Odwiedzone sanatoria - Opinie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Janusz1965
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 30 kwie 2016 11:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Janusz1965 »

Tu nie chodzi o to kto był z jakiego turnusu NFZ czy ZUS czy prywatnie chodzi o wiedzę czy do tego sanatorium warto jechać podajemy np . Byłem w sanatorium Wojnar w Zakopanem i jedzenie dobre zabiegi dobre pokoje czyste Wygodne dobre i nie interesuje mnie czy byłeś z ZUS NFZ czy prywatnie czy byłeś w 4 czy jedynce. Ja podejmę decyzje. Czy to takie trudne? I rzeczywiście można pobyty określić z ostatnich dwóch lat bo wszystko się zmienia . Czy to takie trudne by udostępnić informacje na temat obiektu w którym się było? A skalę sobie ustalcie sami ja przyjąłem najprostszą od 1-10 . Czego tu nie rozumieć?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5039
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: zbigniew165 »

Z tego, co wiem, to w Zakopanym nie ma żadnego sanatorium. :roll:
Samo Zakopane, to nie jest uzdrowisko, chyba, że się mylę.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: darek »

Zbyszek
Po co się stresować .
Kolega Janusz chciał dać skalę porównawczą SWOICH POBYTÓW
Czy były to pobyty Sanatoryjne -NIEWAŻNE
Były to pobyty wg Pana Janusza Wyjazdowe.

Może Kolega Janusz nie chce zrozumieć ,że Pobyt Komercyjny Naprawę różni się od tych ,które pozwoliłem sobie wymienić

Januszu

Nie obraź się ,ale chodzimy w podobnym pesel i swoja przygodę z sanatoriami rozpoczynałem Naprawdę Naprawdę Bardzo dawno.
Mam malutką skalę porównawczą do kolejnych dekad na przestrzeni ponad czy około prawie 40 lat.

Kołobrzeg pamiętam gdy Bałtyk -był obiektem KWK Katowice a sanatoriów w Kołobrzegu było WSZYSTKICH raptem no 10.
Ja do Kołobrzegu jako Młody kierowca jeżdziłem za karę mając wozić Kuracjuszy z Hutnika do Słoneczka na Basen:)
wysyłali mnie bo juz chorowałem na pewną przewlekła chorobę

Szczawnice kojarzę bo Firma miała we władaniu Sławnego na górce Hutnika

Gdy musiałem się przebranżowić to Nawet udało mi się pracować przy budowie jednej z PIRAMID w Ustroniu.
Gdzie ówczesna Firma też miała swój obiekt
A nawet po latach jako pacjent kariologiczny być u Ziętka w jego Równicy.
Zresztą -Mój oddział kardio nadal wysyła tam pacjentów a Skierowanie na pobyt 10 czy 14 dniowy - nie koniecznie sanatoryjny ,ale na Prawach Kuracjusza to jak zakup biletu komunikacji
Każda wizyta w Zabrzu czy Ochojcu to pytanie czy piszemy papier do Ustronia.

Fakt NIGDY nie byłem na Pobycie z ZUS - bo mam Pecha i orzeczenie NA Stale
Ale mógłbym podobnie jak Ty wypisać informacje o Obiektach wg Mojej skali ,która nie zawsze będzie pokrywać się z odczuciami INNYCH
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: darek »

Panie Januszu

Aby podbić Pana RANKING
w tym tj 2022 roku byłem w 3 obiektach mających w Nazwach Rehabilitacja

Jeden nastawiony TYLKO na gości ze skierowaniami z PFRON plus Goście komercyjni bez Zabiegów
Gdzie Standard to budynek budowany w czasach Jaruzelskiego rok 1982 ,oczywiście podział na PFRON i Komercję
Miejscowość Międzywodzie
Wg Mojej klasyfikacji -jako Komercyjny pokój ,wyżywienie PRL to taka słaba 3 -Choć była zupa mleczna na śniadanie i był w piątek śledź od Rybaka z Międzywodzia

Kolejny również Komercyjny pobyt w Kołobrzegu -gdzie pokój to XXI wiek --łazienka z bidetem ,wanna i prysznic , Korytko nie do przejedzenia , w ofercie zabiegi Jednak Minus to komunikacji 3 windy na ponad 500 ludków oraz pokój na pólnoc -ZIMNY -Ocena końcowa 5

Ostatni to pobyt w pewnym Hotelu SPA z oferta Rehabilitacyjną warunki na poziomie 4**** , korytko na 5***** zabiegi w czasie kiedy Kuracjusz gośc ma czas -Baza zabiegowa czynna od 7 do 23 Ocena na poziomie 8 - dlaczego - bo rano było słychać z sąsiedniej posesji tłuczenie transporterów spożywczych plus samochody oraz wymiana ręczników na żadanie
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: emik »

Dareczku, jeśli to nie tajemnica, gdzie ten ośrodek kołobrzeski, o którym wspomniałeś?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5039
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: zbigniew165 »

Darek masz rację ale w takim razie Janusz moim zdaniem źle wybrał tytuł tematu.
Jak coś piszemy, to piszmy to prawidłowo, bo po co mącić czytającym, że byłem w sanatorium, a to tylko Ośrodek Wczasowo sanatoryjny lub rehabilitacyjny bez statusu SANATORIUM.
Sanatoria to obiekty które są tylko w miejscowościach mających status UZDROWISKA i to wszystko w tym temacie. :!:
Emik wejdź na posty Darka, to bez trudu zorientujesz się o którym obiekcie w Kołobrzegu pisze. :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4068
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Bibi2 »

Wiecie co ? , Wy to macie problemy , aż przykro się czyta .
Nie odpowiada formuła zaproponowana przez Janusza - nie piszcie , czepiacie się jak przysłowiowe rzepy .
Poprawność wzorcowa :?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11605
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Atina »

Oceniam tylko sanatoria
Jak dotąd żadne sanatorium nie wygrało z pobytem w Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Krynicy Zdroju :D daję 10 8-)
Zawsze pod uwagę biorę takie kryteria jak: rehabilitacja, wyżywienie baza noclegowa,w takiej kolejności oceniam.
Byłam tam na pobycie w sanatorium uzdrowiskowym 8-)
Ale coś czuję że jak poznam ogólnie pisząc,,Busko,,...dużo może się zmienić ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Felice »

Moje dyszki za całokształt to Wojskowy Busko Zdrój, teraz do tego dołączył Włókniarz. Wojskowy Krynica na 9, teraz po zmianie dyrekcji nie byłam. Większość moich pobytów to szpitalna rehabilitacja ogólnoustrojowa.
Bibi całkowicie Ciebie popieram… takie pierdólki ludziom zaprzątają głowę że naprawdę ciężko zrozumieć.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2547
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Mazrena »

Ocenia sanatorium z NFZ
10 dla Wistom w Kołobrzgu
8 Perła Bałtyku - Kołobrzeg
ODPOWIEDZ