Ustroń Muflon

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Witam.
Jestem dopiero drugi dzień w Muflonie- jednak parę zdań już mogę napisać . Chcę zaznaczyć ,że wszystko co tutaj piszę to jest tylko moja opinia a z nią nie wszyscy muszą się zgadzać .

Zacznę może od przyjazdu -na skierowaniu na rehabilitację mamy napisane ,że turnus zaczyna się od godz 0.00 (północy) i tutaj faktycznie nie ma problemu z przyjazdem o tak późnej porze -należy jednak wczesnej zgłosić chęć przyjazdu o takiej godzinie . Panie w recepcji miłe pomocne.
W budynku jest winda -jedna tylko ale zawsze już jakaś jest -w ciągu dnia trzeba się trochę na nią naczekać....ten kto sprawniejszy to zdecydowanie szybciej zajdzie na górę na nogach .

Pokój który mi przydzielono jest czysty i ciepły i ma balkon .Na balkonie są sznurki do wieszania prania ,suszarek balkonowych brak ,ponoć jest suszarnia gdzie ewentualnie można wysuszyć rzeczy .
Łazienka jest również czysta i bez śladów jakiegokolwiek grzyba czy brzydkich zapachów.

Stołówka czysta ,estetyczna i posiłki bardzo smaczne jak dla mnie wystarczające nie wiem tylko czy panowie by się że mną zgodzili. :roll:

Ciąg dalszy nastąpi......
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

.... pokoje zapominałam dodać mogą być:

w 1 pokoju –2 kuracjuszki albo pokój typu studio, gdzie jest wspólny przedpokój i łazienka ale każda osoba ma swój pokój z możliwością zamknięcia drzwi .

Przed budynkiem jest parking płatny za turnus 24 dniowy - 240 zł i nie ma przydzielanych konkretnych miejsc .Dziś stoisz tu -wyjdziesz na miasto i wracasz a tu już na tym miejscu stoi kto inny . W sytuacji gdy po powrocie nie znajdziesz miejsca przed budynkiem to wtedy należy zjechać trochę w dół w stronę
"Daniela " tam znajduje się dodatkowy parking .
Istotna informacja dla osób ,które nie przyjechały autem a chcą się dostać do centrum - na trasie Muflon -sklep Lidl kursują busy praktycznie co godzinę i koszt przejazdu w jedną stronę to 5 zł.

Zapomniałam napisać o godzinach posiłków,ale już nadrabiam zaległości :
Dla kuracjuszy ZUS
Śniadanie 8-8.30
Obiad 13.00
Kolacja 17.00

Dla gości indywidualnych i gości PFRON
Śniadanie 8.30-9.00
Obiad 14 .00
Obiadokolacja 16.00
Kolacja 18.00

Czasami godziny zabiegów pokrywają się z godziną obiadu ,ale problemu nie ma ponieważ Panie z kuchni podadzą obiad na godz 14 .

Ważne informacje dla kuracjuszy znajdują się na tablicy ogłoszeń na poziomie -1 naprzeciw gabinetu lekarskiego nr 2 .

Biblioteki w budynku brak - najbliższa jest w Równicy lub Szpitalu Reumatologicznym, ewentualnie można się udać do Biblioteki Publicznej w centrum.

Na dziś tyle moich nieco chaotycznych opinii.
W razie pytań śmiało pisać. :D
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3814
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Trzeba przyznać że jak na jeden dzień pobytu to orientacja w terenie już niezła 🤔.
Informacje z pewnością przydatne dla przyszłych kuracjuszy 👍
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Natalia-C »

Tapamaraba dziękujemy za pierwsze wrażenia z Muflona.

Pamiętam, że obawiałaś się, czy nie będzie zimno. I jak jest? Grzeją wystarczająco?

