Odwiedzone sanatoria - Opinie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Janusz1965
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 30 kwie 2016 11:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Janusz1965 »

Proponuje nowy czytelny post krótkich opinii o sanatoriach w których byliśmy.
Moje odwiedzone sanatoria Ocena w sakli od 10-1. Ocena w punktach
- Rymanów zdrój - ESKULAP 2013r - NFZ- Zabiegi - b. dobre. Pokoje- dobre .Wyżywienie -dobre do stołu 8
- Lądek zdrój - ZŁOTY ŁAN 2013 -PFORN -Zabieg - słabe . Pokoje -dobre . wyżywienie-b. dobre do stołu 5
- Nałęczów - ROLNIK 2015 Prywatny - Zabiegi - b, dobre. Pokoje - dobre. wyżywienie -dobre do stołu .Basen 8
- Kołobrzeg - MUSZELKA 2016r.- NFZ Zabiegi - b. dobre Pokoje- dobre. wyżywienie -dobre do stołu Basen solanka 8
- Rabka Zdrój -CEGIELSKI 2018 Prywatny Zabiegi-dobre Pok.- dobre . wyżywienie -dobre do stołu . Jacuzzi 7
- Darłówko - JANTAR 2019 -Prywatny Zabiegi - słabe Pokoje -dobre Wyżywienie B dobre stół szwedzki blisko plaż 7
- Rymanów - ZOSIA 2020 - NFZ Zabiegi w ESKULAP- b dobre Wyżywienie - Catering słabe do stołu Pokoje -średnie 5
- Pogorzelica - MIRA_MAR -2021 PFORN Zabiegi- słabe wyżywienie- słabe do stołu. pokoje-dobre . daleko do plaż 3
- Ustroń -Uzdrowisko RÓWNICA -2022-NFZ Zabiegi -b. dobre Pokoje-10 p.super. wyżywienie.-słabe Basen solanka 8
- Ciechocinek -SANVIT -2022- Prywatnie Zabiegi -dobre Pokoje-dobre wyżywienie -słabe do stołu Basen solanka -zamknięty po południu -brak ratownika 7
Jeśli możecie napiszcie o swoich pobytach POZDRAWIAM.
henryk44
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 28 lut 2014 17:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: henryk44 »

Jeżeli pobyt w sanatorium Równica w Ustroniu w 2022roku byl z NFZ to nie mogło być 10 -piętro ,które jest tylko dla kuracjuszy komercyjnych.Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 354
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Andrzej-WP »

Witam

Kolega "Janusz 1965"- napisał swoje oceny w skali 1-10.
Przy ocenie Ustronia- jest wskazana "10" wg skali ocen . To nie jest piętro 10 .
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: pitt53 »

Witam
Kolega "Janusz 1965"- napisał swoje oceny w skali 1-10.
Przy ocenie Ustronia- jest wskazana "10" wg skali ocen . To nie jest piętro 10 .

Nie sądzę. Ocena jest podana na końcu każdego sanatorium, więc chyba zaszła jakaś pomyłka z tym piętrem albo faktycznie tak było.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: darek »

Januszu

Jaką skalę obrałeś ,aby ocenić pobyt ?
Nie można jednej skali dać do pobytów PRYWATNYCH i pobytów z ZUS czy NFZ nie porównuję tutaj PFRON

Standard pokoju w każdym z tych wymienionych pobytów jest inny.
Podczas pobytu komercyjnego raczej nie dostaniesz współpacza czy współ towarzysza pobytu.
Pobyt KOMERCYJNY Charakteryzuje się innym standardem pokoju ,sprzątania , wymianą ręczników nawet leżak masz w cenie pomijam szlafrok czy suszarkę w łazience.
Nawet masz w WC dodatkowo w niektórych obiektach bidet pomijam ,że jest wanna i prysznic zależy od klasy i gwiazdek

NFZ to średnio 1 gwiazdka mniej a i standard a może nawet i dwie
Tutaj jaki SINGIEL w 90% łapiesz się na pokój wieloosobowy Jeżeli jesteś Szczęśliwym graczem TRAFISZ pokój dwu osobowy z ew Balkonem

ZUS tutaj to średnia 2 gwiazdkowe obiekty infrastruktura nie remontowana z Naprawdę nie wygodnym łóżkiem i podobnie jak z NFZ 2 lub 3 współtowarzyszami niedoli pobytu sanatoryjnego - NADRABIASZ ilością zabiegów bo masz 3 dni więcej i PLUS 40 więcej zabiegów.

PEFRON tutaj wg swojego rozeznania to pobyty są na zasadzie - Beneficjent Osoba korzystajaca z Plus Opiekun , ew w porywach Singiel,który dopłaca aby byś sam liczba zabiegów 3 z opcją skracania na max i oczywiście TO CO DAJE a za co PŁACISZ -NIEROZŁĄCZNE OGNISKO i Wieczorek na koszt organizatora Bezpłatny ,aby zachęcić do zakupów w Barze

4 RODZAJE POBYTÓW trudno tutaj o ocenę
Osobiście znam kilka i OCENA wg Mojej oceny może być zawyżona lub Obniżona

Zależne jest to od skali OCENIAJĄCEGO

Wg Mnie NIKT nie zasługuje na 10 bo Zawsze znajdziemy mankamenty
wszak żadne z nich nie jest 5***** Hotelem czy Obiektem Sanatoryjnym - jest to Moja Ocena

Aby Ocenić musi być podana skala -SKALA ,którą oceni kilka Osób
Janusz1965
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 30 kwie 2016 11:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Janusz1965 »

widzę ze co niektórzy nie zrozumieli intencji .Chodzi o prosta ocenę ogólna sanatorium a nie rozkładanie na czynniki czy to pobyt NFZ ZUS czy prywatny . Wiadomo ze w każdym jest inna ilość zabiegów ale jakość ich wykonania jest taka sama . nie chodzi tez o to czy to pokój jedno czy wieloosobowy .wyżywienie w pobytach prywatnych i z NFZ czy ZUS może się różnic dlatego określiłem na jakim pobycie byłem. Jeśli chodzi o Równice to od 5 do 10 pietra są pokoje po remoncie dlatego napisałem piętro na którym byłem i jaki tam jest standard 10p -to nie ocena tylko piętro 10 (oceny są na końcu )- byłem z NFZ czyli to nie jest albo nie było piętro tylko dla kuracjuszy komercyjnych. Po prostu oceńcie swoje pobyty by można było podjąć decyzje czy warto się wybrać do danego sanatorium czy nie ALE TO JEST MOJA OCENA :D :D :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: darek »

.... Fakt zapewne NIE ZROZUMIAŁEM
Jednak ,aby ocenić Musi być wyznaczony jakiś Standard.
Ten sam standard .
Bo wtedy miara nie będzie równa .
To tak jak pokazywanym od kilku dni węglem.
Aby ogrzać o ileś stopni jednego potrzeba 5 kg innego 10 a jeszcze inny jakoś nie umie się zapalić.

Januszu
Podstawowy zabieg sanatoryjny jakim jest masaż Klasyczny -Inaczej będzie wykonany dla Kuracjusza Prywatnego czy z któregoś wymienionego przeze mnie współpłatnika pobytu

Oczywiście to jest Twoja ocena Twoich pobytów
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: andrzej1955 »

Powielanie istniejącego już tematu-Najlepsze Sanatorium w roku,,,,
Mieszanie pobytów z Zus, NFZ i komercji to już kompletna pomyłka, na całokształt pobytu składa się wszystko- zakwaterowanie ,zabiegi, wyżywienie , na każdym z nich może być różne, i inne atrakcje w miejscowościach w których przebywamy ,to na tej podstawie Kuracjusz pisze opinię i ocenę pobytu
To tylko moje prywatne zdanie i porównanie różnych pobytów
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Genever »

Zgadzam się. Nie ma skali porównawczej. Z ZUS nie byłam ( może zdążę 🤔) ale pobyt NFZ do pobytu komercyjnego ma się nijak. Przede wszystkim nikt mnie nie ładuje do pokoju trzyosobowego, z zagrzybiona łazienką i nieszczelnymi oknami np. Mam wybór jeżeli chodzi o jedzenie, szczególnie warzywa, owoce, jogurty, sałatki. Zabiegi też są różne bo jakoś tak nie bardzo trafiałam... ale może nie mam siły przebicia.
I ostatnie to ja decyduję KIEDY jadę i do jakiej miejscowości. Trzy moje pobyty to albo jesień -zima, albo zima. Tak wiem są zwroty ale jak ma się określony rodzaj pracy i klientów trzeba wyjazd zaplanować.
Darek wspomniał o masażu...dwa razy nie dostałam a raz było to 10 minutowe maznięcie.
I ostatnia dla mnie ważna rzecz, zamykanie o 22 lub kontrola pokoi. Tak wiem odpowiadają za nas i te rzeczy.... tego na komercyjnym pobycie nikt mi nie narzuci.
Rankingów nie robię bo dla każdy z nas ma inne priorytety. Plus takich wyjazdowy trafiam ( poza wyjątkami o których pisałam) na fajnych ludków. 👍 Plus jeszcze fajna miejscowka ( czytaj nie zadupie) i można jechać.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Bibi2 »

Może warto poprosić Admina o założenie tematu najlepsze sanatorium w roku 2022 .

Ja bym nie sięgała aż tak daleko, jak pokazuje życie w ciągu 2 lat może zmienić się diametralnie ocena tego samego ośrodka .
Pisując opinie z pobytu , kiedyś Ktoś powiedział , że jestem bezduszna? beznamiętna? (coś w tym stylu) co wzięłam za komplement
ponieważ staram się aby moje emocje nie przysłoniły oceny.
Każde wiedza jest pomocna jeśli szukamy informacji , później jest weryfikacja :)
ODPOWIEDZ