skierowanie przy jakim numerku

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Alicja z Warszawy
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 28 lip 2022 17:38
Oddział NFZ: Mazowiecki

skierowanie przy jakim numerku

Post autor: Alicja z Warszawy »

NfZ Mazowieckie, przy jakim numerze dostaliście skierowanie do konkretnego sanatorium?
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: ewiko »

Alicjo , nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy , na jakie schorzenie masz wystawione skierowanie.... reumatologia ? , kardiologia ? .... lub inne. Z tego co wyczytałam na forum , reumatologia ma najdłuższą kolejkę.
Alicja z Warszawy
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 28 lip 2022 17:38
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: Alicja z Warszawy »

Reumatologia.
Alicja z Warszawy
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 28 lip 2022 17:38
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: Alicja z Warszawy »

Czy możecie mi odpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: Felice »

A co numerek ma do skierowania? Może być i 8000 i 100. Masz określony mniej więcej czas oczekiwania i to jest bardziej miarodajne.
Alicja z Warszawy
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 28 lip 2022 17:38
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: Alicja z Warszawy »

Wiem co piszę moja droga. Na początku miałam określony czas oczekiwania 34 miesiące /przede mną było 84000 osób/ a teraz mam 14000 po 12 miesiącach oczekiwania. Dzisiaj zeszło 696 skierowań i ostatnio schodzi 400-600 dziennie więc nie sądzę, że czas oczekiwania będzie zgodny z planem.
Myślę, że będzie szybciej.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: Felice »

Może będzie szybciej, ale wysokość numerka nie określi przydziału. Teraz był spadek, bo rozdzielano zgodnie z nowymi umowami pierwszy kwartał. Październik ma zawsze przestój w przydziałach.
Zawsze piszę, że osławiony numerek to tylko statystyka i nijak się ma do klasycznej kolejki.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: jan19557 »

Alicjo numerek który ci się wyświetla w przeglądarce jest tylko dla statystyki nic ale to kompletnie nic nie mówi o przydzieleniu skierowania. Każda choroba ma swoją kolejkę ponieważ przy jednej chorobie np. serduszko jedzie się szybciej a np. kręgosłup jedzie się później i abyś mogła się zorientować o czasie wyjazdu NFZ musiałby wyświetlać osobno numery dla każdego schorzenia. Najlepiej zadzwoń do swojego NFZ-u to ci powiedzą kiedy możesz się spodziewać informacji o przydziale turnusu i jakie numery z twoim schorzeniem aktualnie są rozpatrywane lub obserwuj przydział w swoim NFZ-cie ale tylko z twoim schorzeniem. Ja przy numerze startowym około 10000 na serce dostałem przydział przy numerze ponad 4000 ( po 13 miesiącach )a następnym razem na kręgosłup dopiero przy numerze około 800 ( po 6 miesiącach). jak sama widzisz numerek w przeglądarce nijak się ma do przydziału. Trzeba też wziąć pod uwagę, że inna jest też kolejka przy rehabilitacji poszpitalnej(28 dni) a inna w trybie normalnego sanatorium(21 dni).
bozena_69
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 03 mar 2017 11:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: bozena_69 »

Alicjo
Ja dzisiaj z numerem 1050 dostałam przydział do sanatorium w Polanica -Zdrój od 26-01-2023 do 16-02-2023 z czego bardzo cieszę, chociaż myslałam że pojadę dopiero na jesieni ale kolejka ostatnio bardzo szybko się przesuwała i wyszła mi zima . Poprzednim razem też byłam w tym samym okresie .
W sumie czekałam od 21-06-2021 roku tj 19 miesięcy, a jak się zapisywałam to przewidywany okres oczekiwania na sanatorium był 34 miesięcy.
Awatar użytkownika
MargeRita
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 123
Na forum od: 23 cze 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: skierowanie przy jakim numerku

Post autor: MargeRita »

Dostalam przydzial przy 340 numerku,
Malopolska 8-)
ODPOWIEDZ