reforma leczenia uzdrowiskowego

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: zebra »

Witam.Ja myśle , ze to nie przejdzie. Sanatoria popularne będą miały przepełnienie, miejscowości uzdrowiskowe też. Kazdy by chciał jechać w miesiącach wiosenno letnich, lub w wczesnojesiennych. A co z pózną jesienią i zimą ? Sanatoria będą staly puste? przy tak wysokich kosztach mało ludzi będzie stać jechać komercyjnie. A jak będą wyglądać przydziały ? Wpłynie wniosek do NFZ i co dalej? Lekarz wyznaczy profil leczenia i zaproponuje miejscowości i człowieku dzwoń po różnych sanatoriach i zapisuj się w kolejkę? Np zapiszę sie w Kołobrzegu do jakiegoś sanatorium i będę w kolejce z jakimś tam bardzo odległym numerem. W miedzyczasie znajdę równie dobre sanatorium w innym mieście , to juz mam rejestracje. Muszę się wypisać i zapisać na nowo. Totalny chaos. A może to będzie wyglądać inaczej? Ja dopiero mogę składać w lipcu. Zobaczymy Pozdrawiam. :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: ewiko »

Drodzy ... życie wszystko nam zweryfikuje :lol:
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: kryzny »

Darek Jestem z województwa śląskiego i póki nie obowiązywała w całym kraju 12 miesięczna karencja składałam wniosek zaraz po powrocie z sanatorium .....nigdy ani ja ani mąż nie dostaliśmy odmowy ( nie mam i nie miałam żadnych znajomości w NFZ)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: darek »

o czym Pani pisze ?

Jeżeli JA piszę NIE PRAWDĘ

Poprosze innych mieszkańców woj śląskiego -Mowa tutaj o dawnym KATOWICKIM - nie dolnoląskim i POMOC

Od roku 2016 Jest -BYŁA Nie pisana zasada ,że wniosek można ZŁOŻYĆ ROK po powrocie
Od roku bodajże 2018 zaczęło to Obowiązywać w województwie mazowieckim- WARSZAWSKIM

Natomiast Wielką Ustawę wprowadzono dla Całej POLSKI od roku 2021

DOTYCZY TO NFZ

Oczywiscie ta karencja nie obowiązuje w ZUS ani w KRUS
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Felice »

W Mazowieckim nigdy przed wprowadzeniem ustawy nie było karencji.
Darek jeżeli schorzenie było inne to Śląski też nie mógł odmówić przyjęcia dokumentów.
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: aw21 »

Witam. W Lubelskim również nie było karencji do czasu ustawy. Wracałem i w ciągu miesiąca składałem następne skierowanie. Natomiast w Śląskim rzeczywiście było nie pisane prawo że po roku. Mogę to napisać gdyż mój znajomy z którym utrzymuje kontakt musiał czkać rok po powrocie. Pozdrawiam. ;) ;) ;)
kryzny
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 109
Na forum od: 20 sty 2015 09:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: kryzny »

Panie Darku ja piszę o sobie mężu i bracie . Nikt z nas żadnej karencji przed zmianą ustawy nie miał .Różne historie ludzie opowiadają Takie że lekarz życzył sobie 100 zł za wypisanie wniosku ( skłonna jestem w to uwierzyć ) Znam osobę która narzekała że skierowania do sanatorium nie dostaje lamentując że inni ciągle jeżdżą , a potem okazało się że po zrobieniu badań nigdy do lekarza nie dotarła więc jak mogła dostać przydział. Nie wiem jak inni mieszkańcy województwa śląskiego ( dawne katowickie jak Pan pisze) Mogę wypowiedzieć się tylko w swoim imieniu mojego męża i brata (brat z Zabrza)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: darek »

SUPER

CZYLI Jak Darek wymysliłem sobie coś co było na porządku dziennym na Sląsku przez ponad 3 lata
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5039
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: zbigniew165 »

Kolega złożył w listopadzie 2022 r wniosek, ale na tydzień przed upływem 12 miesięcy od ostatniego powrotu z sanatorium.
NFZ Łódź odesłała jego wniosek do lekarza kierującego ze względu na to, że nie upłynął rok od powrotu z sanatorium.
Zdążył jeszcze z wysłaniem nowego wniosku papierowego przed 31 grudnia 2022 r.
Wniosek oczywiście pani doktor musiała napisać nowy, bo tamten został przekreślony w NFZ.
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1228
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: zawiela »

Mam znajomą z Wielkopolski,poznałyśmy się 9 lat temu w Świeradowie,już wtedy ONI mieli rok karencji,co mnie bardzo zdziwiło,my podlasianie wracaliśmy i na drugi dzień mogliśmy składać następny wniosek.Teraz to wiadomo,wszyscy w jednym kotle :twisted: ;)
ODPOWIEDZ