reforma leczenia uzdrowiskowego

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Kotek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 lip 2022 20:31

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Kotek »

Jak dla mnie to jeżeli chodzi o sanatoria, to nfz w tej chwili działa jak biuro podróży dla seniorów. W tej chwili w sanatoriach przeważają same małżeństwa. Wiadomo że w pewnym wieku każdy ma jakieś schorzenia, więc dlaczego nie pojechać sobie za parę groszy na 3 tygodniowe "wczasy" z zabiegami. Pojedyncze osoby to są poszpitalne lub z zus i nie mają np. szans na dwuosobowe pokoje . Dla mnie to dziwne.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Bogutka5 »

zbigniew165 pisze: 19 sty 2023 12:39 Jeszcze doradzę, że zaglądaj codziennie na IKP, bo tam będziesz trzy tygodnie wcześniej miała w skierowaniach do sanatorium wpis, że już jesteś po weryfikacji.
Ja tak miałem, że trzy tygodnie po wpisie w IKP dostałem pismo z NFZ, a kolejka już się zmniejszała.
Zbigniew, czy informacja w IKP o wniosku pojawią się jak tylko zostanie on w NFZ zarejestrowany czy dopiero po weryfikacji?
Pozdrawiam
Bogutka
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 680
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Abstynent666 »

Kotek pisze: 18 lut 2023 03:25 Jak dla mnie to jeżeli chodzi o sanatoria, to nfz w tej chwili działa jak biuro podróży dla seniorów. W tej chwili w sanatoriach przeważają same małżeństwa. Wiadomo że w pewnym wieku każdy ma jakieś schorzenia, więc dlaczego nie pojechać sobie za parę groszy na 3 tygodniowe "wczasy" z zabiegami. Pojedyncze osoby to są poszpitalne lub z zus i nie mają np. szans na dwuosobowe pokoje . Dla mnie to dziwne.
Kotku ,zgadzam sie ze sa naduzycia ,powinni to ukrocic ,pisalem juz o tym nie raz i fala hejtu na mnie spadla ,to znaczy ze mam racje :lol: :lol: ,mysle ze gdyby nie bylo tych wspolnych wyjazdow to kolejka by byla bardzo krotka ,zazdrosnicy by nie jezdzili :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14583
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: GIENIA »

Moim zdaniem , niechby były te wspólne wyjazdy .... czasami seniorom i nie tylko seniorom ;) chodzi o koszt czy bezpieczeństwo podróży .... ale już na miejscu , niech będa traktowani , jak kazdy inny kuracjusz .... panie z paniami , panowie z panami .... bo teraz zdobyć dwójkę w sanatorium , to graniczy z cudem .

Kotek wspomina o pobytach z ZUS ..... to ja wspomnę o pobytach z KRUS .....turnusy zimowe i świąteczne to w większości małzeństwa :)
Na jednym takim moim pobycie było coś ok 120 osób , z tego ok 80 osób to małżeństwa .... takim jak ja , pozostały studia i trójki ...
Kotek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 lip 2022 20:31

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Kotek »

Masz rację, niech jadą razem, ale traktowani jak pojedyńczy kuracjusze. Mało tego małżeństwa, osobiście znam pary nie małżeńskie, które też jadą razem i dostają wspólne pokoje. Opiszę sytuację. Koleżanka dostała sanatorium w bardzo renomowanym uzdrowisku, bardzo renomowanym ośrodku. Najpierw dostała pokój dwuosobowy na 7 piętrze z widokiem na morze, a za chwilę jej zmienili, bo ten był potrzebny dla małżeństwa. Dostała niby studio na niskim parterze, na które składało się salon i 2 dwuosobowe pokoiki kliteczki bez okien na szczęście każdy z łazienką. Nie uwierzyłabym gdybym nie widziała.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4498
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Kleinehexe »

Moim zdaniem , niechby były te wspólne wyjazdy .... czasami seniorom i nie tylko seniorom ;) chodzi o koszt czy bezpieczeństwo podróży .... ale już na miejscu , niech będa traktowani , jak kazdy inny kuracjusz .... panie z paniami , panowie z panami .... bo teraz zdobyć dwójkę w sanatorium , to graniczy z cudem .
Gieniu, masz rację, ale po co zaraz ta segregacja płciowa. ;) :P
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14583
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: GIENIA »

Kleine :kwiat: a jak inaczej zakwaterować w trójce :?: :lol: :lol: ... chooociaż :P
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4498
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Kleinehexe »

Do trójki to już może być problem, ale ile ludzi tyle potrzeb. ;) :lol: :lol:
O dwójki mi chodziło, bo o nie jest trudno przez małżeństwa.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: ka_jak_kazimierz »

No właśnie, tak czy inaczej tylko reforma (o ile wejdzie...) może coś w tym temacie zmienić. A jak - to już nie moja głowa, niech wymyślą ci którzy za to pieniądze biorą. Trzeba było konsekwentnie trzymać się zasady, że NFZ nie gwarantuje wyjazdu w tym samym terminie i w to samo miejsce małżonkom.
Teraz ani na poważnie, ani w żartach tego problemu się nie rozwiąże, bo jak sami piszecie skala zjawiska jest zbyt duża.
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4498
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: reforma leczenia uzdrowiskowego

Post autor: Kleinehexe »

Już gdzieś pisałam jak można to rozwiązać. Traktować małżeństwa jak każdego innego kuracjusza, czyli jeśli po przyjeździe są dostępne dwójki, to dostają dwójkę, a jeśli już nie ma, to rozdzielamy. Proste rozwiązanie bez dyskryminacji żadnej ze stron, decyduje kolejność przyjazdu.
ODPOWIEDZ