Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: BarbaraB64 »

Witam wszystkich :) Wczoraj zaczęłam turnus w ramach Rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku Magnolia w Ustroniu . Jest to pobyt częściowo płatny , w moim przypadku wyniosło to 1031 zł . Zameldowalam się prze 12- tą ale dużo osób było wcześniej ,otrzymałam pokój dwuosobowy , współlokatora też z mojego województwa i okazała się bardzo sympatyczna więc nie przewiduje żadnych zgrzytów między nami ;) pokoik malutki z balkonem , łazienka też malutka ale pomieszczenia czyste , łóżka wygodne chociaż jak dla mnie to materac zbyt miękki ale kto co lubi ;) pościel bielutka i nie podarta , ręczniki dwa ,jeden duży i jeden mały też białe . Jedzenie na jedną zmianę , śniadanie godz 8:00 , obiad 13- ta a kolacja 17:30 , wszystko jak dla mnie bardzo smaczne i porcje wystarczające , na śniadanie dla przykładu kilka plastrów wędliny , kilka plastrów sera żółtego , kilka plastrów pomidora , dziś też była możliwość zjedzenia płatków z mlekiem , był też twarożek i dżem , pieczywo w koszyczkach kilka rodzai , w termosach woda do samodzielnego zaparzenia herbaty i plasterki cytryny . Obiad to zupa w wazach , drugie danie serwowane , kompot i na deser owoc . Kolacja to tak jak do śniadania tylko asortyment zmienny ;) Dziś miałam też wizytę u lekarza ( niektórzy mieli już wczoraj) i zlecenie zabiegów , pani doktor bardzo miła , słuchała sugestii co komu pomaga ;) dostał.wiec masaż manualny częściowy kręgosłupa , jonoforeza borowinowa , okłady borowinowe , kąpiel solankową , prądy TENS , prądy diadynamiczne , magnetron , ćwiczenia ogolnousprawniajace ale to wszyscy dostawali , jestem zadowolona z tego zestawu , szkoda że nie wzięłam stroju kąpielowego bo pani doktor proponowała jacuzzi :D Rehabilitanci bardzo mili , zresztą jak na razie cały personel bardzo miły , na razie tyle moich spostrzeżeń , Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: Yark »

Dziękuje za opis pobytu, oby większość z nas tak robiła. Pozdrawiam :)
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: Natalia-C »

Barbara bardzo dobry opis. Nie ukrywam, że czekam na Ciąg dalszy. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: BarbaraB64 »

Witam w niedzielę :) Pierwszy tydzień pobytu minął szybko , w sumie niewiele mam nowych informacji , jedzonko nadal smaczne i naprawdę w wystarczających ilościach , np. dziś na śniadanie była kiełbasa na gorąco do tego zestaw na talerzu ,pomidor , pasztet , serek topiony i na wspólnym talerzyku dla całego czteroosobowego stołu dżem , tak więc dla każdego coś miłego ;) we wtorki jest kolacja przy muzyce , śpiewa pan i jedna z kelnerek , każdy chętny może też potańczyć , było naprawdę bardzo fajnie . Jeśli chodzi o maseczki to tylko na wizytę u lekarza były zakładane ,poza tym nikt w nich nie chodzi w budynku .Zabiegi można załatwić wcześniej niż ustalona godzina jeśli akurat aparatura jest wolna . Chętni na tańce chodzą najczęściej do Złocienia lub Malwy . Pogoda jak na razie dopisuje więc Ja dużo spaceruje , zdarza się że i kilkanaście kilometrów dziennie zrobię a ten kto zna Ustroń wie że jest gdzie spacerować . Jeszcze słówko o sprzątaniu , bywa że trzeba kilkanaście razy przypominać paniom że prosimy o zabraniu śmieci z łazienki lub umycie umywalki ale można się doczekać w końcu lub samemu iść po worek i wymienić ;) i to by było na tyle dziś , jeżeli ktoś jest zainteresowany lub ma w planach pobyt w Magnolii i ma jakieś pytania to chętnie odpowiem , Pozdrawiam Wszystkich i Miłej Niedzieli Życzę :kwiat:
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: Natalia-C »

Barbara dziękuję za cd i życzę jak najlepszego dalszego pobytu. Dużo zdrowia i pięknej pogody życzę 😊
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: BarbaraB64 »

Natalia-C Dziękuję , na razie pogoda dopisuje , oby tak dalej bo lubię spacerować :)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: BarbaraB64 »

Witam Wszystkich :) Mój pobyt w Magnolii dobiegł końca ,jutro wracam do domu , do moich poprzednich spostrzeżeń mogę jedynie dopisać że jadłospis zrobił się monotonny , potrawy się powtarzały ale nadal smaczne i spore ilości . Pogoda trafiła się piękna , wręcz w niektóre dni letnia . Podczas pobytu poznałam.kolezanke z naszego forum która mieszkała kilka pokoi za mną , anezobk , dziękuję za możliwość wypicia wspólnie kawy :serce: , cieszę się że Cię poznałam :kwiat: Ogólnie mój pobyt uważam za bardzo udany , całościowo oceniam ośrodek Magnolia na mocną ósemkę i nie wykluczam że pojawię się tam ponownie . Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: GIENIA »

Barbaro :kwiat: dopiero teraz przeczytałam Twoją opinię .... dziękuję za nią :)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: BarbaraB64 »

Gieniu staram się być pomocna tym bardziej że czasem sama szukam opinii o sanatoriach i ośrodkach rehabilitacyjnych i jestem wdzięczna jeżeli ktoś dzieli się z innymi swoimi spostrzeżeniami z pobytów . Pozdrawiam Cię Serdecznie :kwiat:
Dusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 14 wrz 2013 15:46
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa Ustroń ośrodek Magnolia

Post autor: Dusia »

Dziękuję za informacje. Ja mam planowany wyjazd na luty 2023 r.
ODPOWIEDZ