Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: darek »

Staram się ograniczyć kontakty z Doktorami ,jednak nieraz jestem zmuszony do wizyty bądź też sami upominają się bo CHCA ZOBACZYĆ
Jako Osoba posiadająca kilka schorzeń jestem na tzw mocnej farmakoterapii .
Dzięki temu jeszcze jestem a też dzięki niej egzystuję .
Staram się za pośrednictwem e-maila poprosić o wypisanie zestawu na 1-2 miesiące
Jest to związane też ze względami ekonomicznymi
Kumuluję ,aby faktury brać raz na 2-3 miesiące

Jednak ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem ,że coraz Więcej Doktorów zamiast leczyć Coś wypisuje.
Nawet Moja Córcia - wprowadziła 1 dzień w tygodniu w przychodni ,że wypisuje Recepty, Skierowania , Wnioski
Moja Rodzinna gdy pojawiam się u Niej na wizycie zadaje pytanie Co tym RAZEM.

Ostatnio miałem malutki Problem -Najpierw Rodzinny -Chirurg -Chirurg po zakwalifikowaniu zalecił powrót do Rodzinnego ,aby ten wypisał wniosek do szpitala .
Aby móc być leczonym Musiałem wziąść ZAŚWIADCZENIE od Kolejnych Dwóch Specjalistów ,że MOGĘ mieć wykonany Zabieg.
Oczywiście gdy już dotarłem to prócz Papieru -Doktor chciał poznać Moją Historię -a ona Bogata jest

Zastanawiam się dziś czy w dobie elektroniki nie można mieć jednego sytemu podglądu Historii Pacjenta

Czy wy również biegacie po Zaświadczenia

Moja Rodzinna Wprost ostatnio Poinformowała Mnie ,że na Sekretarkę to się Dziś już nie nadaje bo ..
Przeszła na Emeryturę i pomimo ,że Pracuje chciała By POMAGAĆ a nie tylko coś wypisywać

Nie miałem Odwagi Poprosić o wypisanie Skierowania
Specjalista odsyła do Rodzinnego

A może wystarczyło by ,aby OGRANICZYĆ PAPIEROLOGIĘ -Dać dostęp do Informacji i zeskanować dotychczasowe Kartoteki do jednego Systemu

Fakt
Jest Postęp
Jest możliwość wypisywania Recept na 1 rok
Tylko ,że taką receptę Należy realizować w 1 Aptece - bo Możliwości porównania Ceny

Acha Znajomy poinformował Mnie ,że jego Rodzinna jest tak Zarobiona ,że Aby ograniczyć wypisywanie Wniosków , skierowań Dała Cennik
Tak Cennik
100 zeta za Wniosek Rentowy
100 zeta za wniosek Sanatoryjny
50 zeta za inny

Okazuje się ,że niektóre usługi nie są w cenniku refundowanym przez NFZ

Jakie są Wasze opinie na ten temat

NIE CHCĘ PROWADZIĆ NAGONIKI NA DOKTORÓW
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4203
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: Kleinehexe »

Darku, tak działa system i nie dotyczy on tylko lekarzy. Myślę, że w wielu zawodach borykamy się z ogromną papierologią. Czasem wynika to z tego, że za ten papier trzeba zapłacić, więc ktoś na tym zarabia, więc wszystko jasne po co to i dlaczego, ale bardzo często są to tzw. dupochrony. Jak coś się złego zdarzy, a przecież zaraz musimy znaleźć winnego i go przykładnie ukarać, to jakaś właściwa kontrola, co będzie sprawdzać? Wydawałoby się, że stan faktyczny, rzeczywistą przyczynę wypadku, ale nic bardziej mylnego. Najpierw się sprawdza czy zgadzają się wszystkie świstki, czy dokumentacja jest właściwie prowadzona i nie daj Bóg, żeś nie wpiął w segregator jakiegoś papierka....
Myślę, że lekarz powinien mieć w tej sytuacji odpowiednio do tego przeszkolenego asystenta, ale wiadomo to kosztuje.
Człowiek, nie tylko lekarz, zamiast zająć się tym co jest klou jego zawodu, traci cenną energię na uzupełnianie, tworzenie papierów, które zapełniają i tak pękające w szfach archiwa.
Elektroniczne archiwa.... jest to jakieś rozwiązanie, ale w system też trzeba informacje wklepać, a tu się czasem sprzęt wiesza, sieć nie działa, a czas leci. Poza tym często gęsto i tak są wymagania, żeby zrobić wydruk papierowy. I padają dęby, buki, brzozy ....
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: Sloneczko »

darek pisze: 23 wrz 2022 15:08
.........Oczywiście gdy już dotarłem to prócz Papieru -Doktor chciał poznać Moją Historię -a ona Bogata jest
Wiesz Darek .... oj też chciałabym poznać tą twoją bogatą historię :D
....... jak nie noga to ręka , jak nie ręka to noga, a teraz
żebra i drabina :P Chłopie do Buska trza ci przyjechać..... wszystko ci przejdzie :lol:
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: ZbigniewMax »

Darek,jak u Ciebie z sexem?
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: Sloneczko »

Max..... Darek o instrumentach nic nie pisał to chyba jeszcze działają jak należy :roll:
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: ZbigniewMax »

Widzisz Darek,koniecznie do Buska.Nie masz wyjścia
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: darek »

Sloneczko pisze: 23 wrz 2022 19:22
darek pisze: 23 wrz 2022 15:08
.........Oczywiście gdy już dotarłem to prócz Papieru -Doktor chciał poznać Moją Historię -a ona Bogata jest
Wiesz Darek .... oj też chciałabym poznać tą twoją bogatą historię :D
....... jak nie noga to ręka , jak nie ręka to noga, a teraz
żebra i drabina :P Chłopie do Buska trza ci przyjechać..... wszystko ci przejdzie :lol:
Ty Słoneczko
Już tak z Dziadka się nie naśmiewaj.
Zapewne kojarzysz jak wyglądały moje dłonie, dlatego zdecydowałem się w akcie desperacji w ciągu niespełna 2 miesięcy na dwie narkozy po 3-4 godziny. .
Teoretycznie jedną łapę NAPRAWILI ,druga chcą w ramach Reklamacji poprawić
ale DZIŚ nie jestem aż tak zdesperowany ,aby znowu się dać uspać -Mimo ,że Panie w tych zielonych kitlach Bardzo Sympatyczne
Nawet 2 godziny po zabiegu Przyniosły CZEREŚNIE :P

Co do Żeberek to oczywiście jak Każdy Facet jestem fanem Ciap Kapusty lub po naszymu -panszkrautem
Czyli duszone żeberka pomytlane z kapustą kiszoną gotowaną z ziemniakami-Popularne danie jednogarnkowe na śląsku

Cóż Każdy Dziadek chce być Bohaterem dla Swoich wnuków -zrobi wszystko
Nawet wejdzie na Laubę -altankę po mokrym dachu i potrafi spaść
Potrafi po upadku nadal Bronić Zagrywkę wnuka -łamiąc drzewko spadając na Kwietnik betonowy
Dobrze ,że nie naraziłem na szkody owego kwietnika
A 3 Żebra cóż Kiedyś Musi być ten PIERWSZY RAZ i TRZEBA je połamać

Ale za to jaki sex-y Gips lekki dostałem

Natomiast Słoneczko o Moich schorzeniach nie będę się rozpisywał choć zapewne w ciągu tych kilku lat pojawiały się tematy.
Gdy rozpocznę pisać autobiografię to Gwarantuję ,że Pojawisz się w Niej i Ty
Wszak przez Tyle lat Nawet mnie akceptowałaś na Forum za co Jestem Ci wdzięczny

Zbyszku

Ja Buska jak i Krynicy się Boję ze względów zdrowotnych
Szkoda ,że totalnie bezużyteczny -Bo Franek nie mógł go markerem pomalować
Fakt Boli ,ale i tak powiem warto było popisać się Paradą
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: Maryann »

Ograniczenie papierologii :roll: .. marzenie ściętej głowy Darek :roll: Jest coraz gorzej w tej kwestii. A lekarze tu żadnym odosobnionym przypadkiem nie są. W każdym zawodzie występuje w mniejszej lub większej skali.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: darek »

Zgadzam się ,że PAPIEROLOGIA i PIĘCZĄTKARSTWO to wymysł poprzedniej epoki czy systemu.
Od kilku lat pracuję u NIEMCA i możecie wierzyć lub nie - ale Ryza papieru w Naszej firmie idzie na MIESIĄC
I Mamy najgorszy wynik w Europie w innych krajach RYZA jest spożytkowana średnio na kwartał przy 100 ludzi w Centrali
Pieczątka -Fakt jest jedna w sekretariacie

Ale do rzeczy .
Ostatnio chciałem do specjalisty ,aby się do niego dostać po uprzednim skierowaniu przez Rodzinnego -ów Specjalista zażądał wypisów czy potwierdzeń od innych specjalistów ,aby miał pogląd n/t co mi może zaordynować
ok
Kolejne ksera i kolejne tony nikomu niepotrzebnego PAPIRU !!!!
Każdy Mój specjalista ma zeskanowane karty leczenia -czy nie można wewnętrzną siecią tego podesłać ?
Recepta Tłumaczę ,że mam Internetowego Pacjenta i sms na telefon o tajemnym numerku
3 recepty
Pomijam FAKT ,że co jakiś czas Musze iść ,aby Doktor wypisał -Litanie leków zaordynowanych- CZAS -Mój i Doktora

Pomijam już Fakt i wiem Dlaczego co niektórzy Lekarze tak nie chętnie wypisują Skierowania na Leczenie Sanatoryjne , czy inne wnioski.
Fakt każdy doktor ma je w Swoim systemie ,ale czy ktokolwiek je starał wypisać POPRAWNIE
Dziś po zmianach okazuje się ,że Około 20-25 % Wniosków jest Źle WYPISANYCH - Stąd zwroty do przychodni
Sprawa dotyczy samych symboli czy schorzeń
Dlatego wcale nie dziwię się ,że coraz więcej Doktorów wprost unika wypisywania wniosków ,skierowań lub nawet wprowadzili opłaty za wypisanie
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Lekarz Sekretarka -Wypisywacz zleceń iinnych

Post autor: Natalia-C »

Darek, za wnioski do sanatorium też chcieli opłatę?!
ODPOWIEDZ