Odwiedzone sanatoria - Opinie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: ewasz »

Na przełomie styczeń/luty byłam w "MEWA III" w Kołobrzegu i oceniam na 9. Tylko ze względu na dochodzenie na zabiegi i stołówkę nie dałam 10.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: GIENIA »

CRR Iwonicz Zdrój .... kwiecień br. .. 8 pkt.
Dwa punkty odjęłam za to , ze zakwaterowanie w większości , to pokoje 2 + 2 ... pozostałe aspekty - 10 pkt.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: ewiko »

1) "WŁÓKNIARZ" Busko Zdrój .... wszystko na 10.
2) "PERŁA BAŁTYKU" Kołobrzeg ... mocna 10
3) "GRYF" Połczyn Zdrój .... zabiegi, okolica 10 , wyżywienie i pokoje 8
4) "NIDA ZDRÓJ" Busko Zdrój.. zabiegi , okolica 10 , wyżywienie 5 , pokoje 7
5) "SUSMED" Dąbki ... zabiegi 2 ,okolica10 , wyżywienie 8, pokoje 6
6) "JAN KAZIMIERZ" Duszniki-Zdrój... zabiegi, okolica, wyżywienie10, pokoje 8.
7)" MONIUSZKO" Duszniki-Zdrój ... wszystko na 9 , zabiegi w innym obiekcie.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: GIENIA »

ewiko :kwiat: rozwiń , proszę , za co tak wysoko oceniłaś okolice w Busku i Połczynie . Nie byłam , poczytam :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: dani888 »

Hm , ja odwiedziłam Jutrzenkę w Wieńcu Zdroju trzy razy więc porównania nie mam z innymi
obiektami . Ale Wieniec Zdrój oceniam wysoko choć to tylko moja subiektywna opinia .
Pierwszy pobyt - prewencja rentowa ZUS i dwa pobyty komercyjne w tym roku . Czułam się dopieszczona :) .
Moim zdaniem wszystko czyli zabiegi , zakwaterowanie , wszelaką obsługę a nawet lokalizację
oceniam na 10 . Jeśli będzie taka możliwość to wrócę tam . Pozdrawiam wszystkich :) .
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: ewiko »

Gieniu , każdy z nas ma inne oczekiwania względem wszelkich wyjazdów. Ja należę do osób szukających spokoju. W uzdrowiskach , raczej jest ciężko o chwile odosobnienia , dlatego bardzo cenię sobie piękne parki , gdzie takie miejsce można znaleźć. W Busku jest kilka parków , a na terenie Włókniarza kolejny z niewielką fontanną , gdzie naprawdę można odpocząć w ciszy. W weekendy z reguły jeździmy do Pińczowa (zabytki warte zobaczenia) , albo do innego uzdrowiska , Solec Zdrój. Stare , piękne uzdrowisko. Piękny park , pawie , łabędzie i ....cisza.
Natomiast Połczyn , to miasteczko nieco zapomniane , czego bardzo żałuję. Potrzeba tam sporo funduszy , które przyciągnęłoby turystów. I tu również piękny park z muszlą koncertową , amfiteatrem i pięknymi , ukwieconymi alejkami. Tu mogę być nieco stronnicza , bo tu , po wojnie , osiedliła się rodzina ojca. Mam zdjęcia dziadków i mojej Mamy z tamtych czasów. Wokół uzdrowiska piękne lasy , trasy pieszo-rowerowe ( w tym roku przeszłam tą trasą 14 km. uff) , a tuż za sanatorium GRYF piękny Połczyński Zalew , nad którym naprawdę bywałam sama. Obok niewielka restauracja , z kawą , lodami , a jak ktoś zgłodnieje to i nakarmią. Polecam wszystkim , którzy potrzebują odpocząć od miejskiego zgiełku.
Nie twierdzę , że takie uzdrowiska jak np. Kołobrzeg (też w moim rankingu wysoko) , są przeze mnie niemile odwiedzane. NIEEE , byłam tam dwa razy , ale generalnie , wolę spokojniejsze miejsca. Na urlopy , wybieramy , szukamy z mężem totalnych dziur , gdzie na plaży są dosłownie trzy , cztery rodziny. Tylko w takich miejscach potrafię się zresetować. W to miejsce , jeździmy już od 20 lat , a w tym roku pojechaliśmy również z wnukami. No cóż , taki dziwak ze mnie :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: GIENIA »

Dziękuję serdecznie :serce:
Dorota9
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 28 wrz 2022 20:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Dorota9 »

Byłam trzykrotnie w sanatorium NFZ pierwszy raz był to Rawar Kołobrzeg obecnie przekształcony w Gryf 2 pobyty tylko komercyjne. Było to małe kameralne sanatorium na ok 100 osób. Pobyt wspominam dobrze personel miły pokój trzyosobowy duży czysty, wyżywienie dobre. Ogólnie oceniam na9 później byłam tam również komercyjnie
Następne sanatorium To Nad Kryniczanką w Krynicy Zdrój. Zabiegi dobre 9 personel upszejmy jednak pokój to nieporozumienie 3 osoby w małym pomieszczeniu na poddaszu kiedy upał ponad 30 stopni, (lipiec) było trudno przetrwać. Winda nie docierała na poddaszeWyzyienie bardzo monotonne.
Następne sanatorium to Bałtyk Kołobrzeg. Baza zabiegowa na10 bardzo dobra, personel miły, pokój w budynku bocznym średni standard ogólnie na 9.Bylam w tym roku latem komercyjnie w Mewie Kołobrzeg zauważyłam że niezależnie czy na NFZ warunki lokalowe są bardzo dobre, zabiegi również różnica jest może w wyżywieniu, ale nikt nie narzekał.
Rysia1956
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 21 paź 2022 15:06
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: Rysia1956 »

Cześć
A ja polecam Polańczyk i sanatorium Solinka. Polańczyk cudny, sanatorium na wzgórku, zabiegi na miejscu i według jednostki chorobowej ,miałam pokój jednoosobowy. A posiłki-ok.Jeśli będę miała możliwość wyjazdu to pakuję się i jadę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Odwiedzone sanatoria - Opinie

Post autor: ZbigniewMax »

Witam,a ja polecam Dom Zdrojowy Świeradów Zdrój,byłem tam 13 razy.Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