsze menu, ale nie dokupywałam bo to mi wystarcza.

W kawiarni spory wybór alkoholi, piwo 0.5L 12zł, małe 10zł, grzane wino 16zł i drinki po ok 20-26zł, kawa. Z ciast tort bezowy kawałek za 22zł i sernik oraz deser lodowe.

W czwartki piątki i soboty wieczorki taneczne, koszt 20zł, z czego 10zł na konsumpcję.
Odbywają się tu też w inne dni koncerty, cena od 10 do 20zł za rezerwację.

Najważniejsza rzecz to oczywiście ZABIEGI. W ramach chorób reumatologicznych mam okłady borowinowe, prądy TENS, gimnastyka insywidualna m.inl. w odciążeniu z podwieszaniem. Jest gimnastyka w basenie, są różne wirówki. Jest indywidualna kriosauna, po niej rozgrzewka na sali na rowerku, bieżni, stepperze lub orbitreku.
Plus, że wszystkie zabiegi są na miejscu, wszędzie dojdziemy łącznikami w klapkach i szlafroku (trzeba mieć swój, nie wypożyczają).
Jest basen, z poręczami dookoła. Prywatnie wstęp 19zl za godz. Można założyć karnecik. Po 10 wejściach 2 gratis.

I to byłoby na razie na tyle :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14570
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Argentyt Dąbki w listopadzie z NFZ

Post autor: GIENIA »

Dzięki Natalio :kwiat: za super opis :)
Udało Ci się zdobyć dwójkę 8-) być może mniej małżeństw było chętnych na wyjazd w tym terminie - Wszystkich Świętych .
ODPOWIEDZ