Sanatorium poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: darek »

Krzysio010 pisze: 15 sty 2023 17:03 Na szpital uzdrowiskowy czeka się obecnie 4-5 m-cy.
No nie zawsze
Złożyłem 25 wrzesnia
a 10 pażdziernika
w IKP mialem info ,że otrzymałem skierowanie na 16 listopada
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: Muzyczka »

Drogi Darku,

Wszystkiego Super

Jak składasz dokumenty w NFZ z wypisem ze szpitala, czy też ze swoją chorobą, to decyduje lekarz balneolog czy komisja balneologiczna...
A orzecznik w ZUSie...

Nie znam systemu NFZ w Katowicach....a uważam, że każdy przypadek jest indywidualny. ..
Tak jak sam piszesz, jak raz dostajesz poszpitalne bardzo szybko, za niecałe 2 miesiące, a raz Ci zabrakło 24 dni by minął rok, może wtedy nie było poszpitalne, nie wiem....

Sprawa indywidualna....

Serdecznie pozdrawiam
Krzysio010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 536
Na forum od: 13 wrz 2015 13:01
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: Krzysio010 »

To co wyżej napisałem jest poparte aktualną sytuacją. Wniosek poszedł na początku grudnia 2022. Odpowiedź to czas oczekiwania około 5 m-cy.
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: jania »

W moim przypadku wyglądało tak:zabieg wstawiania stentów -13.XII oraz wypis ze szpitala-15.XII.2022r.
W dniu wypisu poprosiłam lekarza o skierowanie do Szpitala Kardiologicznego w Nałęczowie.Do wypisu było dołączone e-skierowanie na 26.01.2023.
Jadę razem z koleżanką ,która miała zabieg wstawiania stentu tydzień później i również zwróciła się do lekarza wypisującego o skierowanie wg mojego schematu.
Kathreen
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 09 sty 2023 22:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: Kathreen »

Krzysio010 pisze: 25 sty 2023 09:11 To co wyżej napisałem jest poparte aktualną sytuacją. Wniosek poszedł na początku grudnia 2022. Odpowiedź to czas oczekiwania około 5 m-cy.
Zgodzę się. Ja ze śląskiego NFZ wniosek składałam w połowie listopada, miałam czas oczekiwania wskazany 4 miesiące i dostałam równo za 4 miesiące od złożenia wniosku bo na 14.03.
ODPOWIEDZ