reforma leczenia uzdrowiskowego

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20183
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Felice »

Bo to projekt deformy, a nie reformy... :roll:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3445
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Dzia_dek »

GIENIA pisze: (...) jeśli wejdzie ..." Nowe " ... planowane są też rozmowy nt. skrócenia karencji do 12 miesięcy . Słyszał ktoś o tym :?:
Rozumiem, że masz na myśli karencję, która jest pomiędzy powrotem z sanatorium, a kolejnym wyjazdem /obecnie 18 miesięcy/ :?:
Przeczytałem artykuł z postu Samosi i uczucia mam mieszane. Zastanawia mnie czy przedstawiciele tzw. branży uzdrowiskowej
przejmują się losem przyszłych kuracjuszy czy bardziej obawiają się o swoje zyski. Szczególnie ci których obiekty znajduję się
w mniej atrakcyjnych geograficznie miejscach lub infrastruktura i wyposażenie tych obiektów pozostawia wiele do życzenia.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: BarbaraB64 »

Mnie się wydaje że właśnie chodzi o tę infastrukture, właściciele obiektów które aż prosiły by się o jakikolwiek remont i obecnie mają sporo negatywnych opinii boją się że chcąc utrzymać się i żeby kuracjusze mieli ochotę przyjechać musieliby zainwestować sporo kasy bo Ja osobiście wolałabym jechać w mniej atrakcyjne miejsce ale mieć zagwarantowane godne warunki podczas kuracji .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20183
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Felice »

Na szczęście dla każdego z nas inne miejsca są atrakcyjne. Dla mnie wszyscy mogą jechać do Kołobrzegu. :D
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1247
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Samosia »

A ja dodam....że jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze....NFZ dla nich teraz to kasa na płynąca non-stop a gdy wejdzie ,,reforma" to żródełko wyschnie 😱

Felice 👍osobiście z ochotą wrócę na ten koniec świata do Żegiestowa do ,,Wiktora" do Kołobrzegu mi nie podrodze😄😉🙂
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1410
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: alka50+ »

Felice pisze: 20 kwie 2023 22:21 Na szczęście dla każdego z nas inne miejsca są atrakcyjne. Dla mnie wszyscy mogą jechać do Kołobrzegu. :D
Witam i dziękuję Felice...za,, wysyłanie do Kgu,, mamy dobre miejscówki na kurację ale dla mnie i inne rejony ważne bo gdzieś muszę też wyjechać :lol: ...nawet jak to setki km i różne możliwości dojazdu.
Śledzę też informacje...co i jak może być od 2024r...??
Czas dopowie...ale już dzisiaj wygląda, że będziemy dużo dopłacać....
Pozdrawiam...ze słonecznego Kołobrzegu.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20183
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Felice »

Wzajemnie z bardzo słonecznej Warszawy :kwiat:
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 341
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Archibald »

Sanatoria tylko dla najbogatszych? Reforma lecznictwa może zdemolować branżę uzdrowiskową, znalezione w internecie:
[link]
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2023 23:00 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1959
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Zosia »

Ja gdzieś czytałam, że skierowania będą miały określony czas na realizację. Nie będzie można czekać 4 lata np na Kołobrzeg jak czas realizacji będzie 1 czy 2 lata . W artykule , który czytałam był rok ale to przecież chyba niemożliwe.... chociaż ......
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14655
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: GIENIA »

Zosiu , patrząc na to , o czym piszesz .... być może ten rok na zrealizowanie skierowania , jest jak najbardziej realnym założeniem .... tzn .... załóżmy w K-gu , powiedzą nam , że pobyt za kilka lat , ale w takim przysłowiowym Pcimiu Dolnym .... turnus możliwy już za 2 miesiące .... i wtedy , albo rezygnujemy z K-gu i jedziemy do Pcimia , albo nasze skierowanie straci ważność :roll:

Wtedy i te bardziej i mniej oblegane miejscówki miałyby kuracjuszy .... czyli i wilk syty i owca cała :)
ODPOWIEDZ