Sanatorium poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Alaban
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 01 cze 2022 13:28
Oddział NFZ: Śląski

Sanatorium poszpitalne

Post autor: Alaban »

Witam. Od 20 czerwca do 11 lipca tego roku byłam w sanatorium poszpitalnym. Doznałam tam urazu stawu kolanowego i w listopadzie będę mieć artroskopię. Czy po operacji będę mogła starać się o sanatorium poszpitalne?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: darek »

JEST to DOBRE pytanie do Twojego NFZ

A widze ,że jest to Śląski

Pomimo ,ego ,że odpisza Ci ,że w przciągu ostatnich 12 miesięcy KORZYSTAŁES
Poproś Doktora Wnioskodawcę i tutaj Potrzebne są dodatkowe Papiery ,że Kontuzji doznałeś podczas Leczenia -OPIS i WYPIS i wtedy
Musisz Walczyć
Jest o Co Bo NFZ powinien Ci coś w ramach Rekompensaty Zaproponować WSZAK JEST UBEZPIECZONY
Pomijam Fakt Zwrotu kosztów Ubezpieczenia za Kontuzję podczas 1 pobytu
CZY MASZ WSZYSTKIE Papiery
Alaban
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 37
Na forum od: 01 cze 2022 13:28
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: Alaban »

Hej. Mam wypis z sanatorium,że doznałam urazu stawu kolanowego, ksera z dwóch wizyt u ortopedy, RTG i rezonans stawu kolanowego.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: jan19557 »

Z czyjej winy był uraz, bo może i odszkodowanie można od nich wyrwać?
Awatar użytkownika
piave
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 07 sie 2016 22:37
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: piave »

Alaban pisze: 29 paź 2022 19:49 Witam. Od 20 czerwca do 11 lipca tego roku byłam w sanatorium poszpitalnym. Doznałam tam urazu stawu kolanowego i w listopadzie będę mieć artroskopię. Czy po operacji będę mogła starać się o sanatorium poszpitalne?
Witaj. Oczywiście ,że tak. Po pobycie w szpitalu nie obowiązuje normalna kolejka. Jednak NFZ- preferuja aby pomiędzy pobytami poszpitalnymi byłó 6 miesięcy przerwy. Ja w tym roku w kwietniu byłam na poszpitalnym z ubiegłego roku,decyzję miałam już w grudniu. W lutym byłam w szpitalu i po powrocie z sanatorium w Busku w połowie maja - po 5 dniach lekarz wypisał mi kolejne skierowanie na poszpitalne. Już po 3 tygodniach miałam skierowanie z terminem 3 miesięcznym ale, że dopiero wróciłam z sanatorium, to wyznaczono mi listopad i za kilka dni jadę do Kołobrzegu na poszpitalne. Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
12ania12
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 08 paź 2019 14:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: 12ania12 »

Witam
Obecnie jestem w sanatorium, po artroskopii kolana. Skierowanie wystawił lekarz pierwszego kontaktu.
W pokoju mam koleżankę, która dostała poszpitalne po lekkim złamaniu ręki, nie będąc w szpitalu. Piszę o tym bo niewiele osób wie , że należy się sanatorium
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: Dorota123 »

Przypadek z mojej bliskiej rodziny - lekarz wypisał do sanatorium skierowanie poszpitalne, osobie która w szpitalu nie była. :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: Felice »

Dorota skierowanie na pobyt szpitalny zależy od choroby, a nie od tego czy leżało się w szpitalu.
Dlatego teź niewłaściwe jest używanie terminu „ poszpitalny”. Nie ma po prostu czegoś takiego.
Dorota123
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 03 gru 2017 18:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: Dorota123 »

Dzięki za informację. Byliśmy zdziwieni tym skierowaniem. Niemniej jednak kuracjusz bardzo zadowolony no i na zwolnieniu a nie urlop jak na NFZ i zabiegów więcej. Pozdrawiam.
John2306
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 262
Na forum od: 10 lip 2018 09:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 19

Re: Sanatorium poszpitalne

Post autor: John2306 »

Witam
Coś mi tu nie gra. Od kilku lat jeżdżę do sanatorium w ramach tak zwanego skierowania poszpitalnego. Ostatni raz wróciłem z sanatorium 4 sierpnia 2021 roku. Dzwoniłem do NFZ w Warszawie z zapytaniem kiedy będę mógł złożyć wniosek o ponowny wyjazd. Odpowiedz pani z NFZ brzmiała nie wcześniej jak po roku od ostatniego powrotu. Odczekałem rok i złożyłem wniosek 22 sierpnia 2022 roku.Wniosek został rozpatrzony i zostałem poinformowany , że czas oczekiwania będzie wynosił ok. 6 miesięcy. Początkowo przez ok. miesiąc nic na liście oczekujących się nie działo, dopiero po tym terminie kolejka ruszyła. Napiszcie proszę jak to jest z tymi terminami.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam .
ODPOWIEDZ