Ustroń Muflon

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Kilka dni mnie tu nie było-ale już nadrabiam zaległości . Zacznę od tego że jest jeszcze zabieg terapia manualna , który polecam bardzo a pani rehabilitantka, która wykonuje te zabiegi naprawdę wie co robi i fajnie że pyta czy ktoś ma przy sobie wynik rezonansu ,czyta go a dopiero potem pracuje z pacjentem.

Kolejna rzecz to dopowiem może że busy do centrum kursują tylko od poniedziałku do piątku.

W Ustroniu jest pralnia samoobsługowa M&W czynna 7 dni w tygodniu,która oferuje pranie ,suszenie zarówno na miejscu jak i na dowóz oraz prasowanie . Płatność za usługę prania i suszenia w automacie monetami.Na terenie pralni znajduje się rozmieniarka banknotów oraz automat ze środkami piorącymi .

Do tej pory ośrodek zorganizował wieczorek taneczny i opłacił nawet DJ. Wstęp był wolny a kuracjusze bawili się dobrze.

Teraz może coś dla łasuchów :
Jest pyszna Wow Pączkarnia na ulicy 3 Maja 12 G - jest bardzo duży wybór pączków -zdecydowanie polecam!
W sanatorium Równica w klubie kuracjusza pycha sernik -chyba lepszego nie jadłam i ponoć mają pyszną szarlotkę .
W drodze z Muflona do Pijalni Wód Mineralnych tak gdzieś pośrodku jest gospoda nazwy nie pamiętam będzie tam szyld z jednej strony napis że zapraszają na pstrąga a z drugiej że na pierogi -i tam właśnie mają pyszną szarlotkę na ciepło z lodami i bitą śmietaną oraz wyśmienite placki ziemniaczane z sosem grzybowym.

Dla chętnych do zwiedzania okolicy i nie tylko to w Pijalni Wód są ogłoszenia z biura podróży i tam właśnie polecam kierować swoje pierwsze kroki.

Na dziś chyba tyle . :)
margarita
Posty: 3
Na forum od: 05 kwie 2018 14:58

Re: Ustroń Muflon

Post autor: margarita »

Tremblanka, zdaje się, że panią zmienię. Będę na turnusie od 4 listopada. Czytając opinie o Muflonie na forach jestem jednak pełna obaw.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Margarita faktycznie miniemy się -nasz turnus wyjeżdża 3 listopada.

Z opiniami jest różnie : osoby które są po raz pierwszy w sanatorium są zawiedzione warunkami jakie tu panują -ale w większości są to opinie osób które wyjeżdżały na wakacje do kurortów lub hoteli.

Od siebie mogę dodać ,że poranna gimnastyka ogólnousprawniająca pod czujnym okiem pana Mateusza jest przyjemnym obowiązkiem a nie przymusem .

Bardzo będę ciekawe Twojej opinie o tym ośrodku.
Pozdrawiam i życzę fajnego pobytu.
Panki
Posty: 2
Na forum od: 31 paź 2022 11:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Panki »

Czy można prosić o informację jak jest z parkingiem, ponieważ planuję jechać swoim autem
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Parkingi są dwa :
jeden przed samym budynkiem
drugi trochę niżej w stronę ' Daniela '
Na żadnym z nich nie ma przydzielonego numeru .
Opłata za 1 dzień to 10 zł tak więc za turnus wychodzi 240 zł .
Pozdrawiam i życzę udanej rehabilitacji .🙂
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Natalia-C »

Tapamaraba, na jednej z grup dotyczących rehabilitacji z ZUS napisano, ze większość zabiegów to albo jakaś gimnastyka w różnej formie albo jakieś mało przydatne Pogadanki i wykłady. Czy tu w Muflonie też to miałaś?
Czy zabiegi zajmowały dużo czasu, faktycznie było ich ponad 90, czy udawało się wykroić czas na spacery w ciągu dnia itp?
Pozdrawiam
Cezariusz
Posty: 2
Na forum od: 25 paź 2022 15:05
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Cezariusz »

Chciałbym zapytać...czy jeśli chodzi o zakwaterowanie w pokojach ,jest jakiś wybór?...czy można poprosić o niższe piętro ,pokój typu studio.
Czy obsługa w Muflonie jest elastyczna co do takiej prośby..
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Natalia-C pisze: 16 lis 2022 17:44 Tapamaraba, na jednej z grup dotyczących rehabilitacji z ZUS napisano, ze większość zabiegów to albo jakaś gimnastyka w różnej formie albo jakieś mało przydatne Pogadanki i wykłady. Czy tu w Muflonie też to miałaś?
Czy zabiegi zajmowały dużo czasu, faktycznie było ich ponad 90, czy udawało się wykroić czas na spacery w ciągu dnia itp?
Pozdrawiam
Faktycznie gimnastyka jest 3 x dziennie ( ja miałam ogólnousprawniającą, indywidualną oraz ćwiczenia w basenie).
Pogadanki i wykłady są obowiązkowe i nie ma znaczenia do jakiego ośrodka ZUS nas skierowano.
Zabiegi zaczynały się już o 8.30 a ostatnie były o 15.30 . ( W moim przypadku zaczynałam o 9.15 i właśnie ostatni zabieg był o 15.30 ) ktoś inny kończył o 14 . Godziny zabiegów w miarę możliwości można zmienić u Pań rehabilitantek.
Co do spaceru między zabiegami to zależy od tego gdzie chcemy się przejść-najblizsze miejsce gdzie możemy kupić np . mleko do kawy ( i pyszną Tartę czekoladową z Malinami ) znajduje się w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia ale ponoć czynne tylko do 15 godz . Specjalnie wymieniłam tu mleko do kawy ponieważ sklep taki z większym asortymentem to dopiero znajdziemy naprzeciw Szpitala Reumatologicznego .
W razie pytań śmiało pisz.🙂
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Cezariusz pisze: 16 lis 2022 21:31 Chciałbym zapytać...czy jeśli chodzi o zakwaterowanie w pokojach ,jest jakiś wybór?...czy można poprosić o niższe piętro ,pokój typu studio.
Czy obsługa w Muflonie jest elastyczna co do takiej prośby..
[/qu
Zależy na kogo trafisz nie wszystkie osoby z recepcji są chętne do współpracy w kwestii rezerwacji czy wyboru konkretnego pokoju. Proponuję zadzwonić wcześniej i zapytać a w razie pani nie chętnej do współpracy zadzwonić dnia następnego.

Jak jest z możliwością wyboru piętra tego już nie wiem .Podpowiem tylko że są pokoje z balkonami i ponoć bez balkonów.
W razie problemów z suszeniem prania nadmienię,że w budynku na 1 piętrze jest malutka suszarnia na pranie .
ODPOWIEDZ