No i teraz czekam wieści o zabiegach. Jakie masz i jak są wykonywane.
Życzę udanego i pożytecznego dla zdrowia całego pobytu, a sama już odliczam dni do swojego wyjazdu.
Pozdrawiam serdecznie
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Natalia -C w dzień kaloryfery są zimne ,ale jak są dni tak ciepłe jak ten dzisiejszy to mam otwarty prawie cały dzień balkon bo jest tak gorąco w pokoju.

Z zabiegami to jest tak ,że w 80 % lekarz sam zdecydował nie pytając się mnie co ja na to ,jedynie zapytał czy jestem chętna na ćwiczenia w basenie .
Ja sama zapytałam o możliwość hydromasażu.
Moje zabiegi :
Gimnastyka ogólnousprawniająca
Krioterapia miejscowa
Gimnastyka indywidualna
Prądy DD
Gimnastyka w basenie
Kąpiel wirowa kończyn dolnych
Jonoforeza
Laser
Hydromasaż podwodny ten zabieg jest wykonywany w Danielu i ponoć jest to coś w stylu jacuzzi.
Gimnastyki 2 rodzaje i basen mam do końca i codziennie a reszta po kilka zabiegów na cały pobyt i kończą się jedne a zaczynają drugie .

Dziś pytałam personel to masaże ponoć też są wykonywane . W piątek mam lekarza to dopytam jeszcze czy mogę sobie dokupić parę tych masaży. Widziałam też gabinet z podpisem kriosauna ,ale nie wiem czy faktycznie ktoś z tego korzysta. Koleżanka ma jeszcze zabieg FANGO.

Widoki ładne i pogoda dopisuje -oby tak dalej.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4088
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Bibi2 »

Rozumiem , że jeszcze będzie ciąg dalszy ,
za dotychczasowy opis dziękuję :kwiat:
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Bibi2 - w wolnej chwili postaram się skreślić kilka zdań .
Na pewno muszę sprostować informację o tym, że dokupię sobie kilka masaży -dzis pytałam o taką możliwość ale usłyszałam ,że kuracjusze z ZUS nie mogą dokupić zabiegów. Na kriosaunę kuracjusze są dowożeni .

W dniu przyjazdu pada pytanie o dietę i jest do wyboru lekkostrawna i cukrzycowa. Przy wyborze tej drugiej jest dodawany jogurt-ale należy odebrać go o godzinie 10 -jest to mało wygodne ponieważ w tym czasie są zabiegi i nie myśli człowiek o wyjściu na stołówkę .Odebrać jogurt można przez jakiś krótki czas potem stołówka jest zamknięta.

Uwaga dzwi do pokoju mają zamki zatrzaskowe - polecam zawsze sprawdzić czy klucz mamy ze sobą .

Na dziś chyba tyle .
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Natalia-C »

Tapamaraba
dziękuję za wszelkie info, może kiedyś będę mieć okazję tam być.
Ten zakaz dokupywania zabiegów dla pacjentów ZUS mi się nie podoba, ale zdaje sie że ogólnie tzw. ZUSowcom przypada dużo więcej zabiegów podczas turnusu niż tym z NFZ. Może dlatego nie można, że już za duże obciążenie dla organizmu?
Tak czy inaczej na cd niecierpliwie czekam i miłego wypoczynku i kuracji życzę. Przy okazji, jaki to jest profil leczenia z ZUS /na co/ jeżeli można spytać. Pozdrawiam serdecznie :serce: :)
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 131
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Yark »

Tapamaraba,byłem na turnusie z ZUS i nie było problemu z uzupełnieniem płatnych zabiegów ( konkretnie masaż). Chyba każdy ośrodek sam o tym decyduje. Zdrowia :)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ustroń Muflon

Post autor: Tapamaraba »

Natalia -C jestem na rehabilitacji z powodu narządu ruchu .
Yark być może każdy ośrodek ma inne zasady .

Natalia -C i Yark pozdrawiam serdecznie.🙂
ODPOWIEDZ