Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: Natalia-C »

Bardzo dobrze czyta się Twoje opisy.
Czasem jeździmy z mężem turystycznie do Świeradowa, w miarę blisko mieszkamy. Ciekawie spojrzeć na znane sobie katy oczami innych.
Ciąg dalszy oczywiście mile widziany 😊
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: Duszyczka »

:serce:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: Duszyczka »

Oczywiście żadnych błędów ort.i inter. tu nie popełniłam.Żeby była jasność. .. :mrgreen: :roll: ;) :oops:
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: maciejt »

Jak byłem na Moście 721 co to otwarli w tym roku u Pepików, to prawie obok stoi taka wieża co to można na nią po spirali na górę się wdrapać. No i właśnie tera mi się przypomniało gdzie to taka podobna jest u nas. Oczywiście w Świeradowie, wlazłem tam w ubiegłym roku. Samo wejście to pikuś, ale tam na środku jest taka duża dziura z siatką na którą można wejść. Pół godziny sam siebie przekonywałem żebym nie wymiękał, bo więcej tutaj pewnie nie wrócę i jak odpuszczę to będę żałował. Pomalu opuściłem jedna nogę, kurczowo trzymając się konstrukcji (jak by to miało co zmienić), i tak krok po kroczku aż zgłodniałem. W każdym razie przelazłem po tej siatce pare razy. Jest jeszcze taki balkon szklany, nie wiem czy bym na niego wlazł ale kolejka była duża, a ludzie wpuszczali się pojedynczo bo fotki miały być profesjonalne, to miałem wymówkę żeby atrakcję odpuścić.
Wejście nie było tanie, ale można w dół zjechać taką rurą. No i rura to akurat mi zmiękła jak się okazało, że za ten zjazd trzeba było extra płacić. Sam zjazd to szast prast i po krzyku.
Wejście jest szerokie i bezpieczne, ludzie pchali przed sobą wózki z pociechami tak że teges.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: Duszyczka »

Maciejt...Teraz w tygodniu malo osób chce wchodzić na tę wieżę.65 zł +parking chyba 20 zł i 800 m pod ostrą górę to nieco przeraża.My również nie weszliśmy. Po wjeździe kolejką gondolową na szczyt za 60 zł(???? :roll: )i nieziemski widok stwierdziłam.że wieża jest bez sensu.Weszliśmy tylko za free na tę małą...i wysiłek mniejszy :mrgreen: :D
Zawielo...tak ...wtedy epitety lecą że hoho.. :twisted:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: Zosia »

Dzięki Duszyczko za to co już :kwiat: Opis przywołał wspomnienia ..... Szczególnie wejścia do schroniska na Stoku Izerskim.... :? 8-) . Jedno się nie zmieniło , dotrzeć do Świeradowa to wyzwanie , szczególnie od Wrocławia , choć od nas to wszędzie tak daleko......ale zabiegi zawsze były extra.
Teraz to może turystów niemieckich jest mniej bo tak to polskiej mowy mniej słychać a częściej niemiecką . Serdeczności Duszyczko i ...wracaj zadowolona :kwiat: :serce:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: Duszyczka »

Zosiu...teraz z Wrocławia są busy..tylko wczesniej trzeba zarezarwować.
W kwestii Niemieców..to nadal jest ich baaardzo dużo.Chyba nawet więcej od Polaków z tego co słyszą moje uszy.
Na Stóg Izerski teraz wjeżdża się gondolą... :mrgreen: Teren samego Świeradowa to już niezłe wyzwanie.Z naszego turnusu nikt nie odważył się wejść tam samodzielnie.Zejść chyba też nie..(1.5 godz )Zjazd gondolą kosztuje 5 zł Tak wynika z kupna biletu w obie strony i tylko w górę.Pod gondole z kolei dojeżdża jedna z linii mpk..
Dziękuję Zosiu..❤.wrócę zadowolona. ..Jestem romantyczką i w związku z tym jesień w połączeniu z takim terenem wyklucza niezadowolenie...Cuuuuda😄
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: ewana »

Z ciekawością przeczytałam ,fajnie piszesz .Nie byłam ,ale chociaż Twój opis jest :D Dzięki Duszyczko :kwiat:
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: hipek »

Witam.
Duszyczka chyba zgubiło ci się jedno zero przy cenie biletu na wjazd gondolą.

Pozdrawiam
Hipek
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Świeradów-Zdrój "Goplana"🏂🌲🐻

Post autor: Duszyczka »

Hipku...nie zgubiło się. ..
Za sam wjazd cena 55 zł a wjazd ze zjazdem 60 zł.czyli zjazd 5 zł :D Jeśli tylko sam zjazd to ceny nie znam.Na emerytów 65+ i rencistów stopień umiarkowany i znaczny 5 zł zniżki.... :roll: :?: Jeśli nie mylę się. .
ODPOWIEDZ