zmiana terminu wyjazdu

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Lidia452 »

Witam.Bardzo prosze o pomoc i jakies informacje dot,zmianu terminu wyjazdu z powodu choroby.
Napisalam pismo do slaskiego NFZ z prosba o zmiane terminu poniewaz jestem chora i nie moge wyjechac na leczenie w podanym przez NFZ terminie/
Odpowiedzi pisemnej nie mam ale w przegladarce za to widnieje komunikat - zostala podjeta przez Ciebie decyzja o rezygnacji z leczenia.
Czy to jest jednoznaczne ze pozbawiono mnie mozliwosci wyjazdu? Moze ktos z Panstwa mial taka sytuacje? i wie jak to wyglada?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Felice »

Taki komunikat figuruje do rozpatrzenia przez lekarza . Domyślam się, że dołączyłaś stosowne zaświadczenie lekarskie potwierdzające chorobę.
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Lidia452 »

Witaj Felice. Dziekuje za odpowiedz. Tak dolaczylam zaswiadczenie od lekarza prowadzacego. Troszke sie uspokoiam Twoja info ze nalezy czekac jeszcze na rozpatrzenie ,moze bedzie pomyslne ?Szkoda by bylo 3 lat czekania tym bardziej ze jest to moj 1 wyjazd z NFZ a choroby niestety sie zdazaja.
Pozdrawiam
Natalia-C
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 07 wrz 2022 14:55
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Natalia-C »

Lidia, może warto by było zadzwonić d NFZ i podpytać, kiedy spodziewać sie rozpatrzenia? Zdrówka życzę i oczywiście trzymam kciuki za ponowny termin, gdy już będziesz zdrowa!
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: andrzej1955 »

Witam, z moich doświadczeń z Oddz. Nfz wynika że honorowany jest tylko pobyt w szpitalu i na tej podstawie możliwa jest zmiana terminu pobytu- chyba że w innych Oddziałach jest inaczej ,oby rozstrzygnięcie było korzystne dla Kuracjusza- czego życzę, pozdrawiam :)
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Lidia452 »

Dziekuje kochani :serce: Nie mam nr do slaskiego nfz tylko dzwonilam na infolinie ale oni nic nie wiedza i kazali czekac na pismo.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Abstynent666 »

Lidia452 pisze: 19 paź 2022 12:55 Witaj Felice. Dziekuje za odpowiedz. Tak dolaczylam zaswiadczenie od lekarza prowadzacego. Troszke sie uspokoiam Twoja info ze nalezy czekac jeszcze na rozpatrzenie ,moze bedzie pomyslne ?Szkoda by bylo 3 lat czekania tym bardziej ze jest to moj 1 wyjazd z NFZ a choroby niestety sie zdazaja.
Pozdrawiam
Mialem podobna sytuacje tylko nie choroba tylko inne sprawy ,mialem juz skierowanie napisalem prosbe o zmiane terminu i bez problemu dostalem inny termin ,mialem nawet wybor .Zdaje sobie sprawe ze nie wszedzie tak jest jak u mnie .W Lubelskim NFZ pracuja ludzie nie maszyny ,tak ze wszystko zalezy od czlowieka .Pozdrawiam i zycze powodzenia :)
Lidia452
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 30 wrz 2015 21:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Lidia452 »

Masz racje . Zalezy na jakiego czlowieka sie trafi i czy uwzgledni przeslana dokumentacje medyczna.No coz poczekam i napisze jaka bedzie decyzja.
Nie trace nadziei ....Dziekuje i serdecznie pozdrawiam.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: emik »

To miałeś szczęście, Absolwencie. Nie wszędzie tak jest, o czym piszą forumowicze. Mi przełożono wyjazd z powodu choroby. Poinformowałam oddział, że nie wyjadę ze stosownym dokumentem, a potem wyznaczono mi kolejny termin.
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 647
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: zmiana terminu wyjazdu

Post autor: Abstynent666 »

Emik ,ja bylem pozytywnie zaskoczony tym podejsciem pracownikow NFZ do kuracjusza ,tez naczytalem sie ze z kolejki mozna wyleciec ,nie zaprzeczam ze tak niema ale mnie to nie spotkalo .Pozdrawiam , :serce:
ODPOWIEDZ