Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Insignia 2010 »

Zibi masz racje .....ale spójrz na tytuł postu .
Ktos taki zamiescił , a moj juz gdzies przepadl .
Z tego co mi wiadomo to ludzie i na takie wiesci oczekuja .
Uwaga nader sluszna ale nie wlasciwa .
Gizela
Posty: 3
Na forum od: 31 sie 2022 12:38
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Gizela »

Witam, kochani ! Czy moglibyście podpowiedzieć mi czy w wieku 59 lat uda mi się wyjechać z prewencji. Odmówili mi w styczniu br, w marcu, w lipcu byle jakie powody podając. Odwołałam się 2 razy nic to nie dało. Mam problem z chodzeniem a jestem zmuszona cały następny rok przepracować, nie pójdę na emeryturę. :?
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Insignia 2010 »

Na podstawie jakich papierow cie odrzucili , najlepiej miec rezonansy i opinie neurologa na dokumencie .to nie podważalne papiery a poza tym raz w roku nalezy ci sie prewencja nikt tej laski nie robi .
Problem tylko w tym czy stacjonarne czyli wyjazd czy tez ambulatoryjne czyli skierowanie do miejscowego osrodka rehabilitacyjnego.
Odwołuje sie do skutku .
Dobrze tez miec papier od pulmologa ze masz astme czyli uczulenia i zaleca zmiane klimatu i miejsca odbycia leczenia
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Insignia 2010 »

Zreszta teraz juz pisza i zus sie do tego przyznaje ze kazdy z pracujacych ma prawo do takiego turnusu prewencyjnego .
Jeszcze kilka lat w stecz laske robili ze dali papier , teraz dostepny na sttonie zus ,,,, tz skierowanie ktore sie wypelnia samemu a tylko lekarz prowadzacy podpisuje .
To juz mój któryś z kolei wyjazd , ale to nie nfz tu msza byc papiery konkretne .
Bo i badanie na komisji konkretne , do spodenek trzeba sie rozebrac , kiedys tak nie bylo .
Obecnej parti zalezy aby nasze pokolenie bylo zdrowe i pracowalo jak na dłużej choc w szczujni tvp mówią o skruceniu wieku , a skad skladki ? 😁😁😁😁
Dlatego tez tak zaczeli reklamowac sanatoria aby ludzi zachecać , przy jednoczesnym kozystaniu z tego przywileju jak najdluzej .....placisz skladki jedziesz co roku , nie placisz to tak jak w mazowieckim jedziesz co 3 lata z nfz .
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Insignia 2010 »

Wiedza i konkretna tematyka podniesie poczytność tego postu .....jeszcze rano bylo nie cale 600 czytajacych teraz juz 1000 👍👍👍🙊😁😁😁😁
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Natalia-C »

Zamierzam w przyszłym roku starać się o wyjazd prewencyjny zus na narząd ruchu. Do emerytury jeszcze sporo mi brakuje.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Insignia 2010 »

Nati ....na co czekasz juz teraz sciagaj z netu druk wypełniasz dajesz do lekarza i wysylasz .
Za miesiac komisja , i zalezy ktory zus ale od razu nie pojedziesz od chwili przyznania do wyjazdu czeka sie okolo pol roku .
Wiec nie ma co czekac .
Pamietaj o tym aby dolaczyc pismo do wniosku gdzie i kiedy chcesz jechac .
Gizela
Posty: 3
Na forum od: 31 sie 2022 12:38
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Gizela »

Niestety nie jest tak łatwo jak piszesz. Mam 59 lat ale nie mam prawa do renty, chociaż odciągają mi składki rentowe (oprócz emerytalnych). Gdybym była długo na zwolnieniu i przekroczyła zaś. rehabilitacyjny to już tylko świadczenie przedemerytalne, tak zmienili przepisy. Myślę że to jest ten powód dla którego mi odmawiają pisząc: zbyt krótki okres od poprzedniego pobytu a minęło 8 miesięcy (nie ma tego w przepisach), po raz drugi napisali nie przebywałam na zwolnieniach lekarskich(to nie jest warunek bo wykorzystywałam urlopy i mogą niby ją dostać osoby zagrożone zwolnieniami niby), potem orzecznik odmówił bo moja choroba jest przewlekła koniec kropka nic nie dodał. Najtrudniej było mi otrzymać te opinie bo gdy wystąpiłam na piśmie odpowiedzieli mi że lekarz główny orzecznik nie pozwolił wysłać mi powodu odmowy. Musiałam zaglądać sama po przejechaniu 100 km. Ledwo chodzę , tyłem i na czworakach bo muszę pracować niestety, ale psycha wysiada.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Insignia 2010 »

Jaki rzad takie przepisy a prezes tylko jezdzi i rechocze jak przydeptana żaba .
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd do sanatorium z prewencji ZUS

Post autor: Insignia 2010 »

Czekamy 🤔czekamy 🤔 czekamy 🤭🤭🤭😁😁😁
ODPOWIEDZ